Sosyal medya

Haber

Trump: Huawei için yeniden lisans vermeyeceğiz!

Huawei’nin Amerika ile yaşadığı sorunlar, geçtiğimiz ayların en çok tartışılan teknoloji gündemi olmuştu. Verilen geçici lisanslar ile bu sorun kısmen aşılırken, Donald Trump’ın yaptığı yeni açıklama Huawei için zor günlerin işaretçisi gibi gözüküyor.


İlginizi Çekebilir: Huawei Mate 30 Pro ve Mate 30, 19 Eylül’de tanıtılacak!

reklam
MSI reklamı

Huawei konusu ile ilgili Donald Trump’tan yeni açıklama!

ABD Başkanı Donald Trump, Huawei ile Amerikan şirketleri arasındaki ticaretin aksamaması için 3 aylık ek süre verilmesini onaylamıştı. Trump, Cuma günü düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklama ile fikrini değiştirmiş gibi gözüküyor. Huawei ile ilgili bir soruyu yanıtlayan ABD Başkanı,“Onlarla ticaret yapmayacağız. Ancak bu durum bir ticaret anlaşması imzalamak ve bunu ne zaman yapacağımız konusunda uzlaşmayacağımız anlamına gelmiyor.” diyerek Çinli şirkete kapılarını yeniden kapatmış oldu.

Bloomberg’e göre Çin’in ABD tarım ürünlerine karşı ambargo hazırlığı yapması, Trump’ın fikrini değiştirmesinde en büyük unsur. Hatta Çin bu kararında ısrarcı olursa Huawei’ye sağlanan geçici lisans sisteminin iptal edilmesi düşünülüyor. Ticaret yapılmasını sağlayacak geçici lisans sistemine Mayıs’tan bu yana yaklaşık 50 şirketin başvurduğu ve bu başvuruların beklemede olduğu belirtiliyor. Eğer ABD merkezli şirketler bu lisansı alamazsa bu ayın sonundan itibaren Huawei ile iş yapamayacak.

Dün Harmony OS lansmanında konuşan şirket CEO’su Richard Yu, akıllı telefonlarında Android işletim sistemini kullanmaya devam etmeyi planladıklarını ifade etmişti. Eğer krizde geri dönülmez bir aşamaya girilirse 19 Eylül’de duyurulacak Mate 30 Lite’ın Harmony OS ile piyasaya çıkacağı iddia ediliyor.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle

İnternet ile ilk karşılaşmam, 2000'li yılların başlarında 146 çevirmeli ağ bağlantısı sayesinde gerçekleşti. Teknolojiyle aram zaman içerisinde koyulaştı ve şimdi de HWP bünyesinde en güncel haberleri sizlere aktarıyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google

Google Mesajlar uygulaması, tüm görüşmeleri kategorize edecek!

Yazan:

Google Mesajlar uygulaması

Google Mesajlar uygulaması için uzun zamandır beklenen bir özellik test edilmeye başlandı. Yeni özellik sayesinde Mesajlar’da yapılan tüm görüşmeler, uygulamanın en üstüne eklenen farklı farklı kategorilere göre ayrılacak.


İlginizi çekebilir: Google Mesajlar, tek kullanımlık şifreleri otomatik olarak silecek

reklam
MSI reklamı

Google’ın Android telefonlar için geliştirdiği mesajlaşma yazılımı olan Google Mesajlar, işlevselliğini daha da artırmaya devam ediyor. XDA Developers ekibinin keşfettiği son yenilikle beraber Mesajlar uygulaması, artık yapılan tüm görüşmeleri kategorize edecek. Böylelikle kullanıcılar, yüzlerce mesaj arasından neyin nerede olduğunu tek tek bulmaya çalışmaktan kurtulmuş olacak.

Google Mesajlar uygulaması, görüşmeleri kategorilere ayıracak

Google Mesajlar uygulaması

XDA ekibinin paylaştığı ekran görüntüsünden anlayabildiğimiz kadarıyla Google Mesajlar uygulaması, görüşmeleri All (Tümü), Personal (Kişisel), Transactions (İşlemler), OTP, Offers (Teklifler) ve More (Daha Fazlası) gibi kategorilere ayırıyor. Örneğin o an için sadece bir firmadan gelen tanıtım mesajını arıyorsanız, Offers sekmesine tıklayarak yalnızca o tarz mesajları görüntüleyebileceksiniz.

Google Mesajlar uygulamasına gelecek bu özellik, insanların görüşmelerini daha organize bir biçimde düzenlemelerini sağlamak açısından büyük önem taşıyor. Özellikle tek seferlik şifreler (OTP) için ayrı bir filtreleme mekanizmasına sahip olmak, işi adeta tadından yenmez denebilecek bir boyuta ulaştıracak.

OTP’ler neredeyse her gün hayatımızda, bu bağlamda mesajlaşma uygulamalarını dağıtma potansiyeli oldukça yüksek. Hatta bu dağınıklığın farkında olan Google’ın kısa bir süre önce OTP’leri 24 saat sonra otomatik olarak silmeyi planladığı da ortaya çıkmıştı.

Aslına bakacak olursanız Google Mesajlar için kullanıma sunulacak görüşmeleri kategorize etme özelliği, Microsoft’un SMS Organizer uygulaması gibi halihazırda zaten yapabilen yazılımlar var. Ancak aynı sistemin bizzat Android’in geliştiricisi tarafından kullanıcılara sunulacak olması, elbette ki özellikle gizlilik açısından büyük önem taşıyor.

Yeni kategoriler özelliği, henüz test aşamasında olup herhangi bir sunucu taraflı veya beta uygulaması aracılığıyla kullanılabilir değil. Daha geniş bir kitle tarafından ne zaman test edileceği de bilinmiyor. Ancak en azından bir ön bakış atma imkanımız oldu, dolayısıyla Google Mesajlar uygulamasının yeni güncellemeye gebe olduğunu öngörebiliriz. Test aşaması bittiğinde ise tüm kullanıcılara sunulacak.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Haber

VMware, NVIDIA ile anlaştı: Veri merkezleri daha da güçlenecek!

Yazan:

Sanallaştırma teknolojilerinin öncüsü VMware, grafik devi NVIDIA ile büyük bir ortaklık kurdu. İki dev arasındaki ortaklığın bir meyvesi olarak, bundan böyle VMware’in veri merkezi yazılımlarında NVIDIA’nın ürettiği yapay zeka çipleri kullanılacak.


İlginizi çekebilir: Kaspersky Lab, VMware ile İşbirliğini Genişletiyor

reklam
MSI reklamı

Yapay zekanın son yıllarda epey bir revaçta olduğu herkes tarafından bilinen tartışmasız bir gerçek. Esasında sadece son kullanıcı tarafında değil, aynı zamanda işletmeler için de yapay zeka elzem bir noktada bulunuyor. Zira işletmeler, finansal verilerdeki kalıpları tanımlamadan veri merkezleri yönetim yazılımlarına kadar çoğu alanda kendilerini artık yapay zekanın kollarına bırakmış durumda.

Özellikle veri merkezlerinde yapay zekaya yönelik talep arttıkça, AI yongaları üreten NVIDIA’nın da bu alanda pazar payı hızla genişliyor. Çünkü NVIDIA’nın ürettiği yongalar, büyük şirketlerin veri merkezlerini yönetme yazılımları noktasında işini son derece kolaylaştırıyor.

VMware ile NVIDIA, güçlerini birleştirdi!

mvidia

NVIDIA’nın ürettiği yapay zeka yongalarını kullanan şirketler arasında şimdi VMware de katıldı. İki şirket, salı günkü duyuruda, VMware veri merkezi yönetimi yazılımlarının artık NVIDIA’nın yapay zeka yongalarıyla destekleneceğini ifade etti. Böylece veri merkezlerinin olduğundan çok daha iyi hale geleceği belirtiliyor.

VMware, fiziksel makinelerin “sanal” olanlara bölünmesine yardımcı olarak işletmelerin veri merkezi sunucularından daha fazla iş çıkarma potansiyeli kazanmasını sağlıyor. Bu sayede işletmeler, her bir fiziksel makine için daha fazla uygulama paketleyebiliyor. Şu ana kadar Intel’in yapay zeka yongalarını kullanan VMware, işte bu işlemleri artık NVIDIA tarafından üretilen yapay zeka yongalarıyla halledecek.

En nihayetinde VMware, kendi veri merkezlerini işleten büyük işletmelere ve bulut bilgi işlem veri merkezlerini kullanan işletmelere sağladığı kolaylıktan ödün vermeyecek. Aksine daha güçlü bir şekilde hizmet sunmaya devam edecek.

Bir NVIDIA yetkilisi Manuvir Das, iş birliği hakkında şu ifadeleri kullandı: “VMware ve NVIDIA ekipleri arasında çok önemli bazı bilgisayar işlemleri gerçekleştirildi. İnsanlar NVIDIA’yı sadece donanım şirketi olarak düşünse de, bizler daha çok bir yazılım şirketiyiz.”

VMware’in yetkilisi Krish Prasad ise basına verdiği demeçte NVIDIA yongaları sayesinde VMware’in yazılım araçlarının, yapay zeka uygulamalarını herhangi bir özel kurulum gerektirmeksizin çalıştırabileceğini müjdeledi.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Genel

Hyundai’nin premium markası Genesis, GV70 için gün sayıyor!

Genesis, şu sıralar hala kamuflaj altında olan, ikinci SUV modeli GV70‘in ipucu görüntülerini yayınladı.


İlginizi çekebilir: 2021 Audi A3, 67 km elektrik menzilli plug-in hibrit ile geliyor!

reklam
MSI reklamı

Bir yılı geçkin süredir GV70’i, casus fotoğraflardan biliyoruz. Fakat Genesis’in yayınladığı bu görsellerle, onu biraz daha iyi detaylandırmak mümkün. Aracın, markanın ilk SUV modeli GV80‘den biraz daha küçük fakat biraz daha şık bir tasarıma sahip olacağını söyleyebiliriz.

Genesis’in “Atletik Zerafet” olarak adlandırdığı tasarım felsefesini, GV70 modeli üzerinde uygulamış. Markanın diğer modelleri G70, G80 ve G90 ile benzer dörtlü lambalara (Marka buna Quad Lamp diyor.) sahip olan araçta, ortadaki büyük siyah ızgara ve yanlardaki çift ızgara dikkat çekiyor.

Aracın yan profili ise alışagelmişten biraz farklı. GV80’e kıyasla daha kısa dingil mesafesi, kalın C sütunları ve C-D sütunları arasında küçük yan pencereler bulunuyor. Arkaya doğru alçalan tavan çizgisi, eğimli arka camla buluşuyor. Arkada ise ön farlarla benzer tasarımdaki Quad Lamp arka farlar yer alıyor.

Genesis, bu görüntülerin yayınlanmasıyla birlikte, “İkinci SUV modelimiz Genesis GV70’in bu erken görsellerini sizlerle paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Heyecan verici tasarımıyla, ürün gamımızın marka değerine güç katıyor. Yakın bir gelecekte GV70 ile ilgili tüm detayları paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.” şeklinde bir açıklamada bulundu.

GV70’in resmi tanıtım tarihi ile ilgili henüz resmi bir bilgi bulunmuyor.

Kaynak: Carscoops

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

HWP COIN’den Haberler

Donate

© EMY Medya. Kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek dijital ortamda alıntı yapılabilir.

HWP.com.tr hosting hizmeti LimonHost tarafından verilmektedir.

LimonHost logosu