Sosyal medya

Haber

Lenovo CEO’su çalışanlarıyla 3 milyon USD paylaşacak

Bilgisayar pazarında dünya lideri konumuna yükselen Lenovo, geçtiğimiz yıl ilginç bir haberle gündeme gelmişti. Lenovo CEO’su Yang Yuanqing, aldığı bonus ücretleri çalışanlarıyla paylaşarak ekibini sevindirmişti. Yuanqing bu işle iyi bir motivasyon sağlamış olacak ki, firma zirveye ulaştı. Lenovo CEO’su, bu yıl da kazandığı ekstra paraları çalışanlarıyla paylaşma kararı aldı.

Toplam 3 milyon USD’lik kazancın Lenovo çalışanlarına ne şekilde dağıtılacağına dair detaylar, firmanın paylaştığı basın bülteninde sizleri bekliyor. Yorumlarınızı bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin sevgili Hardware Plus takipçileri.

Basın Bülteni

DÜNYA PC PAZARININLİDERİ LENOVO’ NUN CEO’SUNDANÇALIŞANLARINA 3 MİLYON DOLARLIK JEST 

Ulaştığı pazar payı ile dünyanınlider PC üreticisi olan Lenovo, yönetim anlayışı ile de dikkat çekmeye devam ediyor. Lenovo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Yang Yuanqing alacağı 3 milyon USD’lik bonusu geçen yıl olduğu gibi bu yıl da çalışanlarıyla paylaşacak.

Geliştirdiği yenilikçi teknolojiler ve tasarımlarla birlikte bu yılın 2. çeyreğinde %16,7 pazar payına ulaşarak PC pazarında dünya liderliğine oturan Lenovo, büyümesini hızla sürdürerek, müşteri ve çalışan odaklı şirket anlayışıyla da öne çıkıyor.

Şirketin liderlik koltuğuna oturmasında önemli rol oynayan Lenovo CEO’su Yang Yuanqing şirketin hızlı yükselişi ve başarısından payına düşen 3,25milyon dolar bonusunu 20 ayrı ülkeden 10 bin çalışanına dağıtacak. 48 yaşındaki CEO Yuanqing’ın ikinci kez çalışanlarıyla paylaşacağı bonus, markanın liderliğe yükselmesindeki katkılarından dolayı çalışanlarına teşekkür niteliği taşıyor.

yuanqing

Geçtiğimiz Mart sonunda sona eren 12 aylık dönemde 34 milyar dolar ciro elde ettiğini açıklayan  teknoloji devi Lenovo, toplamda52,4 milyon bilgisayar satışı gerçekleştirerek, genişlettiği pazar payı ile akıllı telefon ve tablet pazarındaki büyümesi ile dikkat çekmeye devam ediyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval