Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

HUAWEI P50 Pro ve P50 Pocket Global Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

HUAWEI

Geçtiğimiz Temmuz ayında Huawei, P50 ve P50 Pro’yu tanıttı ve Aralık ayında da P50 Pocket katlanabilir akıllı telefonunu tüketicilerin beğenisine sundu. Bu telefonlar şu anda yalnızca Çin’de satılıyor ancak iki telefonda önümüzdeki hafta 12 Ocak’ta global lansmanını yapacak.


Bakmakta fayda var: İNSANSI ROBOTU CANLI GÖRDÜK! | Ameca ile tanışın #CES2022


Bu sızıntı Huawei’nin Malezya Twitter hesabından ortaya çıktığı görülüyor. Huawei Malezya Twitter hesabı ise bu bilgiyi şu şekilde paylaştı:

Huawei Malezya, her iki akıllı telefonu da resmi sitesinde, Çin versiyonlarıyla  uyumlu olan özelliklerini detaylandırarak listeledi. Bununla birlikte, P50 Pro, Kirin 9000 yerine Snapdragon 888 SoC ile birlikte gelecek ve P50 Pocket, HarmonyOS yerine EMUI 12’yi kutudan çıkacak.

Huawei

Huawei, P50 Pro’nun hangi işletim sistemini çalıştıracağından bahsetmedi, ancak yine büyük olasılıkla  EMUI 12 ile çalışması bekleniyor. Bununla birlikte, P50 Pro ve P50 Pocket, en azından Malezya’da tek bir konfigürasyonunda 8GB RAM/256GB olarak gelecek, P50 Pocket ise Premium Sürüm, 12GB RAM/512GB depolama varyasyonu ile satılacak.

HUAWEI

Huawei P50 Pocket içerisinde 4000 mAh büyüklüğünde bir batarya ile geliyor. Huawei’nin SuperCharge adını verdiği teknoloji ile bu batarya 40W hızlı şarjı destekliyor. Beyaz ve siyah renklerin yanı sıra özel bir premium sürüm (P50 Pocket Premium Edition) altın kaplamayla geliyor. Standart P50 Pocket,  1.410 dolara (8.988 CNY) satılırken, 12/512 GB kapasiteli özel altın kaplamalı modelin fiyatı ise 1.725 dolar (10.988 CNY).

HUAWEI P50 ailesi hakkında daha fazla detay için buradaki haberimize bakabilirsiniz. Ayrıca HUAWEI P50 Pocket hakkında da detaylı bilgilere de buradaki haberimizden göz atabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İmdat

Teknolojiyle içli dışlı, özellikle mobil teknolojiler üzerine hevesli bir o kadar da öğrenmeye açık Hardware Plus editörü ve yazarı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval