Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Samsung, Galaxy S22 Ultra İle Hızlı Şarjı Geri Getiriyor!

Samsung’un Note serisini sonlandıracağı haberleri çıktığından bu yana firmanın en çok merak edilen telefonu olan Galaxy S22 Ultra’nın ateşi sönmek bilmiyor. Geçtiğimiz günlerde Geekbench testi ile gündeme gelen cihaz, bu sefer de hızlı şarj desteği ile gündem olacak gibi görünüyor.

Sizlere Galaxy S22 Ultra’nın 45 Watt değerinde bir hızlı şarj sunabileceği haberini aktarmıştık. Ünlü sızıntı kaynağı Roland Quandt‘ın geçtiğimiz gün paylaştığı görsel, Samsung’un 45 Watt değerinde bir hızlı şarj sunacağını neredeyse kesinleştirdi diyebiliriz. Eğer paylaşılan bilgiler doğruysa, son olarak S20 Ultra’da gördüğümüz 45 Watt’lık hızlı şarj, 2 yılın ardından Galaxy S22 serisinin tepe modeli olan Galaxy S22 Ultra ile geri gelebilir.

Samsung Şarj Aletini Ayrı Olarak Satacak!

Samsung, Apple’ın kutu içeriğinden şarj aletini çıkarması ile dalga geçmiş, ardından S21 serisinin kutu içeriğinde şarj aleti olmayacağı haberi gelmişti.

Galaxy S22 Ultra İle Uyumlu 45W Gücündeki Şarj Aleti

Sızdırılan görsellerden anlaşıldığı kadarıyla, 45W gücündeki şarj aleti de kutu içeriğinde sunulmayacak ve kullanıcılara ayrı olarak satılacak. Yani, Samsung Galaxy S22 Ultra’yı alan kullanıcılarının cihazlarında hızlı şarj deneyimini yaşamak için ekstra bir ücret ödemeleri gerekecek. Bu kararın Samsung için oldukça şanssız olduğunu söylemeliyiz. Zira Xiaomi gibi üreticiler, artık 33 Watt gücündeki şarj cihazlarını giriş-orta segment cihazlarında kutu içeriğine dahil ediyor. Daha üst modellerde ise 67 Watt ve 120 Watt gücündeki adaptörlerin kutu içeriğine dahil edildiğini görüyoruz.

50 Dolar fiyat etiketi ile yani günümüz dolar kuru ile 600 Türk lirasına yakın bir fiyat ile raflardaki yerini alması beklenen 45 Watt’lık şarj cihazının kutusunda ise 1.8 metre uzunluğunda Tip-C’den Tip-C’ye bir kablo ve Tip-C girişe sahip “Power Delivery” destekli 45 Watt’lık şarj cihazına yer verilmiş. Şarj cihazının kutu içeriğinde sunulan 1.8 metre uzunluğundaki kablonun, telefonların kutu içeriğinde sunulan 1 metrelik kabloya göre daha uzun olması kullanıcılara kolaylık sağlayacaktır.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce Samsung’un kutu içeriğinden şarj aletini çıkarma hamlesi doğru mu? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz. Daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayın!

İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy S22 Ultra Önemli Bir Eksik İle Gelebilir!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Onur Balbaşı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval