Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

WhatsApp’da 1 günde 27 milyar mesaj atılarak yeni bir rekor kırıldı

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, artık bir akıllı telefon aldığımızda ilk başta yüklediğimiz uygulamalar arasında. Artık SMS’lerin yerini de alan WhatsApp’da her gün milyarlarca mesaj atılır oldu. Son verilere göre günlük ortalama 20 milyar civarında mesaj atılan WhatsApp’da geçtiğimiz gün yeni bir mesaj rekoru kırıldı.

WhatsApp’ın resmi Twitter hesabından duyurduğu bilgiye göre, geçtiğimiz gün WhatsApp üzerinden toplam 27 milyar mesaj atılarak bir mesaj rekoru kırılmış. Bu atılan mesajlardan 10 milyarı gönderilen mesaj iken, 17 milyarı ise alınan mesaj. WhatsApp’ın belirttiğine göre gönderilen mesaj ile alınan mesaj arasındaki bu 7 milyarlık fark ise grup mesajlarından kaynaklanıyor.

Öte yandan aylık 200 milyon aktif kullanıcıya sahip WhatsApp, analistleri yanıltmaya devam ediyor. Yapılan tahminler, son dönemde ortaya çıkan mesajlaşma uygulamalarından dolayı WhatsApp’ın popülerliğinin azalacağı yönündeydi. Ancak tam aksine WhatsApp’ın popülerliği her geçen gün arttı. Bakalım bu ne kadar süre daha devam edecek.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İsmail Göktuğ

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval