Sosyal medya

Akıllı TV

Philips TV, Bowers ve Wilkins işbirliğiyle iki yeni OLED TV tanıttı!

Philips

Philips TV, ses konusundaki deneyimlerinden tanıtığımız Bowers ve Wilkins firmasıyla iş birliğine giderek iki yeni OLED yarattıklarını açıkladı. Firma ses tarafında mükemmeli yaratmayı hedeflediğini vurguladı.


İlginizi çekebilir:


Son teknolojiyle donatılmış 934 ve 984 modellerinde en iyi görüntü ve Dolby ses tecrübesini yaşayabilmeniz için tasarlandı. Philips TV, önde gelen Uluslararası Elektronik Fuarı (IFA)’da yeni koleksiyonunu tanıttı. İngiliz müzik şirketi Bowers ve Wilkins’in Philips TV’yle devam eden iştirak süreci sonucunda üretilen, en iyi görüntü kalitesini sunan Dolby Atmos ses sistemi birleştirilmiş.

TV’lerde kullanılan son model OLED panelleri ve 3. nesil P5 görüntü işleme paketi sayesinde görüntü kalitesi performans çıtası yükseliyor. İzlenen görüntü daha net ve canlı renkler, doğla cilt tonları ve renk kontraslarına sahip görüntüler izlemenin yanı sıra tasarımlarda kullanılan canlı ve metal Avrupa seviyesi tasarım beklentileri üst düzeye çıkartıyor.

Philips

Bowers ve Wilkins tasarım ilkesi kapsamında markanın tüm ürünlerinde bulunan fiziksel olarak birbirinden ayrışmış ancak akustik olarak sesi optimize eden çoklu sürücüye sahip hoparlör Tv’de yer alan en donanımlı parçalardan biri oluyor.

QLED+934 modelinde bulunana hoparlör üzerine monte edilmiş olan Dolmy Atmos yukarı doğru yükseltici ünitesi Philips’in bu sistemi kullandığı ilk TV olmanın dışında ayrıca iki modelde de Dolby Atmos şifre çözücü desteği sunuyor.

Teknolojiyle içli dışlı olmayı seven, yapay zeka teknolojilerine hayran, kendi halinde bir öğretmen adayı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı TV

Nokia TV 5 Aralık’ta tanıtılacak!

Nokia TV

Bir zamanların efsane telefon üretici Nokia, akıllı telefon pazarındaki kayıplarını yeni çıkaracağı akıllı televizyon ile telafi etmeyi planlıyor. İlk olarak Hindistan’da piyasaya sürülecek televizyon, oldukça iddialı olarak karşımıza çıkacak gibi görünüyor.


İlginizi çekebilir: BMW X5 modelinden Tesla Cybertruck’a kurşun geçirmez cam göndermesi


Nokia, akıllı telefon pazarında beklediği ivmeyi tekrar yaratamayınca, rakipleri gibi akıllı televizyon pazarına girmeyi yeni bir adım olarak görmeye başladı. OnePlus, Motorola gibi rakipleri akıllı televizyonlar üretiyorken, Nokia tecrübelerini birleştirerek iddialı bir televizyonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu televizyonla birlikte şirket, akıllı televizyon pazarında da bir ilke imza atmış olacak.

Ses sistemleri ile adından söz ettiren ve oldukça kaliteli ürünleri ile tanıdığımız JBL, bu televizyonun ses sistemini üretecek. 55 inç boyut ve 4K çözünürlük ile karşımıza çıkacak olan Nokia TV, ilk olarak Hindistan’da satışa çıkacak. Hindistan‘ın en çok ziyaret edilen e-ticaret sitesi Flipkart tarafından satış sorumluluğu üstlenen ürün, Android işletim sistemi ile karşımıza çıkacak.

Devamını oku

Akıllı TV

Nokia, akıllı televizyon pazarına giriş yapıyor!

Bir zamanların en popüler cep telefonu markası Nokia, yenilenen telefon pazarında umduğunu bulamadığı için şimdi de akıllı televizyon pazarına giriş yapıyor.


İlginizi çekebilir: Epson’dan yeni 4K projektör!


Hindistan’ın yaklaşık 200 milyon kullanıcıya sahip e-ticaret platformu tarafından yapılan açıklamaya göre şirket, yakın zamanda ürettiği televizyonları Flipkart üzerinden satışa çıkaracak. Nokia‘nın Kıdemli Başkan Yardımcısı Adarsh ​​Menon bu sektöre girişin Nokia için yeniden doğuş olacağını söyledi.

 

Nokia için yeniden doğuş olur mu bilinmez ama bu sektöre girmek onlar için yeni bir sektöre adım atmak olacak. Üretilen televizyonlarla ilgili henüz detaylı bir bilgi paylaşılmazken, sadece televizyonları ses sistemleri JBL‘in üreteceği biliniyor. Birçok marka ile yapılan anlaşmalar sonucu ortaya çıkarılacak olan bu akıllı televizyonların Android TV işletim sistemi ile karşımıza çıkması bekleniyor.

Devamını oku

Akıllı TV

Xiaomi Mi Box S, Pie betasını almaya başladı!

Mi Box S

Xiaomi, uygun fiyatlı akıllı medya oynatma cihazı olarak piyasaya çıkarmış olduğu Mi Box S, Pie güncellemesinin ilk evresini almaya başladı.


İlginizi çekebilir: Xiaomi Mi CC9 Pro neler sunuyor? DxOMark şampiyonu! (VIDEO)


Unutmamak gerek ki, Nvidia Android TV işine girdiği zaman oyunda tek değildi. Xiaomi, multimedya cihazları içerisinde daha erişebilir bir opsiyon sunarak bizlere Mi Box S’i duyurmuştu. Cihaz çıkalı yaklaşık 1 seneden fazla oldu.

Android 9’un arayüzünde herhangi bir kozmetik güncelleme bulunmuyor. Arayüz, az çok Oreo ile birebir hatlara sahip olarak konumlandırılmış. Fakat bir şey dışında, Prime Video desteği cihaza resmi olarak artık sunuluyor.

Eğer bir Mi Box S, sahibi iseniz, buradaki linkten hızlı bir şekilde güncellemeyi edinebilirsiniz. Eğer, kendiniz nasıl yapacağınıza dair bir bilginiz yoksa, Reddit üzerinden nasıl yükleyebileceğinize dair rehberler bulunuyor.

Devamını oku