Sosyal medya

Haber

Instagram, Yorumlara Reels İle Cevap Verme Özelliğini Duyurdu

Instagram, Reels için yeni özelliğini duyurdu. Meta‘nın sahip olduğu platform, TikTok‘un özelliklerden birini daha bünyesine katarak yorumlara Reels ile cevap verme ekleme özelliğini ekledi. Bu özellik, TikTok‘un kullanıcıların platformunda video yanıtları göndermesine olanak tanıyan özelliğe benzer nitelikte.


İlginizi Çekebilir; iPhone 13 Satış Değeri, Android Amiral Gemilerinden İki Kat Daha İyi


Bu özellik, içerik oluşturucuların Reels içeriğiyle kullanıcı yorumlarına yanıt vermelerine olanak tanıyaccak. Dolayısıyla, bu özellik sayesinde içerik oluşturucular, yeni Instagram Reels videolarına açılır etiketler olarak kullanıcı yorumları ekleyebilecekler. Şirkete göre bu özellik, içerik oluşturucuların Reels‘te izleyicileriyle etkileşim kurması için yeni yollar açacak

Instagram yorumlara reels ile cevap verme özelliği resmi duyuruyu Twitter’da yaptı. İşte o tweet:

Ayrıca TikTok, kullanıcıların videolarına bağlam eklemesine ve izleyicileriyle yeni bir şekilde etkileşime girmesine izin vermek için geçen yıl Video Yanıtları özelliğini kullanıma sundu. TikTok‘ta popüler bir özellik haline geldi ve Çin kısa video platformunu kopyalayan şirketlerin son trendine göre, Instagram‘ın bu özelliği platformunda tanıtması an meselesiydi.

Instagram’da Reels’e  yeni özellikler ekleyerek TikTok’a rakip oluyor. Şirket, Reels‘i TikTok ve YouTube Shorts ve Snapchat gibi diğer platformlarla eşit hale getirmek için çeşitli yeni özellikler sunuyor. Platformun ayrıca metinden konuşmaya ve ses efektleri özelliklerine sahip olduğunuda belirtelim.

Platform, geçen yıl ilk lansmanından bu yana içerik oluşturucuların sayısında büyük bir artış gördü. İleride, Instagram‘ın Reels‘i içerik oluşturucular için daha fazla özellik ile gelişmeye devam edecek gibi.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval