Sosyal medya

Kripto Para

Uniswap bazı tokenlara erişimi sınırlandırdı!

En büyük merkezi olmayan borsalardan biri olan Uniswap bazı tokenlara erişimi sınırlandırdı. Erişim sınırlandırması, beraberinde merkeziyetsizlik konusu hakkında bir tartışma yarattı.

Uniswap bazı tokenlara erişimi


İlginizi çekebilir: Uniswap artık CoinMarketCap ile entegre!


Uniswap Labs, app.uniswap.org aracılığıyla bazı tokenlara erişimin sınırlandırıldığını duyurdu. Github’da erişimi sınırlanan bu tokenların listesi yayımlandı. Bu karara gerekçe olarak da değişen düzenleyici ortam gösterildi.

Uniswap, erişimi sınırlandırılan tokenların toplam işlem hacimlerinin çok küçük bir bölümünü oluşturduğunu ifade etti fakat kripto para topluluğu bu hamlenin merkeziyetsizliğe aykırı olduğunu söylüyor. Yapılan açıklamanın bir kısmı şu şekilde:

“Uniswap topluluğu için yenilik yapmaya ve bu aracı sağlamaya devam etmek için, değişen düzenleyici ortamı izliyoruz. Bugün, diğer DeFi arayüzleri tarafından gerçekleştirilen eylemlerle uyumlu olarak, app.uniswap.org aracılığıyla belirli token’lara erişimi kısıtlama kararı aldık. Bu token’lar, Uniswap’te her zaman toplam hacmin çok küçük bir bölümünü temsil etmiştir.”

Uniswap Labs tarafından Twitter’dan yapılan açıklamanın altına bir kullanıcı şu ifadeler ile yanıt verdi:

“Büyük hayal kırıklığı. Artık ademi merkeziyetçi değilsiniz, eğer bunu engelleyebilirseniz her şeyi engelleyebilirsiniz. Bunun SEC’i yatıştırmak için olduğundan eminim. Ama o zaman yalan söyleyip hala ademi merkeziyetçi olduğunu söyleme.”

Son zamanlarda kripto para piyasasına yönelik düzenleyici baskılar artmış durumda. Örneğin bu baskılar doğrultusunda Binance, platformundan hisse senedi tokenları kaldırdı. İngiltere ve İtalya’dan Binance’a yönelik uyarı ve faaliyetini durdurma talebi geldi.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir