Sosyal medya

Uygulama

WhatsApp, Kasım Ayında 48 Telefon Modelinde Çalışmayı Durduracak

WhatsApp sonra oku

48 farklı model akıllı telefon kullanıcıları, popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp ‘ı yakında kullanamayacak. 1 Kasım’da Facebook’un sahip olduğu platform, SSS bölümüne göre Android 4.1, IOS 10 ve KaiOS 2.5.1’den daha eski sistemlerde çalışan telefonlarda uygulama çalışmayı durduracak.

Bu telefonların hiçbiri WhatsApp tarafından destek almayacak ve uygulama ile uyumsuz olacaktır. Aşağıda bulunan listede sizin de kullanmış olduğunuz bir cihaz varsa şirketin desteklediği bir işletim sistemine sahip daha yeni bir telefon modeline geçmeniz veya tamamen farklı bir mesajlaşma servisi gerekecektir.

Bazı cihazların kaldırılması ile birlikte şirket bir blog gönderisinde “en çok istenen özelliklerden biri” diye isimlendirdiği yeni bir özelliği de tanıttı ve kullanıcıların IOS’tan Samsung Android cihazlara geçiş yaparken sohbetlerini kolayca taşımasına olanak sağladı.

Bu özellikten önce, IOS sohbet geçmişleri iCloud hesabında saklanırken, Android sohbet geçmişleri Google Drive üzerinden kayıt altına alınmaktaydı. Bu durumda da farklı işletim sistemi kullanan cihazlarda aktarım sorunu ortaya çıkarıyordu.

Bu yeni özellik sadece sesli mesajları, fotoğrafları ve videoları taşımayı sağlamaktadır. Arama geçmişi veya görünün kişilerin isimlerini içermez. Ayrıca Android 10 veya sonraki sürümlerini çalıştıran herhangi bir Samsung cihazında mevcut olarak kullanılacaktır. Yakında Samsung dışında daha fazla Android cihazda kullanıma sunulacaktır.

1 Kasım’dan İtibaren Hangi Akıllı Telefonlar Artık WhatsApp Kullanamayacak?

WhatsApp

Apple: Birinci nesil iPhone SE, 6s ve 6s Plus

Samsung: Samsung Galaxy Trend Lite, Galaxy Trend II, Galaxy S2, Galaxy S3 mini, Galaxy Xcover 2, Galaxy Core ve Galaxy Ace 2

LG: LG Lucid 2, Optimus F7, Optimus F5, Optimus L3 II Dual, Optimus F5, Optimus L5, Optimus L5 II, Optimus L5 Dual, Optimus L3 II, Optimus L7, Optimus L7 II Dual, Optimus L7 II, Optimus F6, Enact, Optimus L4 II Dual, Optimus F3, Optimus L4 II, Optimus L2 II, Optimus Nitro HD ve 4X HD, ve Optimus F3Q

ZTE: ZTE Grand S Flex, ZTE V956, Grand X Quad V987 ve Grand Memo

Huawei: Huawei Ascend G740, Ascend Mate, Ascend D Quad XL, Ascend D1 Quad XL, Ascend P1 S ve Ascend D2

Sony: Sony Xperia Miro, Sony Xperia Neo ve Xperia Arc S

Diğer Modellerden Bazıları: Alcatel One Touch Evo 7, Archos 53 Platinum, HTC Desire 500, Lenovo A820

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eyüp Can Yılmaz

1 yorum

1 yorum

  1. Eren

    9 Eylül 2021 at 21:43

    İphone 6s ve 6s plus sürümünü güncelleyenlerde çalışacak içibiz rahat olsun

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir