Sosyal medya

Dosya

Sony Xperia XZ ile 15 Gün – Sinan Özgür

Bir süre önce duyurusunu yaptığımız yeni serimizin ilk videosunu Ankara’dan gelen izleyicimiz Sinan Özgür ile çektik. Sinan iki hafta boyunca Sony Xperia XZ kullandı ve yorumlarını bizlerle paylaştı. Sinan’ın Sony Xperia XZ ile geçirdiği 15 güne ait görüşlerininin tamamını bu videoda bulabilirsiniz.

 

Dikkatli takipçilerimiz hatırlayacaktır; kısa bir süre önce Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş ve okurlarımızdan arasından seçilen talihlilere cep telefonu incelemesi yaptıracağımızı duyurmuştuk. İlk cep telefonumuzun da Sony Xperia XZ olacağını söylemiştik.

Bu seriyi planlarken asıl amacımız gerçek son kullanıcıların kendi cihazlarından farklı bir telefonu kullanmalarını sağlamak ve tarafsız yorumlarını sizlerle paylaşmaktı. Açıkça söylemek gerekirse Sinan “cep telefonu incelemesi nasıl yapılır” konusundaki bu videosu YouTube kanalı açmayı düşünenlerin ders olarak izleyebileceği kadar kaliteli oldu.
Şu an iPhone kullanan ama geçmişte birçok Android tabanlı cep telefonunu kullanan Sinan’ın yorumları, Sony Xperia XZ almak isteyen birçok seyircimizin sormak istediği sorulara cevap olacak nitelikte. Bu kadar titiz bir çalışma yaptığı için kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır.

Umuyoruz ki Sinan’ın Sony Xperia XZ ile geçirdiği 15 gün sonundaki yorumlarını sizler de beğenerek izleyeceksiniz. Öte yandan Xperia XZ ile ilgili kafanıza takılan tüm soruları YouTube kanalımızdaki yorumlar aracılığıyla Sinan’a iletebilirsiniz.
Bu arada eğer arzu ederseniz siz de “Kim Sony Xperia XZ Kullanmak İster?” serimize katılabilirsiniz. Detaylar için serinin duyurusunu yaptığımız videomuzu da izlemenizi öneririz.

Ankaralı takipçimiz Sinan Özgür’ün iki haftalık kullanım deneyimi sonrasında Sony Xperia XZ ile ilgili düşüncelerini içeren videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

  • Berkin Bozdoğan’ın çektiği Sony Xperia XZ Kutu Açılışı, Teknik Özellikleri ve Fiyatı isimli videoyu buradan izleyebilirsiniz.
  • Berkin Bozdoğan’ın Sony Xperia XZ inceleme videosunu buradan izleyebilirsiniz.
  • Sony Xperia XZ’nin video performansını LG G5, Galaxy S7 Edge ve HTC 10 ile kıyasladığımız videosuyu buradan izleyebilirsiniz.
  • Sony Xperia XZ’nin video performansını LG G5, Galaxy S7 Edge ve iPhone 7 ile kıyasladığımız videosuyu buradan izleyebilirsiniz.
  • Sinan Özgür’ün Ankara’dan gelerek Sony Xperia XZ’yi teslim aldığı ve kendini tanıttığı videoyu buradan izleyebilirsiniz.
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Donanım

Qualcomm, akıllı telefonlar için dünyanın en büyük parmak izi sensörünü tanıttı

Yazan:

Qualcomm, şu anda Samsung Galaxys S10‘un çarpıcı ekranı altında yer alan ve 3D Sonic sensör adıyla ekran altında gömülü halde bulunan ultrasonik parmak izi tarayıcısını tanıtan ilk şirketti. Aradan geçen bir yılın ardından Amerikalı şirket, 3D Sonic Max adıyla bir parmak izini üç boyutlu olarak doğru bir şekilde taramayı vaat eden yükseltmeyi gerçekleştirdiğini duyurdu.

Qualcomm-3d-sonic-max

Kullanıcıların yalnızca bir parmak izi taramasına izin veren ilk sensörün aksine, 3D Sonic Max aynı anda iki parmak izi taranmasına olanak sağlıyor. Qualcomm’un ekrandan parmak izi okumada son noktası olan 3D Sonic Max, önceki nesle göre 17 kat daha büyük bir tanıma alanı sunuyor. Bu sensör sayesinde ekranın alt kısmı komple tarama alanı oluyor. Ayrıca, aynı anda iki parmak ile kimlik doğrulama, artan hız ve kullanım kolaylığı ile daha fazla güvenlik sağlıyor.

Bu özellikler, 3D Sonic Max’i dünyanın en büyük ekrandan parmak izi okuyan sensörü yapıyor. İki parmaklı kimlik doğrulamasını sağlayan sensör, sahteciliği ve yanlış sonuçları önlemek için 1 :: 50.000 yerine 1 :: 1.000.000 oranında yanılma payı vaat ediyor. Ayrıca, Qualcomm yeni sensörünün öncekinden daha hızlı olduğunu söylemesine rağmen ne kadar hızlı olduğu konusunda ise herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Hangi cep telefonu üreticilerinin Qualcomm’un yeni parmak izi sensörünü telefonlarında kullanacağı henüz bilmiyoruz ancak Samsung müşterilerinden biri olacak gibi görünüyor.

Devamını oku

Genel

Google Play 2019’un en iyileri belli oldu!

Google Play

Google Play, 2019 yılına ait en iyi oyun, uygulama, film ve kitaplarını açıkladı. Peki en iyiler listesinde neler var? Gelin hep birlikte bir göz atalım.


İlginizi çekebilir: Apple, yılın en iyi iOS uygulamaları ve oyunlarını açıkladı!


2019 yılı bizi birbirinden yeni uygulamalar, oyunlar, filmler ve kitaplarla buluşturdu. Geçtiğimiz günlerde Apple‘ın yılın en iyi iOS uygulamalarını ve oyunlarını açıklamasından sonra, benzer bir paylaşım da Google‘dan geldi. En iyilerin buluştuğu listede, Google Play kullanıcılarının oyları ile belirlenen bir dörtlü kategoriye de yer verildi.

Kullanıcıların oylarıyla belirlenen en iyiler listesi

En iyi uygulama: Video Editor – Glitch Video Effects

Glitch Video Effects

Kullanıcıların oyları ile yılın en iyi uygulaması olmayı başaran Video Editor – Glitch Video Effect uygulaması, çarpıcı video efektleri ile çalışmalarınıza kendi deyimleriyle sanatsal dokunuşlar yapabilmenizi sağlamayı vadediyor. TikTok, youtube ve instagram gibi paylaşım ve eğlence uygulamalarının fazlaca rağbet gördüğü bu günlerde, etkileyici video efektleri ile bu uygulamanın listede neden yer aldığını tahmin etmek pek de zor değil.

En iyi oyun: Call of Duty: Mobile

Call-of-Duty-Mobile

2000’li yıllardan itibaren tüm oyunseverlerin gönüllerini fethetmeyi başarmış Call of Duty serisi, 2019 yılı içerisinde mobil versiyonuyla tanıtılmıştı. Kullanıcılardan fazlaca rağbet gören oyun, 2019 yılı en iyi oyun listesinde zirvede olmayı başardı.

En iyi film: Marvel Studios’ Avengers: Endgame

Avengers Endgame

Avengers (Yenilmezler) serisinin geçen nisan ayında gösterime giren son filmi Endgame, 2,798 milyar dolar ile dünya çapında en çok gişe hasılatı yapan film olmayı başarmıştı. Film, Google Play kullanıcılarının oyları ile 2019 yılının en iyisi olmaya da hak kazandı.

En iyi e-kitap: Scary Stories to Tell in the Dark

Alvin Schwartz imzalı korku hikayelerini barındıran kitap, Google Play kullanıcılarının oyları ile 2019 yılının en iyi e-kitabı olmayı başardı. Ayrıca kitaptan uyarlama bir filminin de yapıldığını söylemeden geçmeyelim.

Türkiye’de en iyi ikili

Ülkemizde yapılan oylamalar sonucu yılın en iyi uygulaması Oyna Kazan olurken, yılın en iyi oyun ödülünü ise Call of Duty: Mobile yine kimseye kaptırmadı.

oyna kazan

Kullanıcıların oyları ile belirlenen en iyi dörtlü kategoriden sonra, gelin hep birlikte on kategorideki diğer en iyiler listesine hızlıca bir bakalım.

Google Play 2019 en iyiler listesi

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Nokia, birkaç gün içinde 5G telefonları için planlarını açıklayacak

Yazan:

Nokia, bir haftadan biraz daha uzun bir süre önce, 5 Aralık’ta bir sonraki akıllı telefonunu piyasaya süreceğini açıkladı. Henüz bunun bir amiral gemisi olup olmayacağı hakkında spekülasyonları önlemek için hiçbir ayrıntı verilmemesine rağmen yeni bir sızıntı ortaya çıktı.

Ürün sorumlusu Juho Sarvikas, Qualcomm’un önümüzdeki Salı günü gerçekleşecek olan Qualcomm Snapdragon Teknoloji Zirvesinde sahneye çıkacağını belirten bir tweet attı. Ayrıca Sarvikas’ın belirttiği üzere Nokia’nın 5G telefonları hakkındaki planlarını da açıklayacak.

Nokia 5G planlarını neredeyse tanıtmak üzereyken akıllara bu model Nokia’nın ilk 5G donanımına sahip amiral gemisi olabilir mi sorusu geliyor.

Bu konuda bahse girme şansımız zayıf. Daha önceki söylentiler, Nokia’nın gerçekten de fiyatına göre 5G destekleyen yüksek kaliteli bir akıllı telefonu piyasaya sürmeyi planladığını ancak bunun MWC 2020’de tanıtlması muhtemel. Bu soruların cevabı 3 Aralık’ta düzenlenecek olan Qualcomm etkinlğinde netliğe kavuşabilir.

Devamını oku