Sosyal medya

Kripto Para

Ünlü hacker grubu Anonymous Elon Musk ’ı tehdit etti!

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, kripto para piyasasındaki yıkıcı etkisinden dolayı yatırımcılar tarafından eleştiri yağmuruna tutuluyor. Geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından paylaştığı bir gönderi ile Bitcoinlerini satmış olduğunu düşündüren tweetinin ardından hızla değer kaybeden Bitcoin, yatırımcıların Musk’a yeniden öfkelenmesine neden oldu. Bugün de Twitter profil fotoğrafına tekrar Bitcoin’i koyan CEO, çelişkili hareketlerinden dolayı yine eleştirileri üzerine çekti. Ancak bu sefer Elon Musk yalnızca yatırımcılar tarafından değil, ünlü hacker grubu Anonymous tarafından da tepki aldı. Ünlü grup Anonymous Elon Musk ’ı tehdit etti.

reklam
Aorus reklamı

Elon Musk’ın kripto para piyasası üzerindeki etkisi bir gerçek. Bu etki zaman zaman küçük yatırımcıların ciddi zararlara uğramasına da neden oluyor. Musk’ın piyasayı manipüle eden bu hareketlerinin ardından gelen tepkiler büyürken, bu tepkilere önemli bir isim dahil oldu: Ünlü hacker grubu Anonymous. Anonymous, Elon Musk’ı manipüle edici hareketlerinden dolayı tehdit etti. Paylaştıkları bir video ile tehditlerini açıklayan grup, Elon Musk’ı “şımarık bir milyarder” olarak niteledi.

Bilindiği üzere Anonymous şirketlere ve hükümetlere yaptığı siber saldırılar ile popüler olan bir hacker grubu. Kimlerden oluştuğu bilinmeyen bu grup, kişiler, şirketler ya da hükümetlerin bazı gizli bilgilerini gerekli gördükleri durumlarda ifşa ediyor. Elon Musk’ın kripto para piyasasındaki etkisinden dolayı ünlü grup bu sefer Musk’ı hedef aldı. Yayınladıkları videoda Tesla’nın izlemiş olduğu çevreci olmayan yöntemleri sıraladılar. Ardından Musk’ı “şımarık bir milyarder” olarak nitelediler. Musk’ın uzaya seyahat fikirlerini “umut arayan insanlardan faydalanmak” olarak tanımlayan grup, Tesla’nın arkaplanına dair açıklamalar yaptılar. Afrika’da Tesla için çalışan çocuk işçilerin örneğini verdiler.

Elon Musk’ın “dünyayı kurtarmak” olarak yansıttığı ve açıkladığı şeylerin aslında tamamen kendisinin kompleksinden kaynaklandığını söyleyen Anonymous, Musk’ın yenilikçilik ya da çevrecilik adı altında yaptığı şeylerin aslında yalnızca gelir elde etmekten ibaret olduğunu belirtti.

Binance CEO’su CZ de tepki gösterdi

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance’ın CEO’su CZ, takipçilerine Twitter hesabından zenginliğe, zengin insanları takip edip ulaşan bir kişi bile görmediğini söyledi. Binance CEO’su, piyasanın çalkantısından sorumlu olan Elon Musk’ yönelik de yorumlarda bulundu ve üstü kapalı şekilde şunları söyledi:

“Yatırım yapmak için zengin bir çılgının rastgele atılmış tweetlerini takip ederseniz, zengin olmayı bırakın batarsınız.

Başkalarının mali durumlarına zarar veren tweetler komik değil ancak sorumsuz olabilir.”

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin

Elon Musk önce dalga geçti, ardından Jack Dorsey’in davetini kabul etti!

Elon Musk, Jack Dorsey’in Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesini tartışma davetini kabul etti. Twiter CEO’su Jack Dorsey’in Bitcoin Konferansı ile ilgili tweetlerine yanıt veren Elon Musk, Dorsey’in davetini kabul etti.

reklam
Aorus reklamı

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin odaklı yeni topluluk  “The B World”ü duyurdu. Bu duyurunun ardından Elon Musk, bazı tatsız tweetler ile Bitcoin maksimalistine yanıt verdi. Ayrıca Elon Musk, bir ampul şakasıyla da Bitcoin maksimalistleriyle alay etti.

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’da tepki çeken mizah anlayışını bir kez daha sergiledi. Tesla CEO’su, bir ampulü takmak için kaç Bitcoin maksimalistine ihtiyaç olduğunu soran bir tweet attı. Musk ayrıca, Twitter CEO’su Jack Dorsey ve Ark’tan Cathie Wood’un ev sahipliği yapacağı “The B Word” CCI girişimi hakkında konuşarak “B word”un aslında “bicurious” anlamına geldiğini söyledi. Buna karşılık Dorsey, etkinlikte Musk’ın “tüm meraklarını” paylaşabileceğini belirtti ve onu etkinliğe davet etti. Dorsey’in davetine Elon Musk’tan yeşil ışık geldi.

21 Temmuz’da gerçekleştirilmesi planlanan etkinlikte Jack Dorsey ve Elon Musk’ın yanısıra sektörün önemli isimleri yer alıyor. ARK Invest CEO’su Cathie Wood ve Blockstream CEO’su Adam Back konuşmacılar arasında bulunuyor.

Musk, bir çeyrek içinde bir Bitcoin kahramanı olmaktan bir Bitcoin kötü adamına dönüştü ve o zamandan beri trolleme çılgınlığı devam ediyor. Tüm bunlar boyunca Musk, fiyattaki yarı yarıya düşüşe rağmen Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alımını elinde tuttuğunu belirtiyor. Pek çok kişi Elon Musk’ı tatsız ve çocukça şakalarıyla nedeniyle bifobik ve homofobik olmakla suçluyor. Attığı tweetler ile kripto paranın fiyatında olağanüstü dalgalanmalar yaratan Musk’ın bugünkü ifadeleri ise şaşırtıcı bir şekilde BTC fiyatını etkilemedi.

 

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Bitcoin

El Salvador Başkanı Nayip Bukele Bitcoin airdrop programını duyurdu!

9 Haziran’da Bitcoin’i ülkenin yasal para birimi haline getiren ilk ülke olan El Salvador, vatandaşların kullanımını teşvik etmesi için Bitcoin airdrop dağıtımına hazırlanıyor. Başkan Nayib Bukele, bir eyalet adresinde, bir mobil cüzdan servis sağlayıcısı Chivo ile birlikte kayıtlı her kullanıcı için 30 dolar değerinde Bitcoin vereceklerini duyurdu. Chivo uygulaması Eylül ayında Google Play ve App Store’da kullanıma sunulacak.

reklam
Aorus reklamı

El Salvador Bitcoin airdrop

El Salvador Başkanı Nayip Bukele yaptığı açıklamada hükümetin  ulusal bir Bitcoin cüzdan seçeneği sunmak için büyük cep telefonu operatörleriyle birlikte çalıştığını bildirdi. El Salvador Bitcoin airdrop programı, ülke nüfusunun %70’inden fazlasının bankacılık tesislerine erişimi olmadığı için Salvador’un Bitcoin benimseme planının merkezi bir parçası. Tüm kayıtlı kullanıcılar, bir banka hesabına ihtiyaç duymadan cep telefonları aracılığıyla kolayca kullanılabilecek 30 dolar değerinde BTC alacaklar.

Vatandaşlar, uygulama içinde Bitcoin’i anında ABD dolarına çevirebilecekler. Chivo herhangi bir veri kullanmayacak, yani vatandaşların bir hücresel internet planına ihtiyacı olmayacak.

“Cüzdan uygulaması için bir hücre planınız olması gerekmez. Uygulamanın kullanıcıları, QR kodları yardımıyla ödeme yapacak ve para gönderecek. Ayrıca en büyük kripto para birimini alıp satmak da mümkün olacak. ”

Bukele, BTC airdropunun yanısıra yeni Bitcoin Yasası’nın 7 Eylül’den itibaren yürürlüğe gireceğini de duyurdu. Duyuru, cumhurbaşkanının yeni ulusal cüzdan programının nasıl çalışacağını kapsamlı bir şekilde açıkladığı eyalet adresiyle birlikte yapıldı.

Bukele, ülke için Bitcoin’in benimsenmesinde ön saflarda yer alıyor ve merkezi olmayan varlığın ülkeyi finansal sefaletten kurtarabileceğine inanıyor. Airdrop programı ve yeni Bitcoin ATM’lerinin kurulumunun yanı sıra Bukele, küçük ülkeyi temiz Bitcoin madenciliği için bir merkez haline getirmek için çalışıyor. Salvador’un Bitcoin madencilik operasyonları, %0 emisyonlu volkanik jeotermal enerji ile güçlendirilecek.

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Kripto Para

Tokenize edilmiş hisse senetleri Solana’ya geliyor!

FTX borsası, Digital Assets AG ile birlikte Solana’da tokenize edilmiş hisse senetlerinin piyasaya sürülmesine öncülük ediyor. Tokenize edilmiş hisse senetleri Solana’ya geliyor.

reklam
Aorus reklamı

Digital Assets AG, finansal enstrümanları tokenize eden İsviçre merkezli bir şirkettir. Şirket Solana blok zincirinde tokenize edilmiş hisse senetleri piyasaya sürmekte. Kripto para borsaları Binance, FTX ve Bittrex Global için tokenize hisse senedi ticaretine güç veren şirket, daha önce özel bir blok zinciri kullanmaktaydı. Ancak Solana tabanlı teklif şu an sadece FTX kullanıcılarına sunulacak.

tokenize edilmiş hisse senetleri

 

FTX ve Solana yakından bağlantılıdır; FTX’in kardeş şirketi Alameda Research, Solana’da bir yatırımcı ve FTX ayrıca Solana blok zincirinde Serum adlı kendi merkezi olmayan borsasını işletmekte.

Digital Assets’te kurumsal geliştirme başkanı Brandon Williams, konu ile alakalı şunları söylüyor:

“Özel bir blok zinciri üzerinde çalışmaktan Solana üzerinde çalışmaya geçiş, tokenize edilmiş hisse senetleri ticareti ve kullanımı için çok daha verimli ve uygun maliyetli bir ortam sağlayacaktır. Blockchain üzerinde çalışabilecek tüm klasik finans ve sermaye piyasalarını öngörüyoruz.”

Solana ağı, Ethereum’a rakip olarak görülüyor. Pek çok kullanıcı Solana’yı işlemleri yürütmek konusunda Ethereum’dan daha hızlı ve ucuz olarak görüyor.

FTX başlangıçta Facebook, Google, Apple ve Tesla dahil olarak 55 Solana tabanlı tokenize hisse senedinde 7/24 alım-satım sunacak.

Tokenize edilmiş hisseler, şirketlerin hisse senetlerinden farklı değildir. Halka açık şirketlerin hisselerini temsil eden blok zincir tabanlı dijital varlıklardır. Merkezi ve merkezi olmayan borsalar artık Solana’da Dijital Varlıklar aracılığıyla platformlarına tokenize edilmiş hisse alım-satımı ekleyebilecek.

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval