Sosyal medya

Basın Bülteni

Philips, Yeni OLED TV’lerle Oyunun Kurallarını Baştan Yazıyor

Televizyon pazarının gündeminde HDR teknolojisi var. HDR teknolojisi, kontrasttaki ilerlemeler, daha gerçekçi ve canlı renk gamı sayesinde daha parlak sahneler, daha derin siyah tonlar ve daha detaylı görüntüler sunuyor. Philips’in IFA Fuarı’nda tanıttığı 901F OLED ve 7601 modelleri, Philips TV’nin üstün görüntü kalitesini HDR içeriğiyle birleştirerek nefesleri kesiyor.

Yeni televizyonlara ilave olarak, geniş ürün gamındaki 2016 model 6400 ve üstü serilerdeki mevcut Philips TV kullanıcıları da, kablosuz bir güncelleme sayesinde, HDR içeriğin avantajlarından yararlanabilecek.

OLED – Görüntüler her an keskin ve net

OLED’in kendine has özellikleri sayesinde bu teknoloji; sofistike ve güçlü Perfect Pixel Ultra HD işlemcisi için mükemmel bir partner. OLED, özellikle siyah tonlar, kontrast, renk ve hareketli görüntülerde, en güçlü kenardan-aydınlatmalı LED/LCD televizyonlara kıyasla daha üstün performans sunuyor.

OLED televizyonlar, ışık saçan ve gerektiğinde tamamen karartılabilen pikselleri sayesinde arka fondaki ışığın devamlı aktif olması sorununu ortadan kaldırıyor. Siyah tonlar çok daha derin ve koyu şekilde ortaya çıkarken, çok yüksek kontrast oranı ile gölgeler daha net hale geliyor. Siyah tonların daha derin ve saf olması, 901F’nin daha gerçek ve canlı renkler üretebilmesine ve fevkalade geniş bir renk gamına kavuşmasına imkan veriyor (%99 DCI-P3 WCG). OLED televizyonların kenardan-aydınlatmalı LCD televizyonlara kıyasla önemli bir başka avantajı da sundukları geniş izleme açısı. İzleyici nerede oturursa otursun parlaklık, renk ve kontrast bu sayede çok daha tutarlı.

Hareketli görüntü kalitesi de, aynı şekilde, olağanüstü. LED bazlı televizyonlara kıyasla 100 kat daha hızlı işlem kapasitesine sahip OLED televizyonlar, ister spor ister aksiyon filmleri izliyor olun, görüntülerin her an keskin ve net kalmasını sağlıyor.

Perfect Pixel PQ İşlemci – OLED’de Üstün Performans

901F’de yer alan OLED panelin özellikleri tek başına dahi sıradışı. Diğer yandan, OLED teknolojisi Philips’in Perfect Pixel Ultra HD işlemcisi ile ortak çalışarak kaliteyi çok daha üst seviyelere taşıyor ve 3800 PPI gibi inanması güç bir görüntü performansıya pazara yeni bir soluk getiriyor.

Perfect Pixel Ultra HD İşlemcisi, içerdiği Perfect Natural Motion system sayesinde 4 milyar adet gibi hayret verici sayıda pikselin keskinlik ve parlaklığını her an kontrol edip ayarlayarak, ince hatları ve derin detayları gözler önüne seriyor. Hareketli görüntülerde yumuşak ve akıcı geçişler orataya çıkmasını sağlıyor. İşlemci aynı zamanda, sahip olduğu Ultra Resolution özelliği sayesinde, tüm görüntü kaynaklarını dönüştürüp yükselterek daha rafine Ultra HD görüntülere çevirebiliyor.

Perfect Contrast sistemi sayesinde kontrast kalitesi de artıyor. Local Contrast prosesi ve Philips’in Micro Dimming Perfect teknolojisinin uyumu sayesinde görüntü kontrastı optimize ediliyor. Local Contrast görüntü kalitesinin arttırılması için ilave bir sistem olup, Micro Dimming Perfect sistemi ile entegre şekilde çalışıyor ve görüntü içerisindeki ince detayları algılayarak, tüm ekran yerine sadece koyu alanlarda detayları ön plana çıkarıyor.

Ekranın değişik bölgelerindeki ışık seviyesini bağımsız olarak ayarlayabilme özelliği sayesinde, sistem lokal olarak maksimum ışık üreterek doğal bir görüntü yakalrken, ekranın diğer bölgelerindeki koyu ve derin siyah tonları koruyabiliyor. 17-bit renk güçlendiricisi ve akıllı renk işlemcisine sahip Philips Perfect Color ve OLED panellerin çok geniş renk gamı sayesinde renk röprodüksiyonu da mükemmeli yakalıyor. Bu şekilde 2.250 trilyondan fazla renk gerçeğe uygun ve canlı şekilde ekrana geliyor; beyaz tonlar temiz, ten renkleri ise gerçekçi olabiliyor.

OLED panellerin hızı ve Philips’in Perfect Natural görüntü teknolojisi sayesinde hareketli görüntülerin keskinliğinde de yeni bir standart yakalanıyor. Perfect Natural teknolojisi, 4 milyar piksellik işlem gücü ile yaptığı interpolasyonları kullanarak gerektiğinde ek kareler yerleştiriyor; en hızlı Ultra HD görüntüler bile ekrana hem akıcı, hem de keskin hatlarla yansıyor.

HDR Perfect standardı

901F ‘nin 540Nit maksimum-ışık performansı, geniş renk gamı ve Perfect Pixel Ultra HD işlemcisi OLED televizyonunun Philips HDR Perfect standardına ulaşan ilk ürün olmasını sağlıyor. 7601 modelinin Philip HDR Premium statüsüne layık görülmesinin sebeplerinden biri, sahip olduğu 700Nit maksimum-ışık performansı, Premium Color sistemi ve barındırdığı Perfect Pixel Ultra HD yüksek kaliteli işlemci seti. 7601’ın en iyi kenradan-aydınlatmalı LCD televizyonlara kıyasla daha üstün performansının sebeplerin biri de, direk olarak kısılabilen ve 128 bağımsız bölgeyi kontrol eden arka ışığı. Micro Dimming Premium, Bright Premium ve Perfect Contrast sistemleri ile uyum çinde çalışarak, 2D ışık kısma teknolojisi aynı anda ekranın bir bölgesinde maksimum, bir başka bölgesinde ise minimum parlaklığı oluşturuyor ve 7601’e çok yüksek bir kontrast oranı kazandırıyor.

Micro Dimming Premium sofistike ve güçlü yazılım algoritmalarını Direct LED arka ışık ile beraber kullanarak 7601’deki kontrastı optimize ediyor. Yazılım, görüntünün 6400 farklı bölgesini analiz ediyor ve 128 bağımsız LED segmentini kontrol ederek, karanlık bölgelere derin siyah tonlar verirken, aynı anda parlak bölgelerdeki beyazların da en canlı beyaz olmasını sağlıyor. Sonuçta ortaya çıkan derin siyahlar, canlı beyazlar ve göz alıcı renk kombinasyonları 7601’e 2016-2017 EISA Best Buy European Large TV Award (Avrupa Görüntü ve Ses Dernegi, Avrupa En İyi Geniş Ekran TV) ödülünü getirdi.

Amatör Fotoğrafçı, Elektronik Spor Tutkunu, Outdoor Meraklısı, Sinema Takipçisi, Teknoloji Bağımlısı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basın Bülteni

TP-Link, yeni güçlü WIFI anten modeli CPE605’i tanıttı!

TP-Link

TP-Link, yayınlamış olduğu basın bülteniyle CPE605 model ismine sahip güçlü WIFI anten modelini yayınladığı basın bülteniyle duyurmuş oldu.


İlginizi çekebilir: Mesh sistemine ek Wi-Fi menzil attırıcı – TP-Link Deco M3W


Wifi ürün pazarını domine eden şirketlerden biri olan TP-Link yeni antenini tanıtı. Bu modelle birlikte wifi gücü çok daha uzak mesafelere taşınabilecek. Kırsal kesimde; MOBESE kameraları gibi uygulamalarda; çok geniş alana yayılmış fabrika, üniversite yerleşkesi gibi mekanlarda WiFi sinyallerini uzun mesafelerde aktarabilmek için kullanılan CPE605 kullanılmak için tasarlanmış.

TP-Link

Bu yeni anten 23dbi yüksek kazançlı ve yönlü bir anten olduğunu söyleyebiliriz. Son derece kolay monte edilebilen yeni dış mekan anteni, yenilikçi geçmeli parçalardan oluşuyor. Bu sayede hızlıca monte edilebilen ürün, her tür hava koşuluna dayanacak sağlamlığa sahip. CPE605, IP65 standardında hava koşullarına dayanıklı bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

15 kV ESD ve 6 kV yıldırımdan korunma özellikli anten, tüm hava koşullarında işlevini sürdürebiliyor, WiFi sinyallerini iletmeyi başarıyor.

Merkezi Yönetim Yazılımı ile kolay yönetim!

TP-Link’in yeni dış mekan anteni CPE605’in yönetimi de kolay. TP-Link’e ait Pharos Kontrol Yazılımı kurulu olarak satışa sunulan ürün, bu sayede kullanıcılara tek bir bilgisayardan ağdaki tüm cihazları yönetebilme kolaylığı sağlıyor. Pharos Kontrol Yazılımı ile ağdaki cihazları saptama, durum izleme, sabit yazılım yükseltme ve ağ bakımı yapılabiliyor. Sezgisel bir web tabanlı arabirim olan PharOS, ayrıntılı bir yönetim şekli sunuyor ve daha ayrıntılı yapılandırmalara erişimi mümkün kılıyor.

Geniş açık alana yayılmış iş yerleri için biçilmez kaftan olan uydusal anten, Türkiye’de KDV dahil 50 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacak. Tüm yetkili satış kanallarından kurumsal sektörde kullanmak için bu cihazı edinebilirsiniz.

Devamını oku

Basın Bülteni

Razer Gravity ile küresel ortaklığını duyurdu

Razer

Oyuncular için dünya çapında lider bir marka olan Razer , bugün Ragnarok IP’ye dayanan geniş oyun yelpazesiyle tanınan global bir çevrimiçi oyun şirketi olan Gravity ile iş birliğini duyurdu.

Tüm oyunlara tarafsız

Bu iş birliği, Razer’ın oyuncular için birleşik sanal kredi hizmeti olan Razer Gold ve Razer Silver’e ve Gravity’nin oyun başlıklarına entegrasyonuna odaklanıyor. Şu anda Güneydoğu Asya’daki oyuncular, Razer Gold aracılığıyla Ragnarok M: Eternal Love (mobil) için alışveriş yapabilir.

Bu başarıya dayanarak, Gravity ve Gold, Gold ile global olarak daha fazla oyun başlığı entegre etmek için ortak olacak. Ragnarok Online, 70 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı olan 80’den fazla bölgede oyananabiliyor. Razer Kurucu Ortağı ve CEO’su Min-Liang Tan, “Gravity ve Razer’in bu ortaklıkla birlikte çalışabilecekleri fırsatlar konusunda inanılmaz heyecanlıyız” dedi ve ekledi “Bunun Gravity’nin oyuncuları için daha iyi bir oyun deneyimi sunacağını ve Razer’ın en son tekliflerine daha kolay erişebilmesini umuyoruz”. dedi. 

Tüm oyunlara tarafsız olan tek sanal kredi Gold, kredi kartı eksikliği veya teminatsız ödeme sistemleri gibi ödeme sorunlarını aşarak oyuncular için ödeme işlemlerini basitleştirmeyi amaçlamaktadır. Tüm oyunlara tarafsız olan tek sanal kredi Razer Gold, kredi kartı eksikliği veya teminatsız ödeme sistemleri gibi ödeme sorunlarını aşarak oyuncular için ödeme işlemlerini basitleştirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca, Razer Gold satın alan oyuncular, cazip teklifler karşılığında harcanabilecek Silver sadakat puanı kazanacaklar. Sanal kredi ayrıca, marketler ve hediye kartlarıyla, çevrimiçi ve çevrim dışı olarak 1 milyondan fazla temas noktasında satın alınabilir.

Devamını oku

Basın Bülteni

ROG Strix Go 2.4 duyuruldu: En düşük gecikmeli oyuncu kulaklığı!

Asus

ROG Strix Go 2.4, Asus’un yayınladığı basın bülteniyle birlikte yayınlandı. Dünyanın en düşük gecikmeye sahip 2,4 GHz USB-C bağlantı aygıtı kullanan ilk kulaklığıyla oyun esnasında sesleri dinlemek ve seri hareket  etmek artık çok daha kolay bir hale gelecek.


İlginizi çekebilir: Asus, ROG Crosshair VIII Impact’in başarısını yarışma ile kutluyor


Asus’un yeni oyuncu kulaklığı üzerinde  2.4GHz USB-C bağlantı çıkışını taşıyor. Nintendo Switch, PS4, Xbox One, PC ve akıllı teknolojilere sahip tüm cihazlarla uyumlu bir yapıya sahip. Ayrıca üzerinde yer alan jack girişi sayesinde akıllı özelliği olmayan herhangi bir cihazı da kulaklığınızla aktif bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

290g ağırlığındaki ultra hafif tasarımıyla birlikte kablosuz kulaklık kafa bölgesinde adeta yok hissiyatı veriyor. Böylece uzun saatler bilgisayar başından ayrılmadan oyununuza devam edebiliyorsunuz. Yapay zeka desteğini de Rog Strix Go’dan mahrum bırakmayan firma açık ortamda kulaklığı kullanabilme lüksünüzü düşünmüş. Kulaklık, ortam seslerini dinleyerek size dış ortamdan arıtılmış saf bir kullanım deneyimi sunabiliyor.

Devrim niteliğinde yapay zeka destekli mikrofon!

Rog Strix Go 2.4, oyun içi net iletişim kurabilmeniz için içerisinde gürültü engelleme teknolojisine sahip dahili bir mikrofon kullanıyor. . 50 milyon kayıtlık derin öğrenim veri tabanından ve binlerce saatlik eğitimden yararlanan algoritma, çevresel seslerin %95’ini tanımlayıp engelliyor. Bu akıllı teknoloji sayesinde klavye gürültüsünden arka plandaki insan seslerine kadar her türlü gürültü engellenmiş oluyor.

Cihaz ayrıca hızlı şarj donanımına da sahip olarak üretilmiş. Bu sayede 15 dakikalık şarj süresiyle 3 saat aralıksız oyun içi deneyim yaşayabiliyorsunuz. Cihazdan tam randıman almak istiyorsanız da oyuncu kulaklığını tam dolumunu sağlayarak kablosuz olarak 25 saat pil ömrü sunabiliyor.

 

Devamını oku