Sosyal medya

Basın Bülteni

Toshiba Ürünlerini Vestel Satacak!

Vestel, Avrupa’nın en büyük tüketici elektroniği fuarı IFA’daki 26’ıncı yılında 730 farklı ürününü 3 bin metrekarelik standında sergileyerek tüketicilerden tam not aldı.

Fuarda ilk kez sergilenen yüzlerce yeni ürünün yanı sıra yeni yatırımlarını ve işbirliklerini de duyuran Vestel, IFA’nın en dikkat çeken markalarından biri oldu. Katılımcılar hem Vestel’in devasa standındaki ürünleri detaylıca inceleme, hem de Vestel VR gözlükleriyle şehrin en yüksek binasından atlayıp, yıkılan bir köprünün üzerinden koşarak geçerek adrenalin dolu zaman geçirme fırsatı yakaladı.

IFA’da düzenlenen Vestel Basın Toplantısı’nda tüketici elektroniği sektöründe 18 yıldır ihracat şampiyonluğuna vurgu yapan Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, “2016 yılının durgun ekonomi şartları altında ihracat yaptığımız ülke sayısını 152’ye çıkarıp yüzde 24 büyüme yakalayan bir marka olarak yeni ürünlerimiz ve hizmetlerimizle IFA’da yine büyük ilgi görüyoruz. Avrupa pazarının TV üretiminde ikinci, beyaz eşyada ise ilk beş üreticisinden biriyiz. Türkiye’nin ilk yerli akıllı telefonu olan markamız Venus ile birlikte TV ihracatındaki başarımızı ve tecrübemizi mobil teknolojilere taşımaya odaklandık. Endüstri 4.0 dönüşümünü tamamlayarak Türkiye’nin ilk akıllı fabrikalarına sahip olmak için çalışıyoruz. Hedef ülkelere yatırım yaparak pazarda pay sahibi olup, ihracat haritasını ve ürün gamını genişletmek için sistematik çalışmalar yürütüyoruz” şeklinde konuştu.

reklam
MSI reklamı

Toshiba markası Avrupa’da artık Vestel’in

Vestel, uluslararası pazardaki konumunu daha da sağlamlaştırma ve stratejik ortaklıklarını güçlendirme hedefi doğrultusunda Toshiba ile marka lisans anlaşması imzaladığını IFA’da duyurdu. İmzalanan bu anlaşmayla Vestel, bu yıl sonuna kadar Toshiba için Avrupa’da yeni bir yapılanma ve organizasyon oluşturarak Toshiba markalı TV’lerin Avrupa pazarında üretim, satış, pazarlama ve tedarik zinciri gibi faaliyetlerinden sorumlu olacak.

Toshiba ile İngiltere’de başlamak üzere, Avrupa pazarında geniş bir dağıtım ağı kurmayı hedeflediklerini belirten Turan Erdoğan bu işbirliği ile ilgili şunları ifade etti: “Toshiba ile uzun yıllardır süregelen yakın işbirliğimizi geliştirmekten gurur duyuyoruz. Toshiba’nın mükemmel marka ve teknoloji mirası, ile Vestel’in engin altyapısı, destek ağı ve güçlü perakende ilişkileri birleşince ortaya doğal bir uyum çıkıyor. Yüksek kaliteye sahip Toshiba ürünleri dünya çapında çok büyük bir üne sahip, dolayısıyla Toshiba ürünlerini premier TV markası olarak Avrupa’da sunmak bizim için önemli bir fırsat. Hedefimiz Toshiba’nın pazar payını yüzde 5’in üzerine çıkarmak. Vestel olarak hali hazırda yüzde 20 paya sahip olduğumuz Avrupa TV pazarında bu yeni anlaşma, bizi daha da yükseğe taşıyacak.”

Vestel City, Türkiye’nin İlk Akıllı Fabrikası Olacak

Dünyadaki sanayi devlerinin en önemli gündem maddesi olan Nesnelerin İnterneti ve Endüstri 4.0’ın Türkiye’deki en büyük sahiplenicisi olduklarını ifade eden Turan Erdoğansözlerine şöyle devam etti:

“Endüstri 4.0 dönüşümü bugün üretim yapan bütün sektörler için rekabette kalabilmek için temel şart olarak karşımıza çıkıyor. Gelecek dönemde bu dönüşümü yakalayamayan markalar küresel rekabetin gerisinde kalarak tükenmeye mahkum olacak. Vestel olarak Endüstri 4.0’a geçiş için iki yıldan bu yana çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ciddi yatırımlarda bulunduğumuz bu dönüşümün gerçekleşmesi ile inovasyon ve teknoloji adaptasyonu hızlanacak. Fabrikamızın akıllanması ile uçtan uca süreçlerin birbirleriyle daha da bağlantılı hale gelmesi, üretim hatlarının daha çevik ve uyumlu çalışmasını sağlayacak. Yapılan araştırmalarda beyaz eşya sektöründe Endüstri 4.0 dönüşümü ileciddi bir verimlilik artışı bekleniyor. Bu da piyasaya daha katma değeri yüksek ürünler sunup, küresel çapta rekabet gücümüzü artıracağımız anlamına geliyor. Önümüzde uzun bir yol olduğunun farkındayız ancak iddialıyız, bu dönüşümü Türkiye’de gerçekleştiren ilk fabrika Vestel City olacak.

Türkiye’nin İlk Yerli OLED TV’si ‘Gururla Yerli’den

Türkiye’nin teknoloji devi Vestel, bir ilke daha imza atarak, ilk yerli üretim OLED TV’yi IFA’da katılımcılar ile buluşturdu. Vestel 65” OLED TV, IFA’da sergilenmesinin ardından tüketici ile buluşacak.

Türkiye’nin ilk yerli OLED TV’sini üretmenin gururunu yaşadıklarının altını çizen Turan Erdoğan, “2016 yılının ilk yarısına baktığımızda Avrupa’da TV pazarı yüzde 5’e varan küçülme oranları yaşarken biz Avrupa’da yüzde 30’un üzerinde büyüdük ve Türkiye TV pazarındaki liderliğimizi pekiştirerek, Avrupa’da ikinci sıraya yerleştik. TV’de teknolojik ilklerin öncüsü bir grup olarak geçtiğimiz yıl çıkardığımız ilk kavisli TV’nin ardından ilk yerli üretim OLED TV’yi tüketicilerimizle buluşturarak, dar açılarda bile görüntüyü bozmadan sunabilen teknolojisi sayesinde kusursuz bir TV izleme deneyimi yaşatacağız” dedi.

Vestel OLED TV, bağımsız aydınlanabilen organik led teknolojisi ile beraber, sahip olduğu üstün 4K Ultra HD teknolojisi, High Dynamic Range (HDR) ve V-UHD Wide Color Gamut özellikleri sayesinde sunduğu ‘mükemmel siyah’ ve ‘sınırsız kontrast’ ile gerçeğe en yakın renk ve görüntüleri kusursuz şekilde ekrana taşıyor. Evinde her yönden yüksek kalitede ses deneyimi yaşamak isteyenler için DTS Trusurround ses desteği ve DTS HD decoder ile görüntünün olmazsa olmazı ses deneyimi de Vestel OLED TV ile farklı bir boyuta taşınıyor. Bleutooth ve dahili WiFi gibi özelliklerinin yanında Netflix ile tüketicileri buluşturan Vestel OLED TV, dünyaca ünlü film ve dizileri 4K UHD olarak izlemeyi mümkün kılıyor.

Vestel’le Engeller Kalkıyor

Vestel, tüm ürünlerinin herkes tarafından erişilebilir olması için başlattığı “Erişilebilirlik Projesi” ile engelleri kaldırıyor. Proje kapsamında beyaz eşya ürün gamındaki modellerin üzerine yerleştirilebilecek, Braille alfabesi ile hazırlanmış servis kitleri ile ürünler görme engelliler için erişilebilir hale getirildi. Türkiye’de ilk defa kullanıcı ile buluşacak olan bu hizmet için 10 Eylül’de hayata geçiyor. Bu tarih itibariyle tüketicinin Vestel müşteri hizmetlerini arayıp talepte bulunması yeterli olacak. Müşteri talebi sonrasında servis kitleri tüketicilerin evlerindeki Vestel ürünlerine ücretsiz olarak eklenebilecek.

Venus’ün V3 5040 modeli ve Vestel televizyonlar da erişilebilir modu kapsamında sesli komut/ kontrol ve sesli geri bildirim mobil uygulaması ile kontrol edilebiliyor. Vestel’in akıllı evlerinde ise erişebilirlik modunun aktif edilmesi yeterli oluyor. Bu sayede ürünleri başlatma, bekletme, durdurma, opsiyon seçme gibi birçok özellik erişilebilirlik modunda cep telefonu ya da tablet üzerinden kullanılıp, ürün çalışma ve program kalan zaman gibi bilgiler de uygulama üzerinden takip edilebiliyor.

Turan Erdoğan, 152 ülkeye ulaşan ürünlerimizin engelli engelsiz her bireyce kolayca kullanımı bizim kullanıcılarımıza borcumuz. Biz Vestel olarak herkesin hayatını kolaylaştıran akılı ürünler yapma hedefiyle ilerliyoruz. Projemizin ilerleyen dönemlerinde her ürünümüzün engelliler için erişilebilirliği, kolay kullanımı, gerek sesli ve uzaktan komutla çalışması gerekse uzaktan erişimi mümkün olacak” diye konuştu.

Venus ihracat ağı genişliyor

Vestel, Venus ile uzaktan kontrol edilebilen ve birbirleri ile etkileşim halinde tüketicinin hayatını kolaylaştırma senaryoları ile tasarlanan akıllı ürünleri standında oluşturduğu ‘Akıllı Ev-Şehir’ ile tüketicilerin ve iş ortaklarının beğenisine sunuyor.

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, Vestel’in son teknoloji ürün tasarımı konusundaki iddiasını ortaya koyarken, tüm ürünlerini akıllı hale getirdiğini söyledi. “Elektronikten beyaz eşyaya tüm teknolojileri birbiriyle konuşturan akıllı ev-şehir sistemleri tasarlıyoruz. Gelecek trendleri arasında sayılan akıllı teknolojileri, Vestel’le evlerimize girmeye hazır hale geldi” diyen Turan Erdoğan, Vestel’in akıllı ev sistemlerinin ihracatına yönelik çalışmalarını artıracağını belirtti.

Venus’un ihracat ağının genişlediğine de dikkat çeken Erdoğan, Türkmenistan, Ürdün, Lübnan, Kıbrıs, Irak, Gürcistan, Nahcivan, Azerbaycan gibi ülkelere ihracatın başladığını, İngiltere, Avusturya ve Arnavutluk’tan ise ilk siparişlerin alındığını söyledi.

Vestel Dünya Şampiyonu Ürünleriyle IFA’da

Tasarım, teknoloji ve enerji verimliliğine maksimum önem veren Vestel, bu yıl IFA’da yine ilklerini ve rekortmen ürünlerini sergiledi. Alman bağımsız test kuruluşu VDE tarafından onaylanan rekortmen ürünler arasında en az enerji harcayan, en as su tüketimi yapan, en sessiz ürünler bulunuyor.

 • En Verimli Çamaşır Makinesi: Vestel, A+++ enerji sınıfından yüzde 70 daha az enerji tüketen ve yıllık enerji tüketimi değeri en düşük seviyede olan dünya rekortmeni çamaşır makineleriyle IFA’da büyük ilgi görüyor. Pyrojet teknolojili çamaşır makineleri rekor enerji tasarrufunun yanı sıra 8 kg/ 9 kg yıkama kapasiteli çamaşır makineleri arasında bilinen en az su tüketimine sahip.
 • En Sessiz Çamaşır Makinesi
 • En verimli, en az su tüketimine sahip çamaşır malkinesinin yaratıcısı Vestel en sessiz çamaşır makinesini de IFA’da sergiliyor. Alman test bağımsız test kuruluşu VDE tarafından rekoru onaylanan çamaşır makinesi, kütüphane ortamından bile sessiz olan 39 dBA yıkama ses seviyesiyle yine bir rekora ulaştı.
 • İlk A+++ 4 Kapılı Buzdolabı
 • Vestel ilk A+++ 4 kapılı buzdolabını üretti. French Door segmentindeki ilk A+++ ürün olan buzdolabı sahip olduğu akıllı yazılım sayesinde A+++ ürünlerden %30 daha az enerji harcıyor. Soğutucu ve dondurucu bölmelerindeki iki farklı soğutma sistemi sayesinde buzdolabı içerisindeki kokuların karışmasını engelleyen ürünün enerji tüketim değeri VDE tarafından onaylı.
 • En Verimli Bulaşık Makinesi: Vestel NYSA Bulaşık Makinesi su ve enerji tüketiminde bir rekortmen. Vestel City mühendisleri tarafından geliştirilen WaterBox ve AutoDoor teknolojileri sayesinde sadece 5.4 lt su tüketimi yapan ve yüzde 20 enerji seviyesine sahip Vestel NYSA sınıfının en iyisi. Ion-Tech teknolojisine sahip bu makineler, çalışmıyor konumunda iken içeriye gönderilen negatif iyonlar ile kötü kokuları yok edip, havasız bir ortam oluşmasını engelliyor. Bu cihaz da kardeşi çamaşır makinesi gibi kütüphaneden sessiz bir ortam olan rekor 39 dBA ses seviyesine sahip.
 • En Sessiz Fırın: Ankastre ürünlerinde teknolojiyi tasarımla birleştiren Vestel, Ready Cook Ankastre Fırın serisi için birçok ayrıcalıklı özellik geliştirdi. Ready Cook; ankastre fırınlar için akıllı bir arayüz olan TFT ekranı ile geliştirilmiş görüntü kalitesi ve renkleriyle tüketicilerin profesyonel tarifler hazırlayarak mutfakta mükemmelliği yakalamaları için tasarlandı. 68 litre ve geniş 78 litre iç hacimli opsiyonlarıyla buhar destekli pişirme fonksiyonu da sunan ready Cook maksimum 35 dbA sessiz çalışma teknolojisiyle en sessiz ankastre fırın olma rekorunu elinde tutarak son teknolojiyi mükemmel yemek yapma deneyimiyle buluşturuyor.
 • Tamamen Otomatik Çamaşır Makinesi: Vestel, otomatik dozaj ayarlama sistemlerini bir adım daha ileriye götürüp mükemmelleştirerek tamamen otomatik çamaşır makinesini yarattı. Deterjan miktarı ayarlamanın yanında yıkama programı seçimini de rafa kaldıran bu son teknoloji ürünü makine, kullanıcının yanlış program seçmesini engelleyerek çamaşırların yıpranmasını ve solmasını engelliyor. Tek yapılması gereken çamaşırlarınızı makineye yerleştirdikten sonra başlama tuşuna basmanız. Geriye kalan her şeyi makine kendisi yapıyor.
Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle

Amatör Fotoğrafçı, Elektronik Spor Tutkunu, Outdoor Meraklısı, Sinema Takipçisi, Teknoloji Bağımlısı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basın Bülteni

Bakanlık, scooter yönetmeliği üzerinde çalışmaya başladı

Yazan:

SEAT EXS KickScooter

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bugün düzenlediği toplantıda, uzun süredir beklenen scooter düzenlemeleriyle alakalı çalışmaya başladığını açıkladı. Yapılacak düzenleme çerçevesinde, elektrikli bisiklet ve scooter’ların özellikle trafik akışına zararının önlenmesi amaçlanıyor.


İlginizi çekebilir: Elektrikli 2021 Mercedes-Benz EQS, test edilirken yakalandı!

reklam
MSI reklamı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, bugün Bakan Adil Karaismailoğlu ve sektördeki diğer katılımcılarla ortaklaşa bir Mikro Hareketlilik Odak Grup Toplantısı düzenledi. Toplantıda elektrikli araçların Türkiye’deki yaygınlığından ötürü ulaşımdaki önemi vurgulandı. Ayrıca bakanlık, e-scooter’lar ile alakalı yapılması planlanan düzenlemelerden da bahsetti.

Bu bağlamda ilk olarak, faaliyet izni almak için başvuruda bulunan e-scooter firmalarının, mobil uygulamasının olması ve sunucularının da Türkiye’de olması isteniyor. Ayrıca şu anda dünya genelinde kullanılmakta olan 4.6 milyon adet e-scooter sayısının, 2024 yılına kadar 6 katına çıkabileceğinin de ifade edildiği bu toplantıda, mikro hareketlilik araçlarının çevreciliğinden de bahsediliyor. Buna göre araçların, dünya çapında gerçekleşen yıllık bazda 1.7 milyar ton karbon salınımını azaltacağı söyleniyor.

Scooter yönetmeliği

Mikro Hareketlilik Odak Grup Toplantısı’nda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu çeşitli açıklamalarda bulundu. Bakanın ifade ettiğine göre şu an ülkemizin nüfusunun %92′sinden fazlası şehirlerde ve ilçe merkezlerinde yaşıyor ve dolayısıyla e-scooter’lar, bu açıdan ulaşımda kendine büyük bir yer ediniyor. Ayrıca araç ve şirketlerin şu anda lisanslarının olmamasının önemli bir engel oluşturduğunu da ifade eden Bakan Karaismailoğlu, bu engellerin aşılması noktasında kamu ve özel sektörün iş birliği içinde olmasının öneminin altını çizdi.

İşte tüm bu iş birliklerini sağlamak ve sorunları çözmek için sektörde belirli standartlar oluşturulacağını söyleyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, “Vatandaşlarımızın hem güvenliğini hem de en iyi standartlarda hizmet almasını sağlıyoruz.” diye konuştu.

Scooter yönetmeliğinin ilk detayları beli oldu

Bakanlık scooter

Toplantıda Bakan Adil Karaismailoğlu, yaş sınırı, güvenlik araçlarının kullanılması ve hız sınırı dahil olmak üzere e-scooter’ların ulaşımdaki yerine dair ilk düzenlemelerden bahsetti. Buna göre, şehirler arası yollar ve azami hız sınırı 50 km/saat üzerinde olan kara yollarında e-scooter’ların kullanılmaması isteniyor. Diğer düzenlemeler ise şu şekilde:

 • E-scooter’ı aynı anda birçok kişi kullanamayacak
 • E-scooter’da sadece kişisel eşyalar taşınacak
 • Yayaları, engellileri ve yaşlıları zor duruma sokmayacak şekilde kullanılacak
 • Kask, dizlik, reflektör ve ceket gibi güvenlik ekipmanlarının kullanılması istenecek
 • Firmalar, çağrı merkezi veya mobil uygulama üzerinden kullanıcıya destek sağlayacak
 • Görüntü kirliliğine sebep olmayacak şekilde kullanılması gerekecek

Bunlara ek olarak e-scooter’ların her şehirde toplu taşıma araçlarıyla uyumlu bir şekilde kullanılması yönünde de planlamalar yapılması, yönetmeliğin öngördüğü düzenlemeler arasında yer alıyor. Bir diğer önemli konu ise yerlilik. Bu noktada Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, e-scooter’larda kullanılacak donanım ve yazılımların tamamen yerli olmasını teşvik edecek. Ayrıca yerli ürün kullanan firmalara da kolaylık sağlanacak.

Türkiye’de 3 milyon e-scooter kullanan kişi var

Scooter

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’nın açıkladığına göre şu anda Türkiye’de 35 bin adet e-scooter kullanan 3 milyonu aşkın kişi var. Üstelik e-scooter’lar, salgın dönemi hasebiyle insanların alternatif ulaşım aracı arayışına girmesinden dolayı trafikte büyük bir ivmeyle yaygınlaşmaya devam ediyor. İşte Bakan Karaismailoğlu da tam bu duruma dikkat çekerek, içinde bulunduğumuz dönemin şartları gereğince yenilikçi adımlarla çalışmalarına hız verdiklerini ifade etti.

Esasında düzenlemelerin tek sebebi, e-scooter’ların salgın döneminde yaygınlaşması değil. Böyle bir atılımın gelmesini zaten bekliyorduk, ancak salgın dönemi bu düzenlemenin hızlanmasını tetikledi. Diğer taraftan e-scooter’lar, gürültüsüz olmaları ve karbon emisyonu bakımından da son derece çevre dostu olduğu için benimseniyor. Konuşmasında bu hususa da dikkat çeken Bakan, mikro hareketlilik araçlarının yaygınlaşmasına yardımcı olmak ve seyahatin belli standartlar çerçevesinde güvenli bir şekilde yapılması amacıyla ilk çalışmalara başladıklarını söyledi.

İlgili çalışmalarda dikkat edilecek önemli husus, e-scooter’ların şehir içinde yol güvenliğine etkileri ve altyapısal birtakım koşulların belirlenmesi noktasında olacak. Bakan Karaismailoğlu, bu konu üzerinde özellikle durduklarını belirterek, ortaya koydukları vizyonun, yol kapasitelerinin verimli kullanılması, çevreye verilecek potansiyel zararların azaltılması ve trafik güvenliğini artırma noktasında olduğunu kaydetti.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Basın Bülteni

MediaMarkt Startup Challenge için başvurular başladı

MediaMarkt Türkiye tarafından gerçekleştirilen girişim projesi “MediaMarkt Startup Challenge” başvuruları başladı. Geleceğin teknolojilerini kurgulayan şirketlerle, perakendeyi yeniden şekillendirecek girişimcileri bir araya getirmeyi hedefleyen projeye başvurular, mediamarktstartupchallenge.com adresi üzerinden 11 Eylül tarihine kadar devam edecek. Kazananlar ise 20 Ekim tarihinde açıklanacak.


İlginizi çekebilir: Vivo X50 Lite kutusundan çıkıyor (Vivo’nun TR’deki ilk telefonu!)

reklam
MSI reklamı

MediaMarkt Startup Challenge’ın önceki yıllarının kazanan girişimcilerinden BuyBuddy’nin kasasız ödeme çözümleri ve Udentify’ın yüz tanıma/takip teknolojilerini kullanarak pazar araştırmalarında çok daha iyi çözümler elde edilmesini sağlayan bir BI (business intelligence) çözümü ise çeşitli MediaMarkt mağazalarında kullanılmaya başlandı.

Avrupa’nın açık ara 1 numaralı elektronik perakendecisi MediaMarkt’ın gerçekleştirdiği “MediaMarkt Startup Challenge” projesinin üçüncü dönemi için başvurular başladı. Perakende dünyasında, inovatif değişikliklerle fark yaratan ve dönüştüren uygulamaları hayata geçirmeyi amaçlayan proje kapsamında girişimciler, 11 Eylül tarihine kadar başvurularını yapabilecek. Başvurular mediamarktstartupchallenge.com adresi üzerinden gerçekleştirilecek.

MediaMarkt

Dijitalleşmeyi iş süreçlerine adapte edebilen ve perakende sektörüne yönelik çözümler geliştiren projeler arasından istenilen kriterlere uygun 10 proje ise, 20 Ekim günü dijital olarak düzenlenecek MediaMarkt Startup Challenge Day etkinliğinde uzman jüriye sunumunu yapacak.

Startuplara projelerini Avrupa’da hayata geçirme fırsatı

MediaMarkt Startup Challenge Day etkinliğinde ilk üçe giren projeleri oldukça cazip ödüller bekliyor. Birinci olan proje, Münih’te gerçekleşecek Plug and Play Retailhub Programı’na katılmanın yanı sıra; girişimciler için kurumsal ortaklıklar sunan hızlandırma programına dahil olma hakkı, Silikon Vadisi’nin en aktif yatırımcıları arasında olan Plug and Play’in girişimci ağına dahil olma fırsatı yakalayacak.

MediaMarkt

İkinci olan proje ise MediaMarkt mağazalarında pilot uygulama fırsatı ve Kategori Mağazacılığı Derneği’ne çözümlerini sunma hakkı elde edecekken; üçüncü olacak proje de yine MediaMarkt mağazalarında pilot uygulama imkanına sahip olacak.

Kazanan projeler MediaMarkt ile iş birliğine başladı!

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek MediaMarkt Startup Challenge’ın ilk yılının kazanan girişimcilerinden BuyBuddy’nin kasasız ödeme çözümü bugün MediaMarkt Türkiye’nin Ümraniye, EMAAR ve Metropol mağazalarında çoktan kullanılmaya başlandı. BuyBuddy, müşteri davranışlarını gerçek zamanlı olarak kasada beklemeksizin ödemelerini gerçekleştirmelerini sağlayan bir IoT cihaz sunuyor. Aynı yılın diğer bir başarılı projesi Udentify ise MediaMarkt Türkiye’nin Kozyatağı, EMAAR, MOI, Brandium, Denizli ve Ankara Antares olmak üzere 6 farklı mağazasında kullanılırken proje, yüz tanıma ve takip teknolojilerini kullanarak pazar araştırmalarında çok daha iyi çözümler elde edilmesini sağlayan bir BI (business intelligence) çözümü sunuyor. Aynı zamanda bu firmalar Almanya’daki Plug and Play Retailhub’ta kendilerini tanıtma fırsatı buldu.

Geçtiğimiz yıl düzenlenen MediaMarkt Startup Challenge 19’un kazananı kişisel eşyayı fiziksel olarak; şehir merkezi, AVM, plaj, konser salonu gibi belirlenen mekanlarda güvenli olarak saklamaya yarayan Bagaj adlı mobil uygulama olmuştu. Şu anda Almanya’daki Plug and Play Retailhub’ta olan girişimin önümüzdeki günlerde MediaMarkt’ta pilot çalışmalarını hayata geçirmesi planlanıyor.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Basın Bülteni

300 Hz tazeleme hızı sunan RTX 2080 Super’li laptop Türkiye’de

Predator Triton 500 Türkiye pazarına giriş yaptı. 20.369 TL satış fiyatına sahip olan Triton 500, RTX 2080 Super ekran kartı ve 300 Hz tazeleme hızı sunan ekranı ile geliyor.

reklam
MSI reklamı

İlginizi çekebilir; Sağlam kasalı dizüstü bilgisayar – Acer Aspire 5 A515-43-R1KW inceleme


Hem güçlü hem ince!

Acer Predator Triton 500, performansı ile dikkat çekiyor. 10. Nesil Intel Core i7-10750H işlemci ve  NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER ekran kartı ile donatılan Predator Triton 500 Türkiye piyasasının en güçlü ürünlerinden biri olmayı başarıyor. 15,6 inç ekranda 300 Hz IPS panel, 3 ms tepki süresiyle geliyor. sRGB renk gamının %100’ünü kapsayan ekran, NVIDIA G-SYNC teknolojisi de görüntü yırtılmalarını ortadan kaldırıyor. 7,5 saatlik pil ömrü de bir oyuncu bilgisayarı için oldukça iyi. Bu özelliklerine rağmen ince yapısıyla dikkat çeken Predator Triton 500, rahat taşınabilen 2,1 kg ağırlığındaki yapısı ve 17,9 mm inceliğiyle tam bir taşınabilir canavar olmuş.

Predator Triton 500 bağlantı tarafında da iddialı

Triton 500, Killer Wi-Fi 6 AX1650i kablosuz bağlantı kontrolcüsü, E3100G ethernet kontrolcüsü ve Control Center 2.0 ile ağ bağlantı tarafında günceli takip ediyor. Ayrıca cihazda 32 GB DDR4 bellek ve 1 TB NVMe RAID 0 SSD depolama bulunuyor. HDMI 2.0, mDP veya Thunderbolt 3 bağlantı noktaları ile birkaç ekstra monitör takılabilmesi de önemli artısı. DTS:X Ultra, bilgisayarınızdan veya kulaklığınızdan çıkan sesi 360 derece ses sistemine dönüştürerek oyun içi sesleri gerçek ses gibi deneyimlemenizi sağlıyor.

İnce olmasına rağmen başarılı soğutma

Predator Triton 500, Acer’ın Vortex Flow teknolojisinden yararlanıyor. Bu tasarımda, üç adet fan bulunuyor. Bu sistem, CoolBoost teknolojisiyle destekleniyor. Oyuncular, PredatorSense UI üzerinden cihazlarının sıcaklık düzeyini görebiliyor ve fan hızını ayarlayabiliyor. Ürünün soğutma sisteminde 4. Nesil AeroBlade 3D fan bulunuyor. Tırtıklı kenarlar, kanatçıklar ve kavisli bölüm sayesinde hava akımı %45 artıyor. Soğutma sistemine beş adet de ısı borusu ekleyen 2020 Triton 500, 2019 modeline göre %33 daha yüksek termal performans sunuyor.

Acer Predator Triton özellikleri

 • İşletim sistemi: Free DOS
 • İşlemci: Intel Core i7-10750H
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER
 • Ekran: 39,6 cm (15,6″) IPS LCD FHD
 • Kesilme Önleme Teknolojisi: NVIDIA G-SYNC
 • Tazeleme Hızı: 300 Hz
 • Bellek: 32 GB DDR4 SDRAM
 • Depolama: 1 x 1 TB
 • WiFi: IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/ax
 • Ethernet: 2.5 Gigabit Ethernet
 • Bluetooth: Bluetooth 5.0
 • Maksimum Pil Çalışma Süresi: 4 Saat
 • Maksimum Güç Kaynağı Vat Gücü: 230 W
 • Boyut:  358,5 mm x 255 mm x 17,90 mm
 • Ağırlık: 2,10 kg
Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

HWP COIN’den Haberler

Donate

© EMY Medya. Kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek dijital ortamda alıntı yapılabilir.

HWP.com.tr hosting hizmeti LimonHost tarafından verilmektedir.

LimonHost logosu