Sosyal medya

Haber

Joygame’in yeni MMORPG oyunu Kara Taht sizi bekliyor

Şu sıralar canınız sıkılıyorsa ve devasa bir online oyun arıyorsanız, Joygame’den sevindirici bir haber var. Kore’den sonra ilk kez Türkiye’de yayınlanacak olan Kara Taht adlı MMORPG oyunu açıldı. Konu ilginizi çektiyse, detaylar firmanın bizlerle paylaştığı basın bülteninde:

Basın Bülteni

reklam
MSI reklamı

JOYGAME’İN YENİ MMORPG OYUNU KARA TAHT AÇILDI

Online oyun devi Joygame’in, hem grafik hem de içerik kalitesi olarak, yeni jenerasyon online oyunlarından Kara Taht, oyun severlere kapılarını açtı.

Dünyada birlik savaşı içeren ilk MMORPG oyunu Kara Taht, askeri birlik sistemi ile oyunculara sıkı bir mücadele sunuyor. Kore’den sonra ilk kez Türkiye’de yayınlanacak olan Kara Taht oyunu, oyuncuya karşı oyuncu savaş mekanikleri, yağma ve kuşatma gibi çeşitli savaş senaryoları ile oyuncularına muhteşem bir MMORPG deneyimi yaşatıyor.

kara-taht-gorsel

En son sürümü ve yenilikleriyle oyun severlerin gözdesi olacak Kara Taht, joygame.com’da kullanıcılarını bekliyor. Üstelik tamamen Türkçe olarak Joygame kalitesi ve farkıyla Kara Taht’ı ücretsiz olarak indirip oynayabilirsiniz.

Kara Taht hakkında detaylı bilgi edinmek, Kapalı Beta etkinliklerini öğrenmek ve ücretsiz olarak indirmek için www.joygame.com/kara-taht adresini ziyaret edebilirsiniz.

Çinli oyuncu içinde olduğu aracın yandığını farketmedi

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Apple

Videolar için AI algoritmaları geliştiren Vilynx, Apple bünyesine geçti

Yazan:

Vilynx

Apple, satın aldığı firmalar listesine bu sefer Vilynx adlı AI algoritmaları geliştiren küçük çaplı bir girişimi ekledi. Barselona merkezli Vilynx’in geliştirdiği yapay zeka teknolojisi, temelde videoların içeriğinin daha iyi anlaşılmasını sağlıyor.


İlginizi çekebilir: iPhone 12 ters kablosuz şarj özelliğini gizliyor olabilir!

reklam
MSI reklamı

Teknoloji devi Apple, çeşitli uygulama ve hizmetlerde kendi yapay zekasını geliştirmesine yardımcı olması amacıyla, yapay zeka teknolojilerinden uzmanlaşmış küçük çaplı bir firma olan Vilynx’i satın aldı. Bloomberg’ün bildirdiğine göre Apple, girişimi satın almak için 50 milyon doları gözden çıkardı.

Vilynx firmasını bünyesine katan Apple, yapay zekada liderliğe ulaşmak istiyor

Apple, Micro-LED panellere geçmeyi düşünüyor

Vilynx, bir videonun içeriğini her türlü görsel, işitsel ve metinsel birtakım ipuçlarından faydalanmak suretiyle anlayabilen yapay zeka teknolojileri geliştiriyor. Burada aslında amaç, videoların daha aranılabilir medyalar olabilmesini sağlamak amacıyla onu tanımlayacak etiketler oluşturmak, bunu yaparken de AI teknolojisinden faydalanmak.

Bloomberg’e göre, Apple kendi ekosistemine dahil ettiği uygulamaları geliştirmek amacıyla Vilynx firmasının geliştirdiği teknolojilerden çeşitli şekillerde yararlanabilir, bu noktada Apple’ın sınırsız yolu var: Örneğin, söz konusu videolar olduğu için, Apple kendi Fotoğraflar uygulamasına büyük ihtimalle Vilynx’in yazılımlarını entegre edecek. Fotoğraflar’ın zaten şu anda da çok başarılı olan arama yetenekleri, Vilynx tarafından geliştirilen AI algoritmaları sayesinde gözle görülür şekilde artabilir.

Aynı şekilde Apple, kullanıcıların videolu içerikleri bulabilmesini kolaylaştırmak maksadıyla TV ve Haberler uygulamasında ve Siri’de Vilynx teknolojilerinden faydalanabilir. Bir de son zamanlarda ortaya çıkan, Google’a rakip olacak büyük çaplı bir arama motoru geliştirdiğini de düşünürsek, Apple anlaşılan o ki her alanda piyasadaki elini daha da güçlendirmeyi kafasına koymuş durumda.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

iPhone 12 ters kablosuz şarj özelliğini gizliyor olabilir!

Yeni keşfedilen bir FCC dosyasına göre iPhone 12 modelleri, aksesuarlar için henüz etkin olmayan bir ters kablosuz şarj özelliğine sahip olabilir.


İlginizi çekebilir: Yeni AirPods ve AirPods Pro için tarihler 2021’i gösteriyor

reklam
MSI reklamı

iPhone 12 ters kablosuz şarj yapabilir

Bir Federal İletişim Komisyonu dosyası, bir gün telefonun diğer aksesuarları kablosuz olarak şarj etmesine izin verebilecek gizli bir iPhone 12 özelliğine dair ipuçları verdi.

Apple’ın iPhone 12 serisi, geçen yılki iPhone 11 cihazlarıyla piyasaya sürülmesi beklenen önemli bir özelliği saklıyor olabilir. Ters kablosuz şarj veya çift taraflı kablosuz şarj olarak bilinen bu işlevsellik, akıllı telefonların endüktif şarj bobinlerini, daha küçük aksesuarları ve hatta diğer telefonları şarj etmeye yarıyor.

Apple’ın yeni iPhone serisinin bu özelliği destekleyebileceğine dair kanıtlar, şirketin 2020 telefonlarını detaylandıran yakın tarihli bir düzenleme dosyasında ortaya çıktı. VentureBeat’ten Jeremy Horwitz tarafından keşfedilen belge, bu ay iPhone 12 ile birlikte piyasaya sürülen yeni MagSafe protokolüne atıfta bulunuyor.

iPhone 12

Dosyada yer alan bilgilere göre 2020 iPhone modelleri, kablosuz şarj olabilen harici  aksesuarları şarj etmek için 360 kHz’de WPT şarj işlevini destekliyor. Sadece spekülasyon olsa da açıklanan özellik, AirPods gibi cihazlar dahil olmak üzere, telefonun arkasına takılan MagSafe aksesuarlarının da şarj edilmesini sağlayabilir.

Apple’ın daha önce 2019’un başlarında iPhone’a ters şarjı getireceği söyleniyordu. O sırada TF Securities analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 11’in çift taraflı kablosuz şarj özelliğine sahip olacağını tahmin etmişti. Rapor daha sonra tedarik zinciri kaynakları tarafından desteklendi. Ancak Apple nihayetinde bu planları bozdu.

Bugünün keşfedilen bilgiler, Apple’ın ters kablosuz şarj özelliği ve MagSafe protokolüne entegre işlevsellik üzerinde çalışmaya devam ettiğini gösteriyor. Teorik olarak, ters kablosuz şarj bir yazılım güncellemesiyle etkinleştirilebilir. Ancak Apple’ın bunu yapıp yapmayacağı ve ne zaman yapmayı planladığı belirsizliğini koruyor.

Devamını oku

Güncelleme

Windows 10 için yayınlanan bir güncelleme, Flash Player’ı kaldırdı!

Yazan:

Windows 10 Flash Player

Microsoft, Windows 10 için isteğe bağlı küçük bir güncelleme yayınlayarak Adobe Flash Player yazılımını tamamen kaldırdı. Üstelik bu güncelleme, Flash Player’ın yeniden yüklenmesini de engelliyor.


İlginizi çekebilir: SwiftKey klavye, Windows 10’la pano senkronizasyonu yapabilecek

reklam
MSI reklamı

Adobe Flash Player, Windows 10 güncellemesiyle ‘erkenden’ öldü

Microsoft, Adobe Flash Player’ı Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlardan kaldıran ve yeniden yüklenmesini de önleyen isteğe bağlı bir Katalog güncellemesi yayınladı. Böylelikle 2021’den itibaren tamamen “ölecek” olan Flash, şimdiden Microsoft’tan büyük bir darbe yemiş oldu.

Windows 10 Adobe Flash Player

Microsoft’un yayınladığı KB4577586 numaralı güncellemeyi isterseniz hemen şimdi yükleyebilirsiniz. Bu arada güncelleme sadece Flash Player’ı kaldırıyor, bilgisayarınızdaki diğer çeşitli Adobe Flash bileşenleri hala yerinde durmaya devam edecek. Örneğin Microsoft Edge ve diğer tarayıcılarda yerleşik olarak bulunan Adobe Flash Player bileşeni, KB4577586 güncellemesini yükleseniz bile hala çalışmayı sürdürecek. Bunu isterseniz, güncellemeyi yükledikten sonra Flash’ı tarayıcınızda etkinleştirip ardından https://helpx.adobe.com/flash-player.html bağlantısı üzerinden test edebilirsiniz.

Windows 10 için Flash desteği bu yılın sonunda resmi olarak sona erecek ve aralık ayına kadar da Internet Explorer 11 ve Edge’in eski sürümüne başka güncelleme verilmeyecek. Google’ın Chrome motorunu kullanan Edge ise Ocak 2021’de Flash desteğini tamamen kaybedecek. Microsoft, Windows 10’a yayınladığı en son güncellemeyi insanların Adobe Flash Player’ın kaldırılmasından dolayı yaşayabileceği herhangi bir problemi test etmelerine ve doğrulamalarına yardımcı olmak için yayınladığını ifade etti.

Devamını oku

HWP COIN’den Haberler