Sosyal medya

Haber

Instagram, Hikaye Sürelerini 60 Saniyeye Çıkarıyor

Instagram, TikTok ve Snapchat ile rekabet etmek için çok çalışıyor ve test ettiği en son özellik bu çabanın bir parçası. 9to5Mac haberine göre, Instagram’ın 60 saniyeye kadar video Hikayelerini parçalara ayırmanıza gerek kalmadan yayınlamanıza izin vermeye çalıştığını bildirdi.


İlginizi Çekebilir; WhatsApp Sesli Mesaj Önizleme Özelliğini Kullanıma Sundu: Nasıl Kullanılır?


Hikayeler 60 Saniyeye Çıkıyor

Şu anda test aşamasında olan özellik, Türkiye‘de ilk kez bir Instagram kullanıcısı tarafından fark edildi. Sosyal medya platformu şimdi bazı kullanıcılarını yeni değişiklik hakkında bilgilendiren görselleri görmeye başladı. Bu güncellemeden önce Instagram Hikayesi olarak 15 saniyeden uzun bir video yüklediyseniz, video otomatik olarak birden fazla farklı Hikayeye bölünecektir.

Yeni değişiklik, rahatsız edici bir şekilde farklı Hikayelere bölünmeden bir Hikayeye 60 saniyelik bir video yüklemenize izin verecek. Ek olarak, sosyal medya platformu ayrıca, diğer hesaplardan bahsetmenizi veya gönderinize bir konum eklemenizi kolaylaştıracak yeniden tasarlanmış bir Hikaye yayınlama arayüzünü de test ediyor.

Bu değişiklikler şu anda yalnızca bazı kullanıcılar için mevcut halde ve ne zaman kullanıma sunulacağı belli değil, ancak kullanıma sunulduğunda Instagram’da video biçiminde Hikayeler yayınlama şeklinizde büyük bir değişiklik getirecek.

Instagram’ın bu yeni özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz bize yorumlarda bildirin.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir