Sosyal medya

Turkcell

Turkcell’den 23 Nisan’da çocuklara özel içerikler

Turkcell, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklarımızı unutmadı. Hafta sonu tatiliyle beraber 3 güne uzayan bayram tatilinde, Turkcell çocuklar için en keyifli ve eğlenceli içerikleri hayata geçirdi. Çocuklarımız TV+ eğlenceli filmleri izlerken, Playcell’de oyun oynarken gelişecek, kendi yaşıtları tarafından hazırlanan çocuk dergisini, dijital platformda Dergilik’ten okuyacak.

TV+’tan çocuklara özel dünya

Yaş gruplarına özel televizyon kanallarıyla çocuklara en uygun içerikleri renkli ekrana taşıyan TV+, hayata geçirdiği yeni kategorisi “TV+ Çocuk” ile en keyifli çizgi filmleri, animasyonları ve fantastik filmleri hem çocuklara hem de ailelerine ulaştıracak. Turkcell’in hem evde hem de mobil cihazlardan izlenebilen televizyon platformu TV+, 23 Nisan ile beraber hayata geçecek kategorisinde, çocuklara hem eğitici hem de eğlenceli içerikler sunacak. TV+, tüm çocuk kanallarında TV+’lılara açık yayın yapacak, tatile özel çizgi film ve animasyonlar; Sünger Bob, Lego Filmi, Şirinler 2, Küçük Prens, İnanılmaz Örümcek Adam ve daha birçok animasyon, çizgi film ve çizgi seriler çocuklar için ekranlarda olacak. Çizgi filmler, animasyonlar, fantastik seriler ve dizilerinin yer aldığı TV+ Çocuk kanalları 3 gün boyunca TV+’lılar tarafından ücretsiz izlenebilecek. Çocuklar için özel günleri, hafta sonu tatillerini ve karne sonrası yaz tatilini şölene çevirmek isteyen TV+ Çocuk, ile ilgili en geniş bilgiye ve programlara tvpluscom.tr/cocuk adresinden ulaşabilirsiniz.

reklam
MSI reklamı

Playcell ile yaratıcılığınızı geliştirin

Çocuklar için güvenli, öğretici, eğlenceli ve yaratıcı yüzlerce oyunun yer aldığı Turkcell’in oyun platformu Playcell de, 23 Nisan’da yepyeni oyunu Boyama Zamanı’nı çocukların beğenisine sunuyor. Çocuk eğitimi uzmanlarının desteği alınarak özenle geliştirilen “Boyama Zamanı” çocukların kendilerini ifade etmelerine, bilişsel ve konsantrasyon becerilerini, yaratıcı düşünme ve hayal güçlerini geliştirmelerine yardımcı oluyor. Çocuklar oyun içerisinde çizim alanını kullanarak resim yapabiliyor, kendi yarattıkları resimleri boyayabiliyor ve isterlerse çıktısını alıp güzel bir hatıra olarak saklayabiliyor. Tüm oyunlar için www.playcell.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Turkcell’in çocukları 23 Nisan’da kendi dergilerini yayımlıyor

Dergilik uygulaması 23 Nisan’da tüm içeriği çocuklar tarafından hazırlanan dijital çocuk dergisini yayına alıyor. Turkcell çalışanlarının çocukları tarafından hazırlanan dergi içeriğinde; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı temalı resimler, şiirler ve hikâyelere; ayrıca kültür-sanat köşesinde kitap, film ve müzik tanıtım yazılarına ve hayvan sevgisiyle ilgili paylaşımlara yer verildi. Elliden fazla çocuk tarafından oluşturulan içeriklerin yayımlanacağı dergide ayrıca yenilikçi teknoloji ürünlerini ve girişimcileri destekleme amacıyla kurulan Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nda desteklenen Alya 3 boyutlu yazıcı kullanarak üretilmiş eserlere de yer verildi.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basın Bülteni

LG K40s, kampanyalı fiyatıyla Turkcell Online Mağazada!

LG K40s

LG’nin uygun fiyatlı, üstün multimedya özelliklerine sahip telefonu LG K40s Turkcell Online Mağazalarda avantajlı fiyatlarla, 1 Yıllık Ekran Değişim Garantisiyle sunuluyor. Kullanıcılar dilerlerse tarifede kalma sözü ile, LG K40s’lerini daha da avantajlı fiyata satın alabiliyorlar, dilerlerse taksit imkanından faydalanabiliyorlar.


İlginizi çekebilir: LG K40s inceleme | 1150 TL’ye neler sunabiliyor?

reklam
MSI reklamı

LG K40s, Turkcell Online Mağazada 1,499TL!

Gelişmiş kameralarıyla dikkatleri çeken LG K40s, Turkcell Online Mağazalarında 1.499 TL’lik fiyatla sunuluyor. Tarifede kalma sözü veren tüketiciler ise, LG K40s’lerini 1.359 TL’lik avantajlı fiyatla satın alabiliyorlar. Dileyen tüketiciler, 6 – 9 ya da 12 taksit avantajından da faydalanabiliyorlar. LG K40s’lerini 12 taksitle almak isteyen tüketiciler, 12 ay boyunca ayda sadece 124.05 TL ödüyorlar. Üstelik, Turkcell Online Mağazalarda satılan LG K40s’ler 1 Yıllık Ücretsiz Ekran Değişim Garantisi sunuyor. Akıllı telefonun sahipleri, telefon ekranlarına bir zarar gelmesi halinde, ekranlarını 1 yıl boyunca ücretsiz olarak değiştirebilecekler.

Kampanya 17 Nisan 2020 tarihine kadar devam edecek.

LG K40s

Gelişmiş Kamera, Uzun Ömürlü Batarya

LG K40s, geliştirilmiş ön ve arka kameraları, ekranı ve uzun ömürlü bataryası ile dikkatleri çekiyor. Sinematik ses kalitesi, Google Asistan ve Google Lens özellikleriyle de öne çıkan model 13 MP’lik ön kamerası ise mükemmel selfie çekimine olanak tanıyor.

Süper geniş açılı kamerası ise, manzara çekimleri gibi geniş açılı kareler için ideal. 6.1-inç HD+ ekran kalitesine sahip cihaz, DTS:X 3D Surround Ses özelliği sayesinde gerçekçi ve dinamik bir ses deneyimi sunuyor. Google Asistan tuşu, Google Lens, Crop Shot, Link Shot, tek tuşla Youtube’da canlı yayın yapabilme özelliği ve uzun ömürlü pili ile ekstra sağlamlığı LG K40s’in diğer çekici özellikleri arasında bulunuyor.

Devamını oku

Turkcell

Turkcell BiP’le, her yerde sevdiklerinizle iletişimde kalın!

Turkcell

Turkcell, Türkiye’de bir yeniliğe daha imza atarak sesli ve görüntülü mesajlaşma yapabildiğiniz BiP uygulamasına oldukça faydalı fonksiyonlar ekledi. BiP Web Arama özelliği sayesinde artık telefonunuz kapalı olsa dahi internet üzerinden sesli veya görüntülü arama yapabileceksiniz.


İlginizi çekebilir: Turkcell ikinci el (refurbished) telefon alım satımı yapacak!

reklam
MSI reklamı

Yerli yazılımcılar tarafından Turkcell’in desteğiyle geliştirilen uygulama, bir yeniliği daha bünyesine dahil ederek web üzerinden sesli ve görüntülü görüşme imkanı sunacak. Bu uygulama sayesinde diğer uygulamalardan farklı olarak BiP’i telefondan bağımsız olarak tablet veya bilgisayar vasıtasıyla kullanmak mümkün hale gelecek.

Turkcell

Whatsapp, Skype ve Telegram gibi mesajlaşma platformlarının özellikleri harmanlandığı BiP uygulaması 192 farklı ülkede, 40 milyon kullanıcı tarafından indirilmiş. Rakiplerinden farklı olarak, daha önce geliştirdiği 106 farklı dilde anlık çeviri hizmeti, kaybolan mesajlaşma, 10 kişiye kadar görüntülü konuşma, para transfer seçeneklerini kullanıcı portföyüne sunuyor.

Acil durumlarda yaşanacak operatör şebeke kesintilerine karşın, tüm abonelerine hem mobil hem de web ile data üzerinden ulaşmak imkanı tanıyor. Türkiye’de geçtiğimiz senelerde yapılmış olan 4.5G ihalesinin iştirakında 13.4 milyarlık ihalede en güçlü hakları elde etmişti. Yakın zamanda, ülkemizde uygulanmaya başlanacak 5G teknolojilerinde de Kıbrısta bulunan AR-GE tesislerinde başlayan firmanın liderliğinin devam etmesi bekleniyor.

Dileriz ki, ülkemizde yerli ve milli olduğunu ifade eden bir uygulamaya verilen destekler kesilmez. Whatsapp’ın ülkemizdeki liderliğini sahiplenmesini beklediğimiz yazılım, umarım hak ettiği galibiyeti ilerleyen dönemlerde üstlenmeyi başarabilir.

 

Devamını oku

Turkcell

Turkcell: “BiP, rakiplerinde olmayan özellikleriyle dikkat çekiyor”

Yazan:

BiP

Turkcell, iletişim ve yaşam platformu olarak tanımadığı uygulaması BiP için, rakiplerinde olmayan özellikleri ve yeniliklerine dikkat çekiyor. Hali hazırda yer alan özelliklerin bir kısmı başka hiçbir iletişim uygulamasında yer almazken, bazı özellikler diğer uygulamalar tarafından yeni kullanılmaya başlıyor.

BiP Web’te telefon bağımsız kullanım mevcut

WhatsApp’ın kullanıcılarına sunmaya hazırlandığı yeni bir özellik, halihazırda BiP uygulamasında yer alıyor. Bildiğiniz gibi ortaya çıkan bilgiler, kullanıcıların “Whatsapp Web” uygulamasını, artık telefonlarının bilgisayar yanında ve internete bağlı olmasına gerek olmadan kullanabileceğine yönelik. Bu özellik, uzun bir süredir BiP’in browser üzerinden kullanılan mesajlaşma sayfası “BiP Web”de kullanıcılara sunuluyordu.

reklam
MSI reklamı
BiP’in başta Whatsapp olmak üzere rakiplerinde olmayan özellikler ise şöyle:
  • BiP üzerinden “Para Transferi” yapmak.
  • Keşfet bölümü sayesinde yeni kanallara üye olarak, ilgi alanlarını geliştirmeye yönelik bilgilerden haberdar olmak.
  • Titreşim göndermek.
  • Telefonu telsiz gibi kullanma özelliği olan “Bas Konuş”.
  • Mesajın belli bir süre sonra kaybolmasını sağlayan “Gizli Mesaj” özelliği.
  • Rakiplerinin fotoğraf kalitesini düşüren gönderme ayarlarına karşın, yüksek çözünürlüklü fotoğraf gönderebilme.
  • Karşı tarafta BiP yüklü olmasa bile GSM üzerinden arama yapabilme, sabit telefonları arayabilme.
  • Oyunlar
  • İkinci Numara özelliği sayesinde aynı mesajlaşma uygulamasını, bir başka telefon numarasıyla da kullanabilme özelliği…
Devamını oku