Sosyal medya

Kripto Para

Varlık Yönetim Şirketi BlacRock’ın CIO’sundan Bitcoin Açıklaması!

Yaklaşık 10 trilyon dolarlık varlık yönetimi sahibi olan dünyanın en büyük varlık yönetim şirketlerinden BlackRock ’ın CIO’su Bitcoin ile ilgili önemli ifadelerde bulundu.

bitcoin


İlginizi Çekebilir: Bitcoin’de 1,5 Saat İçerisinde Yılın En Büyük Çöküşü Yaşandı! Neler Oldu?


Blackrock CIO’su Rick Rieder, SquawkBox ile yaptığı son röportajda Bitcoin yatırımı olduğunu ve Bitcoin’e sahip olmasının nedeninin uçucu varlıkların pozitif bir dışbükeyliğe sahip olduğuna olan inancından kaynaklandığını belirtti. Ayrıca CIO, BTC fiyatlarındaki mevcut düşüşe karşı geçici bir açık olarak tahminde bulundu ve fiyatların öngörülebilir gelecekte önemli ölçüde artmasını beklediğini ifade etti.

“Küçük bir bitcoin parçasına sahip olmamın bir nedeni, zamanla bu mücadeleye girecek daha fazla insan olduğunu düşünmem… Yukarı yönlü dışbükeyliğe sahip uçucu varlıkları severim. Bitcoin’in önemli ölçüde yükseldiğini görebiliyordum.”

CIO, Bitcoin’in gelecek zaman içerisinde fiyatının yükselmesi ile beraber benimsenmesinin daha da artacağını ve alternatif bir para birimi olacağını düşünüyor. Ancak tahvil ve hisse senedi gibi temel bir varlık sınıfı olduğunu da düşünmüyor. Spekülatif bir varlık olarak elde bir miktar Bitcoin bulundurulması gerektiğinin de altını çiziyor. Rieder, Bitcoin’in kişinin portföyünde yüksek değere sahip spekülatif bir araç sağlama potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor.

“Ama bence değişken. Tahvil veya hisse senedi gibi bir temel varlık sınıfı olduğunu düşünmüyorum. Ancak portföyde daha çok spekülatif bir araç olduğunu düşünüyorum ve bunun bir değeri olduğunu düşünüyorum.”

BlackRock CIO’su daha öncelerde Bitcoin’in altından daha iyi bir varlık olduğunu ifade etmiş ve Bitcoin’in kalıcı olacağını savunmuştu. Altının enflasyona yenik düştüğünü söyleyen Rieder’in şirketi BlackRock aynı zamanda Bitcoin madenciliği alanında da yatırımlar yaptı.

Salı günü  yaklaşık 1,5 saat içerisinde %20’den fazla düşen lider kripto para birimi BTC, 50 bin dolar seviyesine yeniden ulaşmak için bir mücadele veriyor. Yazı sırasında 45.339 dolar seviyesinde olan BTC fiyatının yeni zirvelere ulaşıp ulaşmayacağı merak ediliyor.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir