Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Siz Cortana’yı esas Windows 9’da görün!

Windows Phone 8 ilk başlarda çok tutulmasa da 8.1 güncellemesi ile kullanıcıların dostu olmayı başardı. Özellikle sesli asistan uygulaması Cortana işletim sisteminin yoğun bir şekilde kullanımını sağladı. Siri veya Google Now gibi sağlam temeli olan uygulamaları bile alt eden Cortana için müjdeli haber ise kısa zamanda geldi.

Cortana, Windows 9 işletim sisteminin temelinde olacak

Cortana, Windows 9 işletim sisteminin temelinde olacak

Neowin adlı sitenin haberine göre 2014 Dünya Kupası’nda 16’da 15 maç tutturan Cortana, Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 9’un daha ilk aşamalarından beri ortalıkta gözükmeye başlamış ve yakın zamanda mühendislik testlerinin ötesine geçip daha tutarlı bir sürüm haline gelmiş. Yani Microsoft, Cortana’nın Windows 9’da tam uyumlu bir şekilde çalışması için elinden geleni yapıyor. Yeni işletim sisteminde şu anda bir pencere uygulaması kıvamında çalışan ve mobil cihazlardakine benzer görevler yapan Cortana’nın ileride daha derin özelliklere sahip olması bekleniyor.

Microsoft’un CEO’su Satya Nadella’nın dediğine göre Windows yeni işletim sistemi 9 ile birleşik platformlara uygun bir işletim sistemini bizlere sunacak. Bu da demek oluyor ki tek kod ile tüm cihazlarda çalışabilecek bir yazılım bizleri bekliyor. Cortana’nın da Microsoft için ne kadar yeni ve etkili olduğunu düşünürsek onun bu yeni sistemin içinde yer alması gayet mantıklı. Nitekim Apple’ın Siri’yi Mac’lere, Google’ın da Google Now’ı Chrome’a entegre etmesinin de ardında benzer sebepler yatıyor.

Huawei Ascend P7 Kutu İçeriği (Unboxing)

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Murat Halilbeyoğlu

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval