Sosyal medya

Haber

Instagram, Profilleri Web Sitelerine Eklenmesine Olanak Tanıyan Özellik Üzerinde Çalışıyor

Instagram son zamanlarda birçok yeni özelliğe kavuştu. Yakın zamanda yorumlara Reels ile cevap verme özelliği ve gençler için yeni gizlilik özelliklerini ve çok daha fazlasını gördük. Listeye en son katılan, Instagram profilinizin mini bir sürümünü bir web sitesine eklemenize olanak tanıyan yeni bir Profil Yerleştirme özelliğidir. Özellik, platformunun CEO’su Adam Mosseri tarafından duyuruldu. İşte ayrıntılar..


İlginizi Çekebilir; Android TV 11’li Xiaomi TV Stick 4K Tanıtıldı!


Instagram’a “Profile Ekleme” Özelliği Tanıtıldı

Yeni Profile Ekleme özelliği ile Instagram kullanıcıları, erişimlerini daha da artırmak için artık profillerinin mini bir versiyonunu web sitelerinde gösterebilecekler. Blogcular, gazeteciler ve içerik oluşturucular için faydalı olacak ve Instagram profillerine daha fazla insanı çekmelerini kolaylaştıracak.

Bu yeni özellik, Instagram gönderilerini web sitelerine yerleştirme özelliğine ek olarak geliyor. Kullanıcılar ayrıca erişimi iyileştirmek için diğer içerik oluşturucuların Instagram profillerini bir web sitesine yerleştirebilecekler.

Bunun dışında Mosseri, yakın zamanda gelen iki Instagram özelliğinin daha altını çizdi. İlki, 2021 Özeti Sunan Playback‘dir. Bu özellik, kullanıcılara 2021’de yayınlanan en iyi 10 hikayesini gösterecek ve yıl içindeki yayınlarını yansıtmaları için hepsi sona erecek. Uygulama, insanların en iyi 2021 hikayelerini görmeleri ve paylaşmaları için bir açılır pencere gösterecek. Kullanıcılar ayrıca hikayeleri düzenleme seçeneğine sahip olacak, böylece kendilerine en uygun olanı yayınlayabilecekler. Ancak bu özellik kısa ömürlüdür ve yalnızca 31 Aralık’a kadar kullanıcılar için geçerli olacaktır.

Diğer bir özellik ise yorumlara Reels ile cevap verme özelliğidir. Kullanıcıların Reels ile gönderilerine yapılan yorumlara cevap vermesini sağlar. Gönderi yanıtları, Reels‘lerde bir çıkartma olarak görünecektir. Bu özellik, platformdaki içerik oluşturucular için şiddetle tavsiye edilir. Ayrıca bu özellik, geçtiğimiz yıl benzer bir özelliği kısa süre önce tanıtan TikTok‘tan birebir kopyalanmış özellik durumunda.

Bunun dışında Instagram, kullanıcıların 60 saniyeye kadar Instagram Hikayeleri kaydetmesi ve yayınlaması için yeni bir yetenek kazanmaya başladı. Bununla, videolar, Hikayelerdeki videolar için geçerli süre olan 15 saniyeden sonra diğerine bölünmez.

Bu yeni Instagram özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval