Sosyal medya

İnceleme

PhIlIps FIdelIo M1BT

Kablosuz kulaklık keyfi

Philips Fidelio M1BT, bluetooth desteğiyle kullanıcıları kablo derdinden kurtarıyor.

Mobil cihazların ses kalitelerinin artmasıyla artık pek çok kişi müziğini bu cihazlardan dinlemeyi tercih ediyor. Bu durum, kulaklıkların ön plana çıkmasını sağlarken kablosuz kulaklıkların da yavaş yavaş yayılmaya başladığı bir sürece girdik. Philips Fidelio M1BT de bluetooth furyasından nasibini alan, güçlü bir kulaklık.

Ergonomisi harika

Ürünün üst tarafındaki bandın çevresi tamamen deriyle kaplanmış. Oldukça yumuşak olan bu kısım, saatlerce kullansak bile rahatsızlık verememesini sağlıyor. Bandın sürücülerle birleştiği noktalar ise son derece güzel işlenmiş metalden üretilmiş. Sağlamlık konusunda en ufak bir sıkıntısı yok.

Sürücülerin bulunduğu kısım, öne ve yukarı – aşağı hareketlerle eğilerek müzik tiryakilerinin kulağına tam olarak oturtmasını sağlıyor. Zaten ürünün kulak yastıkları o kadar başarılı ki bu sıcakta dinlerken bile en ufak bir rahatsızlık duymadım. Çok yumuşak, çok rahat ve derisi hiç rahatsız etmiyor. Ergonomi konusunda bu kadar başarılı bir kulaklık kullanmamıştım.

Fidelio M1BT’nin sağ sürücüsünün arkasında sesi açıp kısmamıza, şarkıyı değiştirmemize ve çağrılara cevap vermemizi sağlayan bir tuş var. Böylece müzik çalarımızı çantamızdan veya cebimizden hiç çıkarmadan rahat bir şekilde kullanabiliyoruz. Çağrı cevaplamaktan bahsetmişken ürünün içerisinde 2 tane mikrofon bulunduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

İstersek de kablolu

Ürünün kutusundan bir tane de 1.2 metrelik çok kaliteli kablo çıkıyor. 2 ucu da 3.5 mm ses bağlantısı olan bu kabloyu kulaklığa bağlayarak şarj derdi olmadan müzik dinleyebiliyoruz. Fakat bu durumda mikrofon çalışmıyor, belirtmeden geçmeyelim.

40 mm’lik sürücüleri, harika bir ses izolasyonuyla ve akustik düzenlemeyle birleştirilip tam kıvamında ses kalitesi elde edilmiş. 15 – 24.000 Hz ses aralığını sağlayabilen kulaklığın hem tizleri hem de basları çok başarılı. Orta seslerde de beklentilerimi karşılayan Fidelio M1BT’nin, kendi kulaklığımın yerine koyabildiğim tek kulaklık olduğunu söylemeliyim. Test süreci dışında da aramızda duygusal bir bağ oluştu resmen 🙂

Sonuç olarak: Ses kalitesi çok başarılı, son derece başarılı bir kulaklık olmuş. Bayıldım!

Neden alınır?

• Her frekansı başarılı sunması

• Ses izolasyonu,

• Malzeme kalitesi

Bunlar da ilginizi çekebilir
Volkan Akduman

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval