Sosyal medya

Güncelleme

Samsung Galaxy Note 8’e Yeni Bir Güncelleme Geliyor

Bir kaç gün önce çıkmasına rağmen Galaxy Note 8, şimdiden güncelleme almaya başladı.

İlk olarak Asya’nın bir kaç mağazasında satılan Samsung cihazlarına gelecek güncelleme, Andorid’de bir takım güvenlik açıklarının kapanmasını sağlayacak.


Özellikle Çin ve Hong Kong varyantları olan
SM-N9508 ve SM-N9500 cihazlarının alacağı güncelleme hakkında şimdilik daha fazla bir bilgi paylaşılmadı. Fakat her cihazın alacağı güncelleme OTA olacağı için,  Çin ve Hong Kong dışında ki cihazların biraz beklemesi gerekebilir.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncelleme

Windows 10 2004 güncellemesi indirmeye sunuldu!

Yazan:

windows 10 v2004 guncelleme

Bugün itibariyle genel kullanıcılar için, Windows 10 2004 Mayıs 2020 güncellemesi kullanıma sunuldu. Microsoft, güncellemeyi Haziran 2020 güncelleştirmesi olarak yayınlamaya hazırlanırken nihayet yeni sürüm tüm kullanıcılar için yüklenebilir hale geldi.

Windows 10 sürüm 2004 olarak da bilinen Mayıs 2020 Güncelleştirmesi, toplu güncelleştirme olarak sunulan Windows 10 sürüm 1909’dan daha önemli bir sürüm olarak adlandırılıyor. Mayıs 2020 Güncellemesi yeni bir Cortana kullanıcı arayüzüne, sanal masaüstü bilgisayarlarda optimizasyonlara, ayarlar üzerinde değişikliklere, swift ile eşleştirmeyi kolaylaştırmaya ve diğer bazı anlamlı değişiklikleri beraberinde sunuyor.

İlginizi çekebilir: GTA 6’nın çıkış tarihine yönelik ortaya çıkan önemli detay

reklam
Huawei P40 reklamı

Ek olarak, yeni sürümle beraber görev yöneticisi üzerinde artık ekran kartı ısımızı görebileceğiz. Beraberinde buluttan sıfırlama gibi ileriye dönük özellikler getiren 2004 sürümünü nasıl elde edebileceğinizi kısaca açıkladık;

Öncelikle otomatik olarak güncellemeyi almak isterseniz, Ayarlar> Güncelleme ve Güvenlik> Windows Update yolunu izleyerek Windows 10 yeni güncellemeleri tarafınıza isteyebilirsiniz. İkinci olarak Microsoft’un internet adresi üzerinde .iso dosyasını edinerek veya güncelleme asistani ile manuel olarak v2004 sürümüne geçiş yapabilirsiniz.

El ile kurulum için;

1- Microsoft Güncelleme Asistanını kullanmak için buraya tıklayın ve açılan sayfada Hemen Güncelleştir(Update now) butonuna tıklayın.
2- Medya Oluşturma Aracı’nı kullanarak güncelleme yapmak için buraya tıklayın ve açılan sayfada Aracı Şimdi İndir (Download Tool) butonuna tıklayın. İndirdiğiniz araç üzerinde açılan ekranda “Bu bilgisayarı güncelle” seçeneğini seçin ve ileriye tıklayın, ardından ISO file seçeneğini seçip güncellemenin yüklenmesini bekleyin.

windows 10 2004
windows 10 2004 güncellemesi

Devamını oku

Güncelleme

Xiaomi Mi 9T için MIUI 12 güncellemesi yayınlandı!

Xiaomi, akıllı telefonlarında yer alacak yeni mobil arayüzü MIUI 12’yi geçtiğimiz ay resmi olarak duyurdu. Marka mevcut cihazlarını hızlı şekilde güncelleyeceğine söz verirken, Xiaomi Mi 9T ve Redmi K20 için MIUI 12 güncellemesi dağıtılmaya başladı.


İlginizi çekebilir: Galaxy Watch Active 2, Güney Kore’de EKG sertifikası aldı!


Xiaomi Mi 9T ve Redmi K20 kullanıcılarına MIUI 12 sürprizi!

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta MIUI 12 sürümünün global sürümü duyurulmuş ve bazı cihazlar için beta süreci başlatılmıştı. Hindistan’dan gelen güncel haberler ise sürpriz şekilde güncellemenin kararlı halinin dağıtımına başlandığını gösteriyor. Redmi K20 (Xiaomi Mi 9T) modeli için indirilebilir durumda olduğu belirtilen güncelleme, böylece söz verilen Haziran ayından daha erken tarihte kullanıcılarla buluşmuş oldu.

reklam
Huawei P40 reklamı

xiaomi mi 9t miui 12

“V12.0.0.11.QFJMIXM” derleme numaralı sürüm güncellemesi, altyapı tarafında Android 10 işletim sistemini temel alıyor. Ancak MIUI 12’nin getirdiği ve kullanıcı deneyimini iyileştiren bir takım özelleştirmeler dikkat çekiyor. Tasarımında ufak makyajlar yapılan arayüzün kilit ekranındaki saat tasarımı değiştirilmiş. Ayrıca sil baştan tasarlanan hızlı ayarlar menüsünün de iOS 13’e benzer şekilde olduğu belirtiliyor. Bir dizi hata düzeltmesi ve performans iyileştirmesi ise her yazılım güncellemesinden alışkın olduğumuz klasik değişiklikler arasında yer alıyor.

Redmi K20 için kullanılan MIUI 12 sürümüne ait derleme kodlarının Xiaomi Mi 9T ile aynı olduğu belirtiliyor. Dolayısıyla global versiyon için sunulan kararlı sürümün eş zamanlı olarak bu cihaza da ulaşması bekleniyor. Öte yandan, Mi 9T için kararlı sürümü beklemeden MIUI 12’yi denemek isteyenlerin beta sürümüne geçiş yapabileceğini de belirtelim.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

EMUI 10.1 tam sürümü bazı Huawei cihazlarına dağıtıldı!

Yazan:

EMUI 10.1 Guncellemesi

Huawei firmasının arayüzü EMUI, yeni versiyonu ile bazı akıllı cihazlara gelmeye başladı. Güncellemeyi bekleyen kullanıcılar yavaş yavaş istediklerini alıyor.


İlginizi çekebilir; EMUI 10.1 güncellemesini alacak Huawei ve Honor modelleri açıklandı!


EMUI 10.1 ve Magic UI 3.1 yavaş yavaş dağıtılıyor!

Huawei, arayüzü EMUI 10.1 sürümünü artık son haline getirdi. Firma yeni sürümü bazı Huawei cihazlarına dağıtmaya başladı. Huawei P30/P30 Pro, nova 6 serisi ve MatePad Pro cihazlarına güncelleme sunuldu. Bu cihazların kullanıcıları telefonları üzerinden güncellemeye ulaştıklarını bildirdiler. Yeni sürüm ile birlikte kullanıcılar, MeeTime Messenger, Celia sesli asistan ve gelişmiş her zaman açık ekran özelliklerine kavuştular. Özellikle Google ve ABD tarafıyla yaşanılan sorunlar nedeniyle kendi arayüzüne önem veren firma, yeni sürüm sayesinde daha özgün bir kullanıcı deneyimi vadetmek istiyor. Aynı zamanda özellikle MatePad Pro kullanıcıları için önemli olan çoklu pencere özelliğinde de kavuşmuş oldular.

reklam
Huawei P40 reklamı

EMUI 10.1

Honor cephesine gelecek olursak, benzer özelliklere sahip Magic UI 3.1 güncellemesi belli başlı bazı cihazlar üzerinden dağıtılmaya başlandı. Honor V30 ve V30 Pro cihazlarına gelen güncelleme ile EMUI 10.1 sürümünde yer alan özellikler bu cihazlara da gelmiş oldu. Güncellemenin şu an için hangi ülkelerde dağıtıldığı bilinmese de kullanıcılar cihazları üzerinden kontrol edebilirler. Ayarlar bölümünden güncelleme denetleyerek yeni sürüm kontrol edilebilirken, öte yandan Huawei Club uygulaması üzerinden de kurulum sağlanabilmekte. Bakalım Huawei, ne zamana kadar yeni güncellemenin dağıtımını bitirmiş olacak merakla bekliyor olacağız.

Devamını oku