Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

iOS 7 betası rekor kırdı

Hatırlarsanız Apple bundan bir süre önce geliştirici etkinliğinde mobil işletim sistemi iOS’un en yeni versiyonu iOS 7’yi duyurmuş ve daha sonra da iOS 7’nin beta versiyonlarını kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Geçtiğimiz günlerde ikincisi yayınlanan iOS 7 betaya ilgi ise beklenenden fazla oldu. Hatta iOS 7’nin ikinci betası geçtiğimiz yıl çıkan iOS 6’nın betasına oranla iki kat daha fazla indirilmiş.

Mobil web optimizasyon firması Onswipe’ın verilerine göre, 1 Temmuz itibarıyla iPad’lerden sitelere yapılan ziyaretlerin %28’lik kısmı, iOS 7 beta işletim sistemini kullanmış. 17 Haziran itibarıyla ise, iPhone’ların %77’lik kısmı yeni işletim sistemiyle web ziyaretleri gerçekleştirmiş. Giderek artan bu oranların iOS 7’nin sunulması ile bir hayli yükselmesi bekleniyor.

Öte yandan Apple’ın 8 Temmuz tarihinde iOS 7’nin üçüncü betasını da kullanıcıların beğenisine sunabileceği konuşuluyor. Bakalım önümüzdeki Pazartesi günü Apple, tamamıyla değişen iOS işletim sisteminin yeni sürümünün üçüncü betasını sunacak mı?

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İsmail Göktuğ

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval