Sosyal medya

Tablet/Notebook/Laptop

OPPO Pad Performans Testlerinde Yakalandı!

COVID-19 salgını, işlerini evden yürütmek zorunda kalan kişilerin tabletlere yönelmesine ve tablet satışlarının tam tabiriyle patlamasına neden olmuştu. Bu pazarın lideri konumundaki Apple, 2021 yılında yenilediği iPad modelleri ile satış konusunda önemli başarılara imza atmıştı. Pastadan payını almak isteyen Çinli üreticiler ise birbiri ardına tablet modelleri çıkararak Apple’ın tahtına göz dikmişlerdi. Konu hakkında sessizliğini koruyan OPPO, bu yıl bizi oldukça etkileyici bir donanıma sahip olan OPPO Pad modeli ile şaşırtabilir.

6 GB Bellek, Snapdragon 870, 33 Watt Hızlı Şarj ve Dahası!

 Geekbench 4 browser

Oppo Pad’in Geekbench 4 skorları

Geekbench 4’ün veritabanında OPD2101 model kodu ile görünen cihazın performans testi sonuçları bir hayli etkileyici. Kutudan Android 11 işletim sistemiyle çıkacağı anlaşılan cihazın anakartının kod adı ise “Kona”. Bu isimlendirmenin Qualcomm’un Snapdragon 865 için yaptığı isimlendirme ile aynı olduğu görülüyor. Ancak cihaz hakkındaki son sızıntılar ve Geekbench testinin detaylı incelemelerindeki 3.19 GHz ibaresi göz önüne alındığında, OPPO’nun tabletinde üst seviye telefonlarda görmeye alışık olduğumuz 3.19 GHz hızına ulaşabilen ve temelde Snapdragon 865’in hızı artırılmış versiyonu olan Snapdragon 870 işlemcisinin kullanılacağını söylemek mümkün. Aynı zamanda 6 GB bellek kapasitesine sahip olan cihaz, böylesi bir kapasite ile bellek yönetimi konusunda da çıtayı yüksek tutmuş diyebiliriz.

Geekbench testinin detayları

2021 yılının ikinci yarısından beri haberlerini duyduğumuz cihazın sızdırılan diğer özellikleri de oldukça etkileyici. Bu özellikler arasında 33 Watt’lık hızlı şarj desteğine sahip 8,080 mAh değerindki büyük sayılabilecek batarya, Full HD+ çözünürlüğünde ve 120 Hz yenileme hızı desteğine sahip 11 inç boyutundaki IPS LCD ekran, 256 GB dahili hafıza ve 13 MP değerinde ana kameranın yanında bir de 8 MP’lik geniş açı kamerası yer alıyor.

İlk bakışta Xiaomi’nin 2021 yılında duyurduğu Xiaomi Pad 5 modeline benzer özellikler sunan cihazın ne zaman duyurulacağı ve hangi fiyatla satışa çıkacağı ise henüz kesinleşmiş değil. Ancak cihazın birçok özelliğinin sızıntılarla ortaya çıkması ve son olarak da Geekbench testine girmiş olması tanıtımın yakın zamanda gerçekleşebileceğine işaret ediyor. Bizler de OPPO’nun tablet pazarındaki son oyuncusunu merakla bekliyoruz.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Apple’ın iPad modelleri yerine OPPO Pad’i tercih eder miydiniz? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz. Daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayın.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi Pad 5 Avrupa’da Dakikalar İçinde Tükendi!

 

Bunlar da ilginizi çekebilir
Onur Balbaşı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval