Sosyal medya
Türk Telekom reklamı
Türk Telekom reklamı

Donanım

Tp-Link Archer VR300 satışa sunuldu

Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Ofislerin yanı sıra artık evlerde de daha fazla cihazla internete bağlanıldığından ve oyun, film gibi uygulamalar nedeniyle daha güçlü ve hızı WiFi gerekiyor. Bunun yanı sıra ev ağının güvenliği de daha önemli hale geliyor. Kablosuz ağ pazarında dünya lideri olan TP-Link®, bu iki gereksinimi çözen yeni modem/router modeli olan Archer VR300’ü Türkiye’de satışa sundu.

Türkçe dahil altı dil desteği olan arabirimi ile hem kurulumu hem kullanımı son derece rahat olan Archer VR300’de yer alan Ebeveyn Kontrolü özelliği, çocukların internette daha güvenli dolaşmalarını sağlıyor. Akıllı telefonlar üzerinden bile ayarlanabilen bu özellik ile anne-babalar, çocukların hangi saatlerde internete erişebileceğinden gezebilecekleri sitelere değin engellemeleri, düzenlemeleri yapabiliyorlar. Ayrıca eve gelen misafirlerin ağ şifresini kullanmadan ve ağın güvenliğini koruyarak WiFi’a bağlanmasını sağlayan Konuk Ağı uygulaması da Archer VR300’de yer alan özelliklerden biri. Bu uygulama ile adı ve şifresi farklı bir alt ağ oluşturulabiliyor. Böylece kendi ağımız ve şifremiz güvende kalıyor.

reklam
MSI reklamı

Archer-VR300

TP-Link Archer VR300, güçlü güvenlik duvarı sayesinde ağın fiziksel olarak da güvenliğini üst düzeyde sağlıyor.  DoS, SPI güvenlik duvarı, IP Adresi/Alan Süzgeci ve IP/MAC adres bağlaması destekleri olan cihaz, daha güvenli bir WiFi oluşturuyor.

1200 Mb/s WiFi Hızı

TP-Link’in yeni modem/router’ı yüksek hızlı ve geniş bir WiFi sunuyor. Hem VDSL hem de ADSL desteği olan ürün, AC teknolojisi sayesinde toplamda 1200 Mbps’ye varan kablosuz hızlara ulaşabiliyor. Çift bant desteği olan ürün, 2.4GHz bandında 300 Mbps, 5 GHz bandında ise 867 Mbps kablosuz hızlara ulaşabiliyor. En yeni VDSL2 teknolojisi sayesinde ADSL2+’a oranla WiFi hızını beş kat artırıyor. Böylece 100 Mb/s VDSL geniş bant hız desteği sunuyor.

Üzerinde dört adet gelişmiş anten yer alan Archer VR300, bu antenler ile WiFi sinyallerinin evin her yerine ulaşmasını sağlıyor. Geniş ev ve ofislerde bile WiFi sinyalleri en uç noktaya kadar ulaşabiliyor. TP-Link’in kullanımı kolay web arabirimi ve güçlü Tether uygulaması sayesinde Archer VR300’ün kurulumu birkaç dakikada yapılabiliyor. Herhangi bir Android ve iOS destekli cihazdan Ebeveyn Kontrolü, erişim kontrolü gibi tüm ağ ayarlar yönetilebiliyor. Tether uygulaması aynı zamanda otomatik yazılım güncellemeleri de yapıyor.

Archer VR300’ün tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 369 TL olarak açıklanıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

Snapdragon 870, teknik detaylarıyla ortaya çıktı!

Snapdragon 870
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Yeni işlemcilerin geliştirilmesi sırasında, kendi başlarına çip olarak nitelendirilebilecek ara üretim yonga setleri üzerinde çalışılır. Yonga seti üreticileri, hedefledikleri performansı bulamadıkları bu yonga setlerini genellikle piyasaya sürmezler. Bununla birlikte bazı özel durumlarda üretici bu yonga setlerini alt model olarak üretmeye karar verebilir. Son raporlara göre Snapdragon 875 yonga setinde bu durum gerçekleşecek.


İlginizi çekebilir: Samsung SGH-N378, Geekbench’te görüntülendi!

reklam
MSI reklamı

Snapdragon 870 hakkında neler biliniyor?

Bugün Digital Chat Station tarafından paylaşılan rapora göre Qualcomm, Snapdragon 875‘ten daha az performans verecek olan Snapdragon 870 üzerinde çalışıyor. Raporda yonga setinin 3.2 GHz saat hızına çıkabilen süper çekirdek ile geleceği belirtildi. Henüz diğer çekirdekler hakkında bir bilgi bulunmasa da performans olarak Snapdragon 865‘ten daha iyi sonuç vermesi bekleniyor. Bu ara model yonga setinin amiral gemisi serilerde alt modeller için geliştirileceği tahmin ediliyor.

Snapdragon 870

Snapdragon 875 hangi teknik özelliklere sahip olacak?

Snapdragon 875, bir adet 2,84 GHz süper çekirdek, üç adet 2,42 GHz Cortex-A78 büyük çekirdek ile gelecek. Bu çekirdeklerin yanında ise gündelik işlerde kullanılmak üzere dört adet 1,8 GHz ile çalışan Cortex-A55 çekirdeği bulunacak. Bu yonga seti 5 nm üretim teknolojisi ile tanıtılacak. Snapdragon 870‘in de 5 nm ile üretilmesi bekleniyor. Ayrıca raporlara göre Snapdragon 875, Adreno 660 GPU’ya sahip olacak. Yonga setinde bulunan süper çekirdek, Cortex-X1 mimarisini kullanacak. Bu mimari, Cortex-A78’den %23 daha fazla performans elde ediyor.

Devamını oku

Donanım

Logitech, yeni e-sporcu mouse’u PRO X SUPERLIGHT’ı tanıttı!

Logitech PRO X SUPERLIGHT
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Logitech, PRO X SUPERLIGHT adını verdiği yeni gaming mouse’unu yani oyuncu faresini tanıttı. E-sporcular için özel olarak geliştirilen bu mouse, Logitech’in gaming mouse’ları arasında en hafifi olacak. Cihazın firmanın HERO 25K sensörüne sahip olduğu da belirtiliyor.


İlginizi çekebilir: Camda bile çalışan fare: Logitech MX Anywhere 3!

reklam
MSI reklamı

Logitech PRO X SUPERLIGHT’ın özellikleri neler?

Logitech Türkiye, 3 Aralık tarihinden itibaren satışa sunulacak mouse’un özelliklerini bu sayfada da belirtiyor. Cihazın Türkiye fiyatı ise henüz belli değil. Fakat Avrupa’da 149.99$’lık bir fiyat etiketi görünüyor.

HERO 25K sensörü ve oldukça hafif gövdesiyle dikkatleri çeken bu yeni gaming mouse’un özelliklerinden bahsedecek olursak, ağırlığının sadece 63 gram olduğunu söyleyebiliriz. Bu da bu cihazı Logitech’in Standart PRO kablosuz gaming mouse’undan bile %25 daha hafif yapıyor.

Alt tarafında sürtünme oranının çok düşük olduğu belirtilen mouse, hem hafifliğinden ötürü hem de bu sebepten ötürü oldukça seri şekilde hareket ettirilebiliyor. 2.4 GHz’lik kablosuz bağlantı özelliğine sahip olan mouse’un pil ömrü de 70 saat olarak belirtiliyor. Bu sayede oyuncuların bu mouse’u her gün şarj etmelerine gerek bile kalmayacağa benziyor. 100-25.400 DPI arası çözünürlük sunabilen bu mouse’un sadece siyah ve beyaz olmak üzere iki adet renk seçeneğinin bulunduğunu da belirtmiş olalım.

Devamını oku

Donanım

TP-Link Deco M3 Mesh iki birimli Wi-Fi sistemi satışa sunuldu

TP-Link Deco-M3_2-pack_07_normal_1548225382201n
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

TP-Link, bir yönlendirici ve bir genişleticiden oluşan iki birimli yeni Mesh Wi-Fi sistemi Deco M3’ü satışa sundu.


İlginizi çekebilir: TP-Link, Wi-Fi 6 destekli ürünleriyle pazar lideri olmayı hedefliyor

reklam
MSI reklamı

Aynı ortamda ağa bağlanan cihaz sayısındaki artış, insanları farklı bağlantı çözümlerine yönlendiriyor

Covid-19 döneminde evden çalışma ve uzaktan eğitim, evlerdeki internet bağlantısının kesintisiz ve güçlü olmasını zorunlu hale getirdi. Evlerde, Wi-Fi sinyalleri her noktaya güçlü ve stabil bir şekilde ulaşamayabiliyor. Bu sorun içinse, farklı ağ çözümleri mevcut. Bunlar arasında yer alan Mesh Wi-Fi sistemleri ise daha kesin çözüm oluşturması ve ağ adı ve şifre değiştirmeden kesintisiz bağlantı sunma özellikleriyle öne çıkıyor.

Mesh ağ sistemlerinde de iddialı olan ve kullanıcılara farklı modellerle bol seçenek sunan TP-Link, iki birimden oluşan yeni bir Mesh Wi-Fi sistemini Türkiye’de satışa sundu. Deco M3 paketi, bir yönlendirici (router) ve bir menzil genişleticiden oluşuyor. Genelde Mesh sistemleri iki ya da üç yönlendiriciden oluşurken; Deco M3’de farklı olarak menzil genişletici bulunuyor. Deco M3’ü standart bir eve sahip ve Wi-Fi ölü bölge sorunu yaşayan kullanıcılar tercih edebilir. Ayrıca, daha önce farklı Deco modelleri ile Mesh sistemi kurmuş ve ağını genişletmek isteyenler için de daha ekonomik bir seçenek olarak değerlendirilebilir.

Deco M3’ün paketinde yer alan yönlendirici (Deco M4R), modeme bağlanarak kullanılıyor. Genişletici ise, (Deco M3W) herhangi bir prize takılarak çalışıyor. Bu iki ürün ile birlikte yaklaşık 280 metrekarelik bir Wi-Fi kapsama alanı oluşturabiliyor. Oluşturulan ağ, tek bir ada sahip oluyor ve aynı şifreyle bu ağa erişim sağlanabiliyor. Evde hareket halindeyken de bağlantı kesilmiyor, en yüksek hızı bulmak için cihazlar arasında geçiş otomatik olarak sağlanıyor ve kullanıcılar bu geçişi hissetmiyor.

Deco-M3_2-pack_03_normal_1548225338245t

100 cihaza kadar bağlantı desteği

Deco M3, sadece daha geniş bir Wi-Fi ağı oluşturmuyor; aynı zamanda yüksek Wi-Fi hızları da sunabiliyor. 802.11AC (Wi-Fi 5) destekli ve çift bantlı olan ürünler, 1167 Mbps’ye kadar kablosuz hızlara ulaşabiliyor. En yoğun ağlarda bile trafiği kolaylıkla yöneten Deco M3, 100 cihaza kadar bağlantı desteği sunuyor.

Deco M3, ağın ve aile üyelerinin güvenliğini de gözeten bir sistem. Cihazlarla birlikte gelen Ebeveyn Denetimi özelliğiyle aile üyeleri için profiller oluşturulup erişim süreleri belirlenebiliyor. Ayrıca filtreleme, zaman limiti belirleme, çocukların ziyaret ettikleri web sitelerini ve internette geçirdikleri zamanı denetleme gibi gelişmiş ayarlar yapılabiliyor. Bu ayarları yönetebilmek içinse, TP-Link’in Deco uygulamasını ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. iOS ve Android destekli olan Deco uygulaması, ürünlerin kurulumunda da kullanıcılara yol gösterici oluyor.

Deco M3 ikili paket için ülkemizde belirlenen satış fiyatıysa 105 USD, yani yaklaşık olarak 818 TL. Ürün ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Ve son bir hatırlatma; sosyal mesafenizi korumayı, maskenizi düzgün bir biçimde takmayı, ve ellerinizi bol bol yıkamayı unutmayın! 

TP-Link Deco M3 mesh Wi-Fi

Devamını oku
MSI reklamı

HWP COIN’den Haberler