Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

OnePlus One kendini IFA’nın yıldızlarıyla kıyasladı

Birkaç ay önce Çin’de kurulan ve “2014 Amiral gemisi katili” mottosu ile yola çıkan OnePlus’ı ilk telefonu One’ı artık bizi takip eden herkes biliyordur. Oldukça ucuza oldukça kaliteli bir ürün olan OnePlusOne’ın şu sıralar sadece davetiye sahiplerine 350 dolara 64GB’lık bir amiral gemisi satışı söz konusu. Söz konusu telefondaki tek sorun ise satın almanın zorluğu.

Lakin bu OnePlus’ı durdumuşa benzemiyor. 3 Eylül’de başlayan Berlin’deki IFA fuarının ilk gününde fuarın en büyük sürprizleri Samsung ve Sony tarafından açıklandı. Samsung yeni amiral gemisi Galaxy Note 4’ü ve Note Edge’i tanıtırken Sony de Xperia Z3 ve Z3 Compact’ı tanıttı.

2014 yılındaki amiral gemilerinden fiyat performans anlamında daha iyi olduğunu iddia eden OnePlus ise kendi telefonu için bu yeni amiral gemilerine karşı bir kıyaslama yaptı ve bunları Facebook sayfasında yayınladı. Üstelik firma sadece kıyaslama ile de kalmıyor. Her iki karşılaştırma için 30’ar kişiye (toplamda 60) davetiye sözü veriyor. Bunun için yapmanız gereken ilgili karşılaştırmayı profilinizde paylaşmanız, OnePlus One sayfasındaki karşılaştırmanın altına yorum olarak 3 arkadaşınızı etiketlemeniz ve post’taki ilgili formu doldurmanız.

Karşılaştırmalara gelecek olursak:

OnePlus One - Samsung Galaxy Note 4 karşılaştırması

OnePlus One – Samsung Galaxy Note 4 karşılaştırması

Samsung’un yeni gülü Galaxy Note 4’e karşılık OnePlus One’ın en büyük artısının fiyatı olduğu söylenebilir. Bunun yanında henüz Note 4 tarafını bilmediğimiz için işletim sistemi güncellemelerinde de potansiyel olarak önde gözüken taraf One oluyor. Buna karşılık işlemci, kamera ve S Pen özellikleri Note 4’ü öne çıkartıyor.

OnePlus One - Sony Xperia Z3 karşılaştırması

OnePlus One – Sony Xperia Z3 karşılaştırması

Sony’nin yeni amiral gemisi Z3 ile kıyaslandığında ise yine ilk göze çarpan kısım fiyat farkı olurken ekran boyutu One’da daha büyük. Ön kamera ve kapasite özellikleri de OnePlus One’ın önde olduğu noktalar. Lakin arka kamerada Z3’ün ezici bir üstünlüğü söz konusu. Bunun yanında IP68 sertifikası ile suya dayanıklılık da Z3’ü öne çıkartıyor.

Öte yandan bu telefonların dünyanın her yerinde satılacağını ancak One’ın sadece belli ülkelerde ve davetiye ile satıldığını (gerçi ekim ayında ön sipariş sistemine geçiş yapacaklar) düşünürsek  siz ne dersiniz?

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Murat Halilbeyoğlu

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval