Sosyal medya

İnceleme

VIewSonIc Pro9000 Ev Sineması Projeksiyon Cihazı

Evinize profesyonel sinema salonu havası

ViewSonic’in profesyonel projeksiyon cihazı Pro9000, teknik özellikleriyle öne çıkan bir model. Yüksek görüntü kalitesini uzun süre koruyabilen cihaz, enerji konusunda da çok cimri.

Futbol keyfi, televizyonlarımız ve futbol izlediğimiz dijital yayın servisleri HD yayınlara geçince katlandı. Artık HD olmayan maç yayınlarını izlerken “Bu ne çöp gibi” diyoruz. Tabii HD olunca genelde televizyonlarımız da büyüdü. Eskiden dev ekran denince aklımıza “70 ekran” televizyonlar geliyordu. Günümüzün televizyonlarında ise neredeyse bu 70 ekranlarımızın iki katı büyüklüğündeki televizyonlar standartlaştı. Fakat geçmişten günümüze değişmeyen bir zevk var ki o da projeksiyon cihazları. ViewSonic Pro9000 şimdiye kadar incelediğimiz, teknik özellikleri en iyi projeksiyon cihazlarından bir tanesi. Cihaz 1600 lümen parlaklığa sahip, ki belki de ViewSonic Pro9000’in en “az etkileyici” özelliği bu. Fakat gözle görülemeyecek bu parlaklık farkının ötesinde, cihazda kullanılan lazer LED teknolojisi, lambalı rakiplerinin çok üstünde bir renk isabeti sağlıyor. Standart lambalı projeksiyon cihazlarına oranla 4 kat daha uzun ömrü olan ViewSonic Pro9000, 20.000 saat çalışma vadediyor.

100 kat hızlı tepki

Texas Instruments’ın ürettiği DarkChip3 teknolojisini kullanan ViewSonic Pro9000, 1920 x 1080 piksel (ya da 1080p) çözünürlüğünde görüntüleri çok net bir şekilde oynatabiliyor. Yine TI teknolojisi olan DLP sayesinde, standart LED’li projeksiyon cihazlarından 1000 kat daha hızlı tepki zamanı var cihazın. Ayrıca projeksiyon cihazlarında pek de alışkın olmadığımız ve sadece üst seviye televizyon ve monitörlerde görebildiğimiz 100.000 : 1 dinamik kontrast oranı ViewSonic Pro9000’de mevcut. Aynı zamanda çevreci bir tasarıma sahip olan ViewSonic Pro9000’in ECO modunu aktifleştirdiğinizde cihazın parlaklık değeri yüzde 20 düşüyor. Fakat bunun karşılığında cihazınızın kullanım ömrünü 5000 saate kadar artırabiliyor. Ayrıca daha az sıcaklık ve ses çıkartan cihazın bu moddaki asıl amacı da tabii ki elektrik tasarrufu.

Sonuç olarak: Maç keyfini size en üst düzeyde yaşatabilecek, evinizin rahatlığında sinema keyfi sunacak en iyi projeksiyon cihazlarından bir tanesi diyebiliriz ViewSonic Pro9000 için. Ayrıca KVK tarafından sağlanan 3 yıl kapıdan kapıya garantiye sahip olduğunu da belirtelim.

Neden alınır?

• Yüksek dinamik kontrast

•  ECO modu

•  KVK garantisi

Bunlar da ilginizi çekebilir
Volkan Akduman

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval