Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Shazam yeni görünümüne kavuşuyor!

shazam

Shazam, bugün aldığı güncellemeyle birlikte yeni tasarımına kavuşuyor. Çevrimdışı Shazam bildirimleri, yeni tasarım, küresel trend çizgileri ve senkronizasyon iyileştirmeleri güncellemenin başlıca özellikleri arasında.


İlginizi çekebilir: Apple cephesinden WhatsApp’ı kızdıran karar!


Shazam aldığı yeni özelliklerle kullanıcılara daha fazlasını vadediyor!

Shazam, 14.2 güncellemesiyle birlikte geçmiş aramalarınıza erişmek için daha basit bir kaydırma kartı geliştirdi. Aynı zamanda geliştirmiş olduğu tasarımla müzik keşif uygulamasında yenilenmiş bir görüntü elde ediyor. Kullanıcılar artık çevrimdışı veya cevapsız bir Shazam’a sahipse, bunu aktif olarak arayacak ve bulduğunda kullanıcıları bilgilendirecek.

Shazam

Kullanıcılar dünya genelinde neyin trend olduğunu görmek için büyük zahmete girmeyecekler. Şirket, yeni özelliğiyle bir trend grafiği yarattı. Bu grafik kullanıcılara dünya üzerindeki trendleri kolayca görmelerini sağlayacak. Güncellenen yeni özellik, dünya çapında ve hatta belirli şehirlerler için en fazla 200 şarkı içerecek şekilde düzenlendi.

Apple Music ve Spotify kullanıcıları için senkronizasyon iyileştirmeleri de güncellemenin özellikleri arasında. Apple Music için şu özellik dikkat oldukça dikkat çekici: Uygulama artık daha fazla kullanıcının Shazam’larını senkronize edecek. Ayrıca kullanıcılar, Apple Music’te bir şarkıyı silerse, bu şarkı Shazam tarafından tekrar yüklenmeyecek. Spotify için ise şu özellik geliştirildi: Ugulama artık daha fazla yeni Shazam bulacak ve bulduğu Shazam’ları senkronize edecek. Aksi bir durumda, Spotify kullanıcılarının bağlantıları kesilirse sistem, bir sonraki Shazam araması sırasında bağlantının kopma anında kaybettiği verilerieşitlemeye çalışacak.

Bilindiği üzere 2018 yılında Apple, Shazam’ı satın almıştı. 2018’den beri uygulamayı, kademeli olarak, Apple Music ile daha yakın hale getirmeye çalışıyor. Geçtiğimiz aylarda sistemin ücretsiz Apple Music avantajlarını bizlere sunmuştu. Bu avantaj 17 Ocak 2021‘e kadar bizlere sunulacak.

Apple, Shazam’ı il kez shazam.com üzerinden bir web uygulaması olarak piyasaya sürdü. Bunu 9to5Mac tarafından tespit etti. Web sitesi, beta sürümünde kullanıma sunuldu. Ancak sunulan sürüm yalnızca macOS ve Chrome OS üzerinde, Safari, Chrome ve Firefox ile uyumludur. Ayrıca kullanıcılar bir tarayıcı üzerinden grafikleri kontrol edebilir ve müziği tanımlayabilir.

Shazam güncellediği bu özelliklerle kullanıcıların birçoğuna kolaylık sağladı. Apple yaptığı güncellemelerle uygulamanın güncelliğini koruyor. Kullanıcılaraysa her yeni güncellemede yeni özellikler sunuyor.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Ayyüce Kaldırımcı

Bulduğu güncel teknoloji, sinema ve diğer haberleri sizlerle paylaşmaya gayretli kişi :)

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval