Sosyal medya

Kripto Para

Visa, NFT ve Kripto Eğitimleri Verecek

NFT sanatçısı Micah Johnson, Visa’ya küçük işletmelerin ve sanatçıların eğitilmesi için yardımcı olacak. Verilecek eğitimlerle dijital koleksiyonların potansiyelinin daha fazla insan tarafından keşfedilmesi hedefleniyor.

Finansal hizmet devi Visa ile ünlü NFT sanatçısı Micah Johnson anlaşarak ortak bir girişim başlatıyorlar. Bu girişim ile dijital içerik üreticilerine NFT ve kripto hakkında eğitimler verilecek. Bu hamleyle beraber Visa, NFT konusunda atılımlar yapmaya devam ediyor.

Visa, ilk olarak Ağustos ayında NFT dünyasına büyük bir giriş yapmıştı. Şirket, bir CryptoPunks NFT avatarına 150 bin dolar değerinde Ethereum ödeyerek sahip olmuştu. Visa’dan gelen bu satın alımın ardından ise başta CryptoPunks NFT serisi olmak üzere tüm NFT piyasası akıl almaz bir yükseliş yaşamıştı. Bu yükseliş ile beraber de bir çok yeni insan NFT ile tanışmıştı. Bunun ardından ise şimdi finansal hizmet devi yeni kurduğu girişimi ile artık daha da büyük bir kitleye erişmek ve NFT konusuna dikkat çekmek istiyor.

Bugün Visa, popüler NFT karakteri Aku’nun yaratıcısı NFT sanatçısı Micah Johnson partnerliğiyle yeni NFT merkezli programını duyurdu. Visa ve Micah birlikte küçük işletme sahiplerinin ve yaratıcı kişilerin NFT işlerini daha iyi anlayabilmelerini sağlamayı hedefliyor. Ayrıca dijital işleri oluşturup satabilmek için blok zinciri ağlarını ve kripto paraları nasıl kullanacakları konusunda da eğitimler verilecek.

Visa, oluşturduğu girişimde yer almak isteyen yaratıcı kişilere açık çağrıda bulundu ve projesine dahil edeceği ilk kişileri yakın zaman içerisinde seçecek. Şirket, gruba sponsor olacak ve danışacak. Ayrıca gruptaki yaratıcılar ile Visa’nın ödeme partnerleri arasında anlamlı ilişkilerin kurulmasının da önü açılacak. Visa başkan yardımcısı ve kripto bölümünün başı Cuy Sheffield Twitter’da şu ifadeleri kullandı:

“Kültür ve ticaretin kesiştiği noktada topluluklar oluşturan sanatçılar, müzisyenler, yazarlar, fotoğrafçılar ve kuratörlerin gelişen ekosisteminde yer alan içerik üreticiliği ve sanat dünyası için bir dijital rönesansın başlangıcında olduğumuzda inanıyoruz,”

“NFT’ler gibi kripto ekosisteminde gelişen yeni teknolojiler, dünya çapındaki dijital yaratıcılar için kendi küçük işletmelerine sahip olabilmelerinin bariyerlerini kaldıracak potansiyele sahiptir,”

Eski bir beyzbol oyuncusu olan Micah Johnson da NFT’ler ve Visa ile birlikte kurduğu bu girişim ile ilgili şu ifadeleri kullanıyor:

“2018 yılında beyzboldan emekli olduğumda oldukça korkuyordum. Kendi işimi satabileceğim bir yer yoktu ve bir iş tecrübem yoktu,”

“NFT topluluğu bana kollarını açtı ve neyin mümkün olduğu gösterdi. O aşk artık sürekli benimle olacak bir şey haline geldi. Visa’yla birlikte aynı aşkı ve rehberliği yeni nesil üreticilere aktarmayı hedefliyoruz ve bir başka mumu yakacak bir mum olmayı istiyoruz.”

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Umut SEZER

Blok zinciri ve kripto para meraklısı, madencisi ve yatırımcısı. Kripto paralar, oyunlar, teknoloji ve otomotiv gibi alanlarda yazıyorum. Sorularınız ve şikayetleriniz için bana, [email protected] adresine mail atarak ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir