Sosyal medya
Xiaomi Mi 10 banner

Basın Bülteni

Philips, Yeni OLED TV’lerle Oyunun Kurallarını Baştan Yazıyor

Televizyon pazarının gündeminde HDR teknolojisi var. HDR teknolojisi, kontrasttaki ilerlemeler, daha gerçekçi ve canlı renk gamı sayesinde daha parlak sahneler, daha derin siyah tonlar ve daha detaylı görüntüler sunuyor. Philips’in IFA Fuarı’nda tanıttığı 901F OLED ve 7601 modelleri, Philips TV’nin üstün görüntü kalitesini HDR içeriğiyle birleştirerek nefesleri kesiyor.

Yeni televizyonlara ilave olarak, geniş ürün gamındaki 2016 model 6400 ve üstü serilerdeki mevcut Philips TV kullanıcıları da, kablosuz bir güncelleme sayesinde, HDR içeriğin avantajlarından yararlanabilecek.

OLED – Görüntüler her an keskin ve net

reklam

OLED’in kendine has özellikleri sayesinde bu teknoloji; sofistike ve güçlü Perfect Pixel Ultra HD işlemcisi için mükemmel bir partner. OLED, özellikle siyah tonlar, kontrast, renk ve hareketli görüntülerde, en güçlü kenardan-aydınlatmalı LED/LCD televizyonlara kıyasla daha üstün performans sunuyor.

OLED televizyonlar, ışık saçan ve gerektiğinde tamamen karartılabilen pikselleri sayesinde arka fondaki ışığın devamlı aktif olması sorununu ortadan kaldırıyor. Siyah tonlar çok daha derin ve koyu şekilde ortaya çıkarken, çok yüksek kontrast oranı ile gölgeler daha net hale geliyor. Siyah tonların daha derin ve saf olması, 901F’nin daha gerçek ve canlı renkler üretebilmesine ve fevkalade geniş bir renk gamına kavuşmasına imkan veriyor (%99 DCI-P3 WCG). OLED televizyonların kenardan-aydınlatmalı LCD televizyonlara kıyasla önemli bir başka avantajı da sundukları geniş izleme açısı. İzleyici nerede oturursa otursun parlaklık, renk ve kontrast bu sayede çok daha tutarlı.

Hareketli görüntü kalitesi de, aynı şekilde, olağanüstü. LED bazlı televizyonlara kıyasla 100 kat daha hızlı işlem kapasitesine sahip OLED televizyonlar, ister spor ister aksiyon filmleri izliyor olun, görüntülerin her an keskin ve net kalmasını sağlıyor.

Perfect Pixel PQ İşlemci – OLED’de Üstün Performans

901F’de yer alan OLED panelin özellikleri tek başına dahi sıradışı. Diğer yandan, OLED teknolojisi Philips’in Perfect Pixel Ultra HD işlemcisi ile ortak çalışarak kaliteyi çok daha üst seviyelere taşıyor ve 3800 PPI gibi inanması güç bir görüntü performansıya pazara yeni bir soluk getiriyor.

Perfect Pixel Ultra HD İşlemcisi, içerdiği Perfect Natural Motion system sayesinde 4 milyar adet gibi hayret verici sayıda pikselin keskinlik ve parlaklığını her an kontrol edip ayarlayarak, ince hatları ve derin detayları gözler önüne seriyor. Hareketli görüntülerde yumuşak ve akıcı geçişler orataya çıkmasını sağlıyor. İşlemci aynı zamanda, sahip olduğu Ultra Resolution özelliği sayesinde, tüm görüntü kaynaklarını dönüştürüp yükselterek daha rafine Ultra HD görüntülere çevirebiliyor.

Perfect Contrast sistemi sayesinde kontrast kalitesi de artıyor. Local Contrast prosesi ve Philips’in Micro Dimming Perfect teknolojisinin uyumu sayesinde görüntü kontrastı optimize ediliyor. Local Contrast görüntü kalitesinin arttırılması için ilave bir sistem olup, Micro Dimming Perfect sistemi ile entegre şekilde çalışıyor ve görüntü içerisindeki ince detayları algılayarak, tüm ekran yerine sadece koyu alanlarda detayları ön plana çıkarıyor.

Ekranın değişik bölgelerindeki ışık seviyesini bağımsız olarak ayarlayabilme özelliği sayesinde, sistem lokal olarak maksimum ışık üreterek doğal bir görüntü yakalrken, ekranın diğer bölgelerindeki koyu ve derin siyah tonları koruyabiliyor. 17-bit renk güçlendiricisi ve akıllı renk işlemcisine sahip Philips Perfect Color ve OLED panellerin çok geniş renk gamı sayesinde renk röprodüksiyonu da mükemmeli yakalıyor. Bu şekilde 2.250 trilyondan fazla renk gerçeğe uygun ve canlı şekilde ekrana geliyor; beyaz tonlar temiz, ten renkleri ise gerçekçi olabiliyor.

OLED panellerin hızı ve Philips’in Perfect Natural görüntü teknolojisi sayesinde hareketli görüntülerin keskinliğinde de yeni bir standart yakalanıyor. Perfect Natural teknolojisi, 4 milyar piksellik işlem gücü ile yaptığı interpolasyonları kullanarak gerektiğinde ek kareler yerleştiriyor; en hızlı Ultra HD görüntüler bile ekrana hem akıcı, hem de keskin hatlarla yansıyor.

HDR Perfect standardı

901F ‘nin 540Nit maksimum-ışık performansı, geniş renk gamı ve Perfect Pixel Ultra HD işlemcisi OLED televizyonunun Philips HDR Perfect standardına ulaşan ilk ürün olmasını sağlıyor. 7601 modelinin Philip HDR Premium statüsüne layık görülmesinin sebeplerinden biri, sahip olduğu 700Nit maksimum-ışık performansı, Premium Color sistemi ve barındırdığı Perfect Pixel Ultra HD yüksek kaliteli işlemci seti. 7601’ın en iyi kenradan-aydınlatmalı LCD televizyonlara kıyasla daha üstün performansının sebeplerin biri de, direk olarak kısılabilen ve 128 bağımsız bölgeyi kontrol eden arka ışığı. Micro Dimming Premium, Bright Premium ve Perfect Contrast sistemleri ile uyum çinde çalışarak, 2D ışık kısma teknolojisi aynı anda ekranın bir bölgesinde maksimum, bir başka bölgesinde ise minimum parlaklığı oluşturuyor ve 7601’e çok yüksek bir kontrast oranı kazandırıyor.

Micro Dimming Premium sofistike ve güçlü yazılım algoritmalarını Direct LED arka ışık ile beraber kullanarak 7601’deki kontrastı optimize ediyor. Yazılım, görüntünün 6400 farklı bölgesini analiz ediyor ve 128 bağımsız LED segmentini kontrol ederek, karanlık bölgelere derin siyah tonlar verirken, aynı anda parlak bölgelerdeki beyazların da en canlı beyaz olmasını sağlıyor. Sonuçta ortaya çıkan derin siyahlar, canlı beyazlar ve göz alıcı renk kombinasyonları 7601’e 2016-2017 EISA Best Buy European Large TV Award (Avrupa Görüntü ve Ses Dernegi, Avrupa En İyi Geniş Ekran TV) ödülünü getirdi.

MSI reklamı

Amatör Fotoğrafçı, Elektronik Spor Tutkunu, Outdoor Meraklısı, Sinema Takipçisi, Teknoloji Bağımlısı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

Realme, 2020 ilk yarı yıl sonuçlarını açıkladı

Akıllı telefon dünyasının yükselen markalarından Realme, bu yılın ilk yarısındaki istatistiklerini açıkladı. Özellikle yılın ikinci çeyreğinde başarılı bir tablo çizen marka, çift haneli büyümeye ulaşan tek büyük akıllı telefon üreticisi olmayı başardı.


İlginizi çekebilir: Gaming in Turkey Gamescom 2020’nin resmi partneri oldu!

reklam

Realme, yılın ikinci çeyreğinde en fazla büyüyen telefon markası oldu!

Counterpoint verilerine göre, marka yılın ikinci çeyrek verilerine göre %11 oranında büyüme kaydetti. İlk çeyrekte de %157 büyüyen Realme’nin dört çeyrek üst üste dünyanın en hızlı büyüyen akıllı telefon markası seçildiği belirtiliyor. Ayrıca Realme’nin pazarda pozitif büyüme kaydeden iki akıllı telefon markasından biri olması da dikkat çekiyor.

Yılın ilk yarısında 15 milyon yeni kullanıcı kazanan Realme’nin pazar verileri de pek çok ülkede başarılı olduğunu ispatlıyor. Marka; Tayland, Hindistan, Kamboçya, Mısır, Myanmar, Filipinler, Ukrayna, Endonezya ve Vietnam’da ilk 5 akıllı telefon üreticisi arasına girmeyi başardı. Bunun yanı sıra 5G odaklı yeni ürün stratejisi nedeniyle pek çok pazarda da genişleme hedefleniyor. Bu süreçte; Hindistan’da 5G özellikli ilk amiral gemisi telefon ve Tayland’da 5G özellikli ilk telefon Realme tarafından satışa sunuldu.

2020’de “1+4+N” adlı çift odaklı bir stratejiye geçiş yapan Realme, bu stratejiye de bağlılığını sürdürüyor. Akıllı telefonların yanı sıra nesnelerin interneti teknolojisine de odaklanan markanın bu yıl 50 adet yeni cihaz sunma hedefi bulunuyor. Hoparlör, kulaklık, TV ve saatler gibi temel cihazların yer aldığı grupta önümüzdeki yıl ise 100 yeni cihaz hedefleniyor.

realme CEO’su Li Bingzhong ilk yarı sonuçlarıyla ilgili, “Realme, yaş ortalaması sadece 29 olan uluslararası güçlü ve genç ekibi sayesinde 2018’den bu yana 40 milyon kullanıcıya ulaştı. 2020 yılındaki güçlü yarı yıl performansımızı geliştirerek önümüzdeki 3 yıl içinde 100 milyon telefon satmayı hedefliyoruz. Uluslararası genişleme planlarımızı sürdüreceğiz ve en fazla büyümenin de uluslararası alanda olacağını düşünüyoruz. Hindistan pazarında AIoT ürünlerimizin güçlü performansı bunun güzel bir örneği. Bu ülkede sadece 10 dakika içinde 15.000 TV seti sattık ve akıllı kişisel ses cihazlarımız sadece 3 ay içinde pazar payı açısından 3. sıraya yükseldi. Markamız 5 kıtada 59 farklı ülke ve bölgeye yayılarak büyük başarı kaydetti.” şeklinde konuştu.

Tasarım tarafında önemli ödüller dikkat çekiyor

Realme’nin ürünlerini tasarladığı tasarım stüdyosu ise yılın geride bıraktığımız döneminde dünyaca ünlü tasarımcılar ile ortak çalışmalarda bulundu. Naoto Fukasawa’nın yanı sıra Hermes’in ünlü tasarımcısı Jose Levy ile işbirliği yapan marka, ikonik tasarımlara sahip ürünlere imza attı. Bunun sonucunda ise Realme X2 Pro Master Edition akıllı telefon modeli Red Dot Tasarım Ödülü’nü kazanmayı başardı. Yeni teknolojiler tarafında ise 125W hızlı şarj teknolojisi, dünyanın en hızlısı olarak yeniliklere öncülük ediyor.

MSI reklamı
Devamını oku

Basın Bülteni

Tivibu, yeni içerikleriyle Ağustos’ta da dopdolu!

Türk Telekom’un dijital televizyon platformu Tivibu, Ağustos ayında da sinema ve dizi heyecanını ekranlara taşımaya devam ediyor. Ödüllü filmlerden, yurt dışında reyting rekorları kıran dizilere Tivibu’daki pek çok içerik Ağustos ayında kullanıcıları bekliyor!


İlginizi çekebilir: Google Pixel 4a, resmi olarak tanıtıldı!

reklam

Ağustos ayında Tivibu kullanıcılarını yepyeni içerikler bekliyor

Türk Telekom’un dijital yayıncılık alanındaki servisi Tivibu, zengin içerik arşivine her ay yenilerini eklemeyi sürdürüyor. Kırmızı Halı, Seç İzle Film ve Seç İzle Dizi içeriklerinin yanı sıra Ağustos ayına özel yeni kategoriler ekleniyor. Hesaplaşma Zamanı, Olanlar Oldu, Kalbini Dinle ve Tehlikeli İşler kategorilerinde beğeniyle izlenen pek çok vizyon filmi kullanıcıları bekliyor.

Beyazperdeden hemen sonra yayınlanan filmleri bünyesinde barındıran Kırmızı Halı klasörüne Ağustos ayında 2 yeni film daha ekleniyor. İngiliz yönetmen Guy Ritchie’nin son filmi The Gentlemen, suç imparatoru Michael Pearson’ın içinde bulunduğu entrikaları konu alıyor. Kaçış Planı 3 ise güvenlik uzmanı Ray Breslin ve ekibinin bir kurtarma operasyonu için harekete geçmesi üzerine geçiyor.

Seç İzle klasöründe ise 22 Ağustos’ta yayınlanacak Venom: Zehirli Öfke filmi dikkat çekiyor. Tom Hardy ve Michelle Williams’ın başrollerinde yer aldığı film, nefes kesen savaşın yeni perdesini Tivibu kullanıcılarıyla buluşturuyor. Meg: Derinlerdeki Dehşet ise tarih öncesinde kalan bir canavara karşı verilen amansız mücadeleyi konu alıyor.

Sinema TV kanalında Rampage: Büyük Yıkım filmi 16 Ağustos saat 21:30’da ekranlara gelecek. Genel izleyici kitlesine uygun keyifli filmleri ekranlara getiren Sinema Aile kanalında ise 9 Ağustos saat 20:00’de Aslan Çocuk adlı animasyon filmi yayınlanacak.

Seç İzle Vitrin kategorisinde ay boyunca dört yeni klasör Tivibu kullanıcıları için benzersiz filmler sunacak. 6 Ağustos’ta Hesaplaşma Zamanı, 12 Ağustos’ta Olanlar Oldu, 16 Ağustos’ta Tehlikeli İşler, 19 Ağustos’ta ise Kalbini Dinle klasörleri Tivibu’da yer alacak. Bu klasörlerde Karanlık Şehir’den Felekten Bir Gece serisine, Kara Bela’dan yerli ve yabancı onlarca yapım izleyiciyle buluşacak.

Seç İzle Dizi kategorisinde ise sevilen yabancı dizi Doctor Who, nefes kesen 11. sezonu ile sevenleriyle buluşacak. İlk sezonu yayınlanan yeni dizi SS-GB serisinde ise Alman işgali altındaki İngiltere’de işlenen bir dizi seri cinayet araştırılıyor. Kategorinin son dizisi Trapped ise ikinci sezonuyla polisiye seven izleyicileri bekliyor.

MSI reklamı
Devamını oku

Basın Bülteni

Müzik platformu Muud, artık Tivibu’da!

Türk Telekom’un dijital müzik platformu Muud, bundan sonra şirketin IPTV servisi olan Tivibu platformunda da kullanılabilecek. Tivibu’nun “İnteraktif Servisler” bölümüne eklenen Muud’a giren kullanıcılar, mobil ve web sürümünde olduğu gibi dilediği müziği sınırsız şekilde dinleyebilecek.


İlginizi çekebilir: Neden Samsung Galaxy Tab S6 Lite satın aldık?

reklam

Türk Telekom Muud, Tivibu içeriklerine dahil oldu

Kullanıcı deneyimini zenginleştiren yeniliklerini sürdüren Türk Telekom, sunduğu servislere erişim kolaylığı sağlayacak çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Tivibu İnteraktif Servisler menüsüne eklenen platform üzerinden zengin müzik içeriklerine artık IPTV servisi üzerinden de erişilebiliyor. türk telekom muud

Geçtiğimiz günlerde Tivibu’ye eklenen Muud’un, kısa süre içerisinde platformun en çok kullanılan servislerinden biri haline geldiği belirtiliyor. Türk Telekom Ürün ve Servis Yönetimi Direktörü Fatih Türkoğlu, “Tivibu’daki İnteraktif Servisler’de yer alan uygulamamızın, web üzerinden ulaşılan veya akıllı telefonlara indirilen Muud uygulamasından hız ve pratik kullanım açısından bir farkı bulunmuyor. Kullanıcılarımız milyonlarca yerli ve yabancı şarkı arasından listeler oluşturabiliyor ve reklam olmadan istediği müziği dinlemenin keyfini çıkarıyor. Kullanıcılarına milyonlarca şarkı sunan Muud, sürekli güncellenen içeriğiyle dijital müzik servislerine örnek olmaya devam edecek.” şeklinde konuştu.

Kataloğunda milyonlarca yerli ve yabancı şarkıya yer veren Muud, kullanıcılarına reklamsız ve sınırsız müzik deneyimi sunuyor. Müzikseverler mevcut listeleri istediği zaman dinleyebilirken, isterse kendi çalma listesini de oluşturabiliyor. Ayrıca Muud’un çevrimdışı dinleme özelliği sayesinde internetin olmadığı yerlerde de müzik keyfi kaldığı yerden devam ediyor.

MSI reklamı
Devamını oku