Sosyal medya
Oppo Reno5 Advertisement
Oppo Reno5 Advertisement

Kripto Para

Nvidia CEO’su Ethereum hakkında önemli açıklamalar yaptı!

Dev teknoloji şirketi Nvidia’nın CEO’su Ethereum hakkında önemli açıklamalar yaptı. Nvidia CEO’su Ethereum ’un PoS yapısı ve değeri hakkında görüşlerini açıkladı. CEO Jensen Huang, yaptığı açıklamada Ethereum ağının yeni yapısı olarak görülen PoS (Proof of Stake) ağını desteklediğini bildirdi.

Nvidia, Ethereum ağında madencilik yapanlar için önemli şirketlerin başında geliyor. Ethereum ve Ethereum gibi ağlarda GPU tabanlı madenciliğin temelinde Nvidia ekran kartları bulunuyor. Öyle ki son zamanlarda hızla artan popülarite nedeniyle ekran kartı konusunda kıtlık yaşandığı bile görülüyor. Şirket, yapmış olduğu açıklamalarda ekran kartlarını gerçekten oyun oynamak için almak isteyenlerin fırsatlarını artırmak için pek çok değişiklik yapılacağını ifade etmişti. Bunun için yapılan ilk işlem ise ekran kartlarının hash gücünün azaltılmasıydı. GeForce ekran kartlarını üreten Nvidia, GeForce RTX 3060’ın madenciler tarafından yoğun şekilde talep görmesinin ardından bu kartın oyuncular için olduğunu belirtmiş ve kartın hash gücünü kısıtlamıştı. Ardından şirket, madencilik işlemi için CMP adlı yeni bir ürün çıkardı.

Nvidia CEO’su Jensen Huang ise şirketin bu açıklamalarının aksine Ethereum’a destek verdiğini söyledi. CEO, Ethereum ağının yeni yapısı PoS’u desteklediğini ifade etti.

Huang’a göre Ethereum, birçok insan tarafından güvenilirliğini ve geleceğini kanıtlamış bir ağ. CEO, DeFi’ın da son zamanlarda hızlı yükselen büyümesi göz önünde bulunduğunda, pek çok insanın DeFi ya da başka projeler için Ethereum’a güvendiğini söylüyor.

PoS için oldukça heyecanlı

Nvidia CEO’su Jensen Huang, Ethereum ağının yeni versiyonu olan PoS için heyecanlı olduğunu ve PoS’un gelmesi için en iyi zaman olduğunu düşündüğünü söylüyor.

“PoS konusunda heyecanlı mıyım? Tabii ki evet. Ethereum o kadar büyük ilgi çeken bir seviyeye geldi ki, bunu yapan bir ASIC cihazı üretilmesini ya da başka bir metod bulunmasını isterdim.”

Daha değerli hale gelecek

Ethereum’un EIP-1559 olarak da bilinen güncellemesini alması ile birlikte, daha da çok değerleneceğini düşünen Huang, şunları söylüyor:

“Ethereum’un artık daha değerli olacağı görüldü. İşlemlerin çok daha hızlı olacağı bir gelecek var. Bu blokzincir üzerinde çok fazla proje inşa edildiği için bence çok daha değerli olacak.”

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kripto Para

Coca-Cola ilk NFT’sini piyasaya sürüyor!

NFT çılgınlığına katılan bir başka büyük isim Coca-Cola oldu. Coca-Cola, Uluslararası Dostluk Günü anısına ilk NFT koleksiyonunun lansmanını duyurdu. NFTleri açık artırmaya çıkarmak için OpenSea ile ortaklık kuruldu.

Coca-Cola NFT

Üzerinde adınızın yazılı olduğu kişiselleştirilmiş bir Coca-Cola şişesi bulamıyor musunuz? Belki bunun yerine özelleştirilmiş Coca-Cola NFT’si alabilirsiniz. Coca-Cola, Uluslararası Dostluk Günü anısına ilk NFT koleksiyonunun lansmanını duyurdu. NFT koleksiyonları açık artırmaya çıkacak. Açık artırma 30 Temmuz’da başlayacak ve dört gün sürecek.

Coca-Cola, müzayededen elde edilecek miktarın dünyanın en büyük zihinsel ve fiziksel engelli çocuklar ve yetişkinler için spor organizasyonu olan Special Olympics International‘a bağışlanacağını bildirdi.

Coca-Cola’nın dostluk NFTleri Tafi ile ortaklaşa oluşturuldu ve koleksiyon “video oyunlarının ganimet kutularından ilham aldı”. Ayrıca koleksiyon, yalnızca satın alanların kullanabileceği gizli sürprizler içeriyor. Satın almak isteyen NFT meraklıları 2 Ağustos tarihine kadar OpenSea üzerinden ETH teklifi verebilir.

Ünlü içecek şirketinin Ticari Marka Başkanı Selman Careaga, ilk NFTlerini duyurmaktan heyecan ve mutluluk duyduklarını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Coca-Cola, dünyanın en tahsil edilebilir markalarından biridir ve zengin mirasını onlarca yıldır basit sevinç anlarıyla tüketicilerle paylaştı. Yeni dünyalarda yeni yollarla yeni dostlukların kurulduğu metaverse ile ilk NFT’lerimizi paylaşmaktan ve uzun süredir devam eden arkadaşımız ve ortağımız Special Olympics International’ı desteklemekten heyecan duyuyoruz. Her NFT, Coca-Cola markasının özünü oluşturan unsurları kutlamak için yaratıldı ve sanal bir dünya için yeni ve heyecan verici şekillerde yeniden yorumlandı.”

NFTlerin akıbeti ne olacak?

Boğa piyasasının hareketlenmesi ile beraber merkeziyetsiz finans (DeFi) piyasasına olan ilgi artmış, yatırımcılar DeFi platformlarına adeta akın etmeye başlamışlardı. Merkeziyetsiz finans hızla benimsenmeye başlarken, bunun altındaki blok zincir ağı Ethereum da iyice değerlenerek zirvelere ulaşmıştı. Ancak mayıs ortası ile beraber başlayan çöküş, DeFi platformlarını, tokenlarını ve NFT popülaritesini de sarstı. Öyle ki NFT satışlarına olan ilgi bir dönem %90 gibi bir oranda düştü. (Bkz. NFT piyasası öldü mü? NFT satışlarında %90 düşüş!) Ancak bu yeni teknoloji hâlâ ilgi çeken ve merak duyulan bir alan olma özelliğini sürdürüyor. Giderek genişleyen NFT sektörü kripto para birimlerinin dışında farklı bir pazar olma yönünde ilerliyor. NFT’ler, spor dünyasından giyim dünyasına kadar çeşitli sektörlerde kendine yer edinmeyi başardı.

 

 

 

 

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Kripto Para

Amazon Bitcoin kabul edecek mi? Açıklama geldi!

Teknoloji ve e-ticaret devi Amazon’un Bitcoin ile ödeme kabul edebileceği ile ilgili söylentiler çıkmış ve pek çok kişi bunun gerçekleşeceğini söylemişti. Peki bu söylentiler doğru mu? Amazon Bitcoin kabul edecek mi? Amazon cephesinden bu iddialara yönelik yanıt geldi.

Amazon Bitcoin kabul edecek mi

Geçtiğimiz günlerde bildirdiğimiz üzere Amazon bir iş ilanı paylaşmış ve paylaşmış olduğu iş ilanında dijital para ve blok zincir yöneticisi arayışında olduğunu duyurmuştu. Bununla beraber Amazon’un kısa bir süreç içerisinde kripto paralar ile ödeme kabul etmeye başlamasının yüksek bir ihtimale dayandığı öne sürülmüş ve bu konuya yönelik iddialar çığ gibi büyümüştü.


İlginizi çekebilir: JPMorgan Chase, kripto para hizmetini tüm müşterilere genişletiyor!


Geride bıraktığımız günde de Amazon’un Bitcoin ile ödemeleri kabul edeceği iddiaları gündemi epey bir meşgul etti. Amazon Bitcoin kabul edecek mi sorusu kafalarda yer etti. Ancak son gelen bilgilere göre Amazon bu iddiaları yalanladı.

CITY A.M. tarafından yapılan bir haberde, Amazon’un içerisinden bir isim Amazon’un bu yıl sonuna kadar kesinlikle Bitcoin ve kripto paralar ile ödeme başlatmak istediğini belirtmişti. Fakat Amazon bu iddiaları bir e-posta aracılığıyla yalanladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada Bitcoin ile ödemelerin kabul edileceği konusu yalanlanırken, kripto para alanının araştırılmaya devam edileceği söylendi.

Geride bıraktığımız gün 40 bin dolar seviyesine yeniden ulaşan lider kripto para birimi Bitcoin, Amazon’un iddiaları yalanlamasının ardından hafif bir düşüş yaşadı ve yazı sırasında 37 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku
Oppo Reno5 Advertisement

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval