Sosyal medya

Kripto Para

Uniswap’ın UNI tokenının borsa arzı düştü, fiyatı 30 dolara çıktı!

Yeni haftada Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) tüm dikkatleri üzerine çekmeye devam ederken, Uniswap’ın yerel tokenı UNI, ilk on kripto para birimi arasında en güçlü hareketi gösteriyor. Borsalardaki arzı azalan UNI fiyatı 30 dolara çıktı.

UNI fiyatı


İlginizi çekebilir: Bitcoin lobisi yenildi: Çocuklar kavga etti ve Senato’dan red kararı çıktı!


Son 24 saat içerisinde %11’den fazla değer kazanan UNI 30 dolar seviyesine ulaştı. Yazı srasında 17 milyar dolarlık piyasa değeri ile 29 dolardan işlem görüyor. Uniswap’ın yerel tokenı UNI’nin fiyatı son 7 gün içerisinde ise yaklaşık olarak %40 arttı. Borsa cüzdanlarında tutulan UNI miktarının azalması bu artışı ateşledi.

Diğer taraftan, UNIlerin çoğu şu anda Uniswap’ın kendi merkezi olmayan borsasında (DEX) bulunuyor. Son üç ayda, Uniswap’taki adreslerin %82’si UNI token arzının %96‘sından fazlasını elinde tutuyor.

Pazartesi günü, dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, Uniswap için bir ters token bölünmesi gerçekleştireceğini duyurdu.

“Ters token ayırma, mevcut verilen belirteç sayısını daha az sayıda orantılı olarak daha değerli belirteçlerde birleştiren bir işlemdir.”

UNIDOWN için ters token bölünmesi 100.000:1 oranında gerçekleşecek. Binance, UNIDOWN tokenlerinin “ticaretini, aboneliğini ve itfasını” bir süreliğine askıya alacağından, bölünme önümüzdeki hafta 17 Ağustos’ta gerçekleşecek. Binance, bunun kullanıcılar için daha iyi bir ticaret deneyimi sağlamaya yardımcı olacağını ifade etti.

Uniswap yerel tokenı olan UNI,  2021 için en iyi performans gösteren kripto para birimleri arasında yer alıyor. UNI fiyatı, 2021’in başından bu yana 5,5 kat arttı ve bugüne kadar %450’nin üzerinde kazanç elde etti.

 

 

*Yatırım tavsiyesi içermez.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir