Sosyal medya

Türk Telekom

Türk Telekom’dan Ağrı’ya güneş enerjili baz istasyonu

Türk Telekom

Türk Telekom, “Sadece merkeze değil herkese” hizmet anlayışıyla Türkiye’deki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Ağrı’da güneş enerjili baz istasyonunu devreye aldı.


İlginizi çekebilir: Türk Telekom’dan internet problemi hakkında açıklama


Türk Telekom, güneş enerjili sistemlere yaptığı yatırımlara bir yenisini daha ekledi. Ağrı’da ‘Güneş Enerji Sistemi’ (GES) ile çalışan baz istasyonunu devreye aldı. Çevre duyarlılığı konusunda Türkiye’ye örnek olacak önemli bir uygulamayı hayata geçirdi.

Firma, enerji verimliliğiyle ilgili farkındalığı artırmayı ve enerjide dışa bağımlılığı azaltmayı hedefliyor. Erzurum Bölge Müdürlüğü hizmet sahasında yer alan Ağrı ili Taşlıcay ilçesi Güneysöğüt Mahallesi’ndeki meralık alana GES ile çalışan baz istasyonu kurdu.

Türk Telekom, 50 metre yüksekliğe sahip ve 7 köye hizmet veren güneş enerjisi ile çalışan baz istasyonu sayesinde bölgedeki köylerin iletişim kalitesini artırdı.

Türk Telekom

1.700 lokasyona güneş enerji sistemleri kuruldu

Türk Telekom; yeni nesil iletişim teknolojilerinin enerjide, tarımda, sanayide, ulaşımda, sağlıkta, bina ve şehirlerde kullanımını yaygınlaştırarak en yüksek düzeyde kaynak tasarrufu sağlamak ve sürdürülebilir topluma hizmet etmek amacıyla çalışmalarını yürütüyor.

Karbon emisyonunu sistematik olarak azaltıp enerji verimliliği konusundaki yatırımlarına ve optimizasyon çalışmalarına aralıksız devam eden Türk Telekom, toplam 1.700 lokasyona güneş enerji sistemleri kurdu.

Türk Telekom’un son olarak Ağrı’da kullanıma aldığı baz istasyonunda da GES kullanıldı. Bu baz istasyonunda 48 adet güneş paneli ile 295 W güce ulaşıldı.

Türkiye genelinde yenilenebilir enerji sistemlerinin toplam kurulu gücü 2,3 MW olan Türk Telekom, bu projelerle, temiz ve millî enerjiye katkı sunmayı ve Türkiye’deki diğer uygun lokasyonlarında da benzer GES uygulamalarını yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Teknolojiyle içli dışlı olmayı seven, yapay zeka teknolojilerine hayran, kendi halinde bir yazar.

1 yorum

1 yorum

  1. Tr

    23 Ocak 2020 at 16:00

    Türkiye de yaklaşık 10 yıldır bütün operatörlerin güneş enerjili baz istasyonu var. Bu haberin amacı nedir?

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basın Bülteni

Mount & Blade II: Bannerlord Playstore’da satışa çıktı!

Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord, Türk Telekom’un oyun mağazası PlayStore’da satışa çıktı. Yaklaşık 8 senedir beklenen ve Türk yapımcı ekip TaleWorlds tarafından ülkemizden dünyaya açılan güzide oyunlardan biri olarak biliniyor.


İlginizi çekebilir: Mount & Blade 2: Bannerlord, Steam’de 2020’nin en iyi çıkış yapan oyunu oldu!


Geçtiğimiz hafta Steam’da satış rekorları satan oyun bugün itibarıyla Türk Telekom’un oyun mağazası PlayStore’da erken erişime açıldı. Tamamı Türkçe hazırlanan oyun, Türkiye’de oyuncuların en sevdiği aksiyon yapımlarının başında geliyor.

Strateji temelli “Rol Yapma Oyunu” türündeki Mount & Blade II: Bannerlord ile Orta Çağ döneminde Kalradya kıtasında oyunculara gerçekçi savaş deneyimi yaşatıyor. Birliklerini aktif olarak kontrol eden oyuncular, eş zamanlı olarak savaşlara girebiliyorlar. Görevleri yerine getirerek beceriler kazanıyorlar. Bununla birlikte yeteneklerini de geliştirebiliyorlar.

Dünya çapında ivme yakalayan markalaşmış aksiyon oyunu!

İlk kez 2008 yılında yayınlanan oyunun devamı niteliğinde olan “Mount & Blade II: Bannerlord”, Türk oyun firması TaleWorlds tarafından geliştirildi. Tamamen Türkçe olarak geliştirilen bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Erken erişime açılan oyun, geliştirilen grafikleriyle, detaylı karakter oluşturma ekranıyla dikkat çekiyor.

Türk Telekom’un geniş yelpazaye sahip marketinde erken erişime açılan oyun, 129 TL’lik satış fiyatıyla yayınlanmış oldu. Firmanın evde internet müşterileri dilerseler internet faturasına ek 12 ay taksit seçenekleriyle yeni nesil RPG oyununa sahip olabilecekler. Ek olarak, kredi kartı ve mobil ödeme seçenekleriyle de oyunu edinebiliyorlar.

Mount & Blade II: Bannerlord’u PlayStore üzerinden satın almak isteyenler buradaki linke tıklayarak oyuna erişim sağlayabilecekler.

Devamını oku

Türk Telekom

Türk Telekom, 65 yaş üstü müşterilerine 500 dakika hediye ediyor!

Türk Telekom

Türk Telekom, 65 yaş üstü kullanıcılarına 1 ay boyunca geçerli olmak üzere her yöne ücretsiz 500 dakika hediye ediyor.


İlginizi çekebilir: Türk Telekom, #EvdeKal çağrısına reklam filmiyle destek verdi!


Şirket, herkes için erişebilir iletişim sağlamak amacıyla müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için çözümler sunuyor. Halk sağlığı için evde kalmanın önemli olduğu şu dönemlerde Türk Telekom, kesintisiz iletişim ihtiyacını karşılamak amacıyla 65 yaş üstü ev ve GSM kullanıcılarına 1 ay boyunca geçerli olmak üzere her yöne 500 dakika hediye ediyor.

Firmanın ev müşterileri için ayrıca akşam 7 ile sabah 7 arasında, şehir içi ve şehirlerarası görüşmelerde geçerli aylık 3.000 dakikaya varan görüşme imkanı sağlanıyor.

Türk Telekom’a yaratmış oldukları hizmet anlayışı ve sosyal sorumluluk bilincinden dolayı teşekkür ediyoruz. Firma bu süreçte tüm kullanıcıları için çözümler üretiyor ve iletişimin kopmaması adına 7/24 saat çalışmalara devam ediyor.

Devamını oku

Türk Telekom

Türk Telekom, #EvdeKal çağrısına reklam filmiyle destek verdi!

Türk Telekom

Türk Telekom, yeni reklam yüzü Kenan İmirzalıoğlu’nun kendi evinde çektiği reklam filmiyle bir ilke imza atıldı


İlginizi çekebilir: Türk Telekom, kesintisiz iletişime hazır!


Şirket, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle ilk kez evden reklam filmi çekti. “#EvdenDeGüzel” diyerek herkesi “tek tek hep birlikte” mücadele vermeye davet etti.

Hayat kurtaran asıl başrolün sahibi sağlık çalışanlarına vurgu yaptı!

Kenan İmirzalıoğlu’nun evde kalmanın önemini vurgulamak için kendi evinde ve kendi imkânlarıyla reklam filmi çekti. hiç kimse evinden çıkmadan çekim süreci tamamlandı.

İmirzalıoğlu, başrolde aslında kendisinin değil. Bu zor dönemde iletişimin kesintisiz sürmesi için sahada görev yapan firma çalışanları ve Müşteri Hizmetleri ekipleri ile Türkiye’nin sağlığı için canla başla çalışan tüm sağlık personelinin olduğunu vurguladı. Marka ve kendisi adına minnettarlık duygularını ifade eden İmirzalıoğlu, herkese tedbirli olma çağrısı yaptı.

Devamını oku