Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Nexus 9 ekim ayında bizlere yüzünü gösterebilir

HTC Nexus 9

Yeni Nexus akıllı telefonunu Motorola üretirken tablet kısmında ise HTC tarafında gelişmeler devam ediyor. Firmanın Brezilya ve Portekiz’deki fabrikasındaki kaynaklardan gelen habere göre uzun süredir bahsi geçen Nexus 9 tabletin 8 Ekim’de duyurulma ihtimali olduğu belirtiliyor.

8 Ekim’de bir etkinlik gerçekleştirecek olan Tayvanlı firma burada tüp şeklinde su geçirmez GoPro kamerayı tanıtacak. 16MP sensörü olan bu kamera kablosuz bağlantı sayesinde mobil cihazlardan HTC’nin geliştirdiği bir uygulama ile kontrol edilebilecek.

Haberin esas oğlanı Nexus 9’un ise bu etkinlikte kendisini göstermesi mümkünken kaynağa göre daha önce ortalığa atılan özellikler de doğruymuş. Buna göre tabletin içinde Tegra K1 işlemci, 3GB bellek mevcut. 64-bit Android L’nin bulunacağı Nexus 9’un belki bir de 4GB’lık versiyonu olabilirmiş. Ekran olarak 9 inçlik 1080p çözünürlüklü ekrana sahip olacak cihaz 16GB depolama alanına ve 128GB’a kadar yükseltilebilecek microSD desteğine sahip olacak. Elbette bunlar hala kesin özellikler değil. Lakin Tegra K1’in olacağı NVIDIA’nın sızan belgesinde de gözükmüştü.

tegra-K1-2-copy

Tegra K1 yazısında NVIDIA Nexus 9 adını da geçirdi

 

Altın Apple Watch’un fiyatı ne kadar olacak?

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Murat Halilbeyoğlu

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir