Sosyal medya
Türk Telekom reklamı
Türk Telekom reklamı

Netflix

Netflix deneme sürümü, ABD dahil çoğu ülkede kaldırıldı

Netflix deneme sürümü
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Netflix deneme sürümü, şirketin resmi olarak var olduğu pazarlarda yavaş yavaş kaldırılıyor. Bugünden itibaren Netflix’in deneme üyeliği, birkaç ülke haricinde tamamen veya kısmen kaldırıldı.


İlginizi çekebilir: Netflix, şimdi de “Cuties” filmi yüzünden cezai suçlama aldı

reklam
MSI reklamı

Netflix deneme sürümünü geçtiğimiz aylarda Türkiye için kaldırmış, sonrasında ise ne yapmaya çalıştığını kimsenin çözemediği bir formatta geri getirmişti. Bugünden itibarense ABD’li yayın platformu, aynı hamleyi anavatanında da yapmaya başladı.

Yabancı basına verdiği demeçte deneme üyeliğini ABD’de kaldırdığını ifade eden Netflix’in Yardım Merkezi’nde ilgili değişiklik şu ifadelerle açıklanıyor: “Ücretsiz deneme mevcut değil ancak yine de kaydolarak Netflix’in sunduğu her şeyden yararlanabilirsiniz. Sözleşme yok, iptal ücreti yok, taahhüt yok.”

Netflix deneme sürümü, çoğu ülkede kaldırıldı: Yepyeni alternatif seçenekler var

netflix deneme sürümü

Ayrıca Netflix, ücretsiz deneme sürümü imkanını sadece ABD’de değil; Almanya, Birleşik Krallık, Kanada, İspanya (Avrupa ülkelerinin tamamı) ve bulunduğu pazarlardaki neredeyse tüm ülkeler için de kaldırmış durumda. Bu noktada şirket, deneme sürümünü kaldırdığı ülkelerdeki insanlar için yeni yeni pazarlama stratejileri test ediyor.

Örneğin şu an kontrol ettiğimizde ücretsiz deneme sürümü yerine ilk 2 ay %50 indirim veya ilk ay ücretli olup 2. ay ücretsiz izleyebilme gibi seçenekler sunmaya başladığını görüyoruz. Açıkçası Netflix’in insanlara deneme sürümüne alternatif olarak ne sunduğu tam olarak belli değil. Birkaç seçeneği aşağıdaki ekran görüntülerinde görebilirsiniz.

Netflix: 1 ay öde, 1 ay ücretsiz izle

Netflix 1 ay ücretsiz

Netflix hesabınızdan çıkış yapıp veya gizli sekme üzerinden netflix.com/tr adresine girdiğinizde size sunulacak seçeneklerden bir tanesi: 1 ay öde, 1 ay ücretsiz izle. Bu kampanyanın detaylarına inmeye çalıştığımız zaman, Netflix’in kullanıcıya üyeliği ilk ay ücretini vererek alıp ikinci ay ise ücretsiz kullanma imkanı tanıdığını fark ettik.

Aslında Netflix, bu şekilde teorik olarak deneme sürümü yine sunmuş oluyor; ama ilk ay yerine ikinci ay sahip olabiliyorsunuz.

Netflix deneme sürümü, ABD’de tamamen kaldırıldı

Netflix deneme sürümü

Netflix’in anavatanında ise deneme sürümünün tamamen kalktığı görülüyor. Yani tıpkı bir zamanlar Türkiye’de olduğu gibi ABD’de Netflix üyesi olmak isteyenler artık ilk aydan itibaren parasını vermek zorunda kalacaklar. Ayrıca şirket, The Verge ekibine verdiği demeçte deneme sürümünü ABD için kaldırdığını onayladı.

İlk 2 ay %50 indirim seçeneği

Netflix tarafından deneme sürümü için üretilen bir başka alternatif çözüm ise, ilk 2 ay %50 indirim. Bu kampanya sayesinde de yine şirket, aslında dolaylı olarak da olsa deneme sürümünü kullanıcılara sunmuş oluyor. Zaten deneme üyeliği açan birisi ilk ay para vermiyordu. Esasında %50 indirimle alarak o aradaki açık yine kapatılmış olacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dizi/Film/Kitap

Netflix’te Aralık ayı içerikleri belli oldu!

netflix
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

En popüler dijital platformlardan birisi olan Netflix’te aralık ayı içerikleri belli oldu. Netflix’in Türkiye için oluşturduğu Aralık 2020 takviminde yine popüler birçok dizi, film ve belgesel yer alıyor.


İlginizi çekebilir: YouTube, 2020’nin en popüler içeriklerini açıkladı

reklam
MSI reklamı

Netflix’te Aralık ayında neler var?

Haluk Bilginer, Demet Akbağ ve Elçin Sangu’nun başrollerini paylaştığı 9 Kere Leyla, David Fincher imzalı Mank, George Clooney imzalı The Midnight Sky ve Netflix’in sevilen dizilerinden Chilling Adventures of Sabrina (4. Sezon) gibi pek çok içerik bu ay Netflix’te yerini alacak.

Bu ay Netflix’te yer alacak içerikler ve platforma eklenecekleri tarihler

 • The Holiday Movies That Made Us – 1 Aralık 2020
 • The Walking Dead (10. Sezon) – 1 Aralık 2020
 • Prestij – 1 Aralık 2020
 • Köpek Oteli – Aralık 2020
 • Uzaylıların Dünyaları – 2 Aralık 2020
 • Big Mouth (4. Sezon) – 4 Aralık 2020
 • Selena: Tejano Müziğinin Kraliçesi – 4 Aralık 2020
 • Mank – 4 Aralık 2020
 • 9 Kere Leyla – 4 Aralık 2020
 • Kaçakçı – 8 Aralık 2020
 • The Prom – 11 Aralık 2020
 • The Mess You Leave Behind – 12 Aralık 2020
 • The Spectacular Spider-Man – 16 Aralık 2020
 • MA Rainey’s Black Bottom – 18 Aralık 2020
 • The Midnight Sky – 23 Aralık 2020
 • Bridgerton – 25 Aralık 2020
 • Rocketman – 25 Aralık 2020
 • Equinox – 30 Aralık 2020
 • Chilling Adventures of Sabrina (4. Sezon) – 31 Aralık 2020
Devamını oku

Netflix

Netflix, mobil uygulamasına ‘otomatik kapatma’ özelliği ekleyecek

netflix
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Tersine mühendislik yöntemiyle ortaya çıkarılan yeni bir sızıntıya göre Netflix kullanıcıları, yakında dizi-film izlerken bir zamanlayıcı belirleyebilecekler. Belirlenen zaman geldiğindeyse içerik, uygulama tarafından otomatik olarak kapatılacak. Netflix’in henüz resmi olarak açıklamadığı bu özellik, bilhassa bir şeyler izleyerek uykuya dalmayı sevenlerin hoşuna gideceğe benziyor.


İlginizi çekebilir: Netflix, TV kanalı mantığıyla yayın yapan bir mod test ediyor

reklam
MSI reklamı

Spotify’ın mobil uygulamasındaki otomatik kapatma özelliğini kullandıysanız, Netflix’e yakında gelecek olan özelliğin de nasıl bir şey olacağını az çok tahmin edebiliyorsunuzdur: Otomatik kapatma özelliği sayesinde, örneğin Spotify’da o an dinlemekte olduğunuz bir müzik sizin seçtiğiniz bir dakika sonra otomatik olarak durur. Böylelikle, müziği gece dinleyerek uyuya kaldıysanız, sabahlara kadar sürekli tekrar edip telefonunuzun şarjının tükenmesinin önüne geçmiş olursunuz.

Netflix, 15-45 dk. arası süreyle otomatik olarak içeriğin kapanmasına izin verecek

Netflix

İşte Netflix, Sleep Timer (Uyku Zamanlayıcısı) olarak adlandırdığı yeni özellik sayesinde, aynen Spotify’ın yapmış olduğu gibi bir sistem getirmiş olacak. Netflix aslında, hâlihazırda ara sıra gösterdiği “hala izliyor musun?” penceresiyle, kullanıcıların uyuyup uyumadığını kontrol ediyor, cevap alamadığında da içeriği durduruyor.

Ancak burada sorun şu ki, “hala izliyor musun?” sorusunun ne zaman çıkacağını seçemiyorsunuz, yani Netflix tamamen kendi kafasına göre bu kontrolü gerçekleştiriyor. Bu nedenle gece uyurken Netflix’ten bir şeyler izlemeyi seviyorsanız, içerik bir kenarda oynatılırken sizinse uyuya kalmış olma ihtimaliniz çok yüksek. Netflix tarafından kullanıma sunulacak yeni özellikle birlikte kullanıcılar işte bu sorunu ortadan kaldırabilecekler.

Bu arada Netflix’in geçtiğimiz günlerde, arka planda sadece bir içeriğin sesini dinlemek isteyenlere hitap edecek ‘yalnızca ses modu’ özelliği üzerinde çalıştığı da ortaya çıkmıştı. Netflix’in yalnızca ses modunu ve Uyku Zamanlayıcısı özelliğini ne zaman kullanıma sunacağını bilmiyoruz, bu nedenle şimdilik sadece ortaya çıkan ekran görüntüleriyle yetiniyoruz.

Devamını oku

Dizi/Film/Kitap

Bir Başkadır, Almanya’da en çok izlenenler listesine girdi

Bir Başkadır
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Son zamanlarda Türkiye’nin bir numaralı gündeminde olan Türk dizisi Bir Başkadır, Netflix Almanya kataloğunda Top 10 listesine girmeyi başardı. Almanya’nın yanı sıra İsviçre, Avusturya ve Romanya’da da Top 10’a girmeyi başaran dizi, anlaşılan sadece Türkiye’de yankı bulmamış.


İlginizi çekebilir: BİR BAŞKADIR değerlendirme | Türkiye’nin konuştuğu dizi!

reklam
MSI reklamı

Türkiye’de son bir haftadır herkes, Türk yapımı yeni Netflix dizisi Bir Başkadır’la yatıp kalkıyor. Baştan sona kadar, Türkiye’nin başarılı yönetmenlerinden Berkun Oya’nın kaleme aldığı dizi, işlediği konularla kimi kesimden eleştiri alırken, kimi kesimdense büyük beğeni topladı.

Bir Başkadır, Netflix’in Almanya kataloğunda en çok izlenenler listesine girdi

Netflix’te yayına girdiğinden beri herkesin konuştuğu Bir Başkadır, sadece Türkiye’de değil aynı zamanda Almanya, İsviçre, Romanya, Bulgaristan gibi ülkelerde de adından söz ettirmeyi başarıyor. Öyle ki, dizi Almanya’da Netflix’in Top 10 listesine girmeyi başardı ve son 3 gündür yerini korumaya da devam ediyor. Şu an Almanya’da Top10 listesinin 10. sırasında bulunan Bir Başkadır, listeye ilk girdiğinde 8 ve 7. sıralara kadar yükselmeyi başardı.

Bir Başkadır’ın konusu: Hayatları farklı, hayalleri farklı, korkuları farklı. Birbirlerinden zıt görünseler de yolları kesiştiğinde sınırlar ortadan kalkacak ve hepsi birbirinin hayatına dokunacak. Gündelikçilik yapan Meryem zaman zaman baygınlık geçirmektedir. Tavsiye üzerine bir psikiyatriste gider. Ancak psikiyatrist Peri’nin sorularından biri onu rahatsız eder.

Bir Başkadır oyuncuları:

 • Öykü Karayel [Meryem]
 • Fatih Artman [Yasin]
 • Funda Eryiğit [Ruhiye]
 • Defne Kayalar [Peri]
 • Tülin Özen [Gülbin]
 • Derya Karadaş [Gülan]
 • Bige Önal [Hayrunnisa]
 • Settar Tanrıöğen [Ali Sadi Hoca]
 • Alican Yücesoy [Sinan]
 • Esme Madra [Hayrunnisa’nın arkadaşı]
 • Nesrin Cavadzade [Melisa]
 • Öner Erkan [Rezan]
 • Gökhan Yıkılkan [Hilmi]

Bir Başkadır’ın bölüm sayısı: 8 (her biri ortalama 45 dk.)

Devamını oku
MSI reklamı

Forumdan Son Mesajlar

HWP COIN’den Haberler