Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Huawei P50 Pocket Tanıtıldı!

Huawei

Huawei, Mate X katlanabilir serisindeki üç akıllı telefondan sonra, nihayet ilk kapaklı katlanabilir telefonu olan Huawei P50 Pocket‘i tanıttı. Kapatıldığında arada bir boşluk bırakmayan Huawei patentli bir menteşe mekanizması getiriyor. P50 Pocket, Huawei P50 serisinin ortaya koyduğu tasarım dilini sürdürüyor ve özel yapım 3D yapılı cam tasarımı kullanıyor.


Bakmakta fayda var: HUAWEI WATCH GT 3, Dijital Sağlıkta Yeni Bir Kapı Aralıyor


Huawei P50 Pocket, açıldığında 21:9 en boy oranında, 2790 x 1188 piksel çözünürlüğe sahip olan 6,9 inç 120 Hz ekran tazeleme, 300 Hz dokunamatik örneklemeye sahip OLED bir ekranla geliyor. Ekranın üst tarafında delik ekran şeklinde yerleştirilen de bir ön kamerası bulunuyor. Ön taraftaki ekran 1.07 milyar renk gösterimi yapabiliyorken kapak ekranı ise 16 milyon renk gösterebiliyor. Küçük ekran 328 PPI piksel yoğunluğu sunabiliyorken büyük ekranda ise 442 PPI değeri sağlanmış.

Huawei

Kapatıldığında ise kameranın hemen alt tarafına yerleştirilen 1 inçlik kapak ekranı, saati, tarihi ve bildirimleri göstermenin yanında haritalar, müzik çalar ve QR kodları gibi birinci ve üçüncü parti uygulamalar için widget’larıı da gösterebiliyor. Örneğin ana ekranda iken haritalarda gezinmeye başlayabilir, telefonu kapatabilir ve kapak ekranında yol tarifini görmeye devam edebiliyorsunuz.

Huawei

P50 Pocket arka tarafta üçlü kamerayla birlikte geliyor. Ana kameraya baktığımızda 40MP çözünürlüğe sahip f/1.8 diyafram açıklığında olan bir kamera bulunuyor. Bununla birlikte 13MP f/2.2 ultra geniş açılı kamerası mevcut. Bir de doğru renkler vermeyesine yardımcı olan bir  32MP f/1.8 ultra spektrumlu kamera da bulunuyor. Bu kameralar 4K video çekimi yapabiliyorken 1080p çözünürlükte 960fps ağır çekimlerde gerçekleştirebiliyor. Selfie kamerasına bakacak olursak 10.7 MP çözünürlüğünde f/2.2 diyafram açıklığında bir kamera bulunuyor. Arka kamerada olduğu gibi ön kamerada 4K video çekimi yapabiliyor.

Huawei

Huawei P50 Pocket’a güç veren işlemci ise Snapdragon 888 4G. ABD ile olan anlaşmazlık sebebiyle 5G destekli işlemciyi içerisinde barındırmayan işlemciye Adreno 660 grafik birimi eşlik ediyor. Standart modelde 8GB RAM ve 256GB depolama seçeneği varken, HUAWEI P50 Pocket Premium Edition modelinde ise 12 GB RAM  512 GB depolama bulunuyor. Yazılım kısmında ise EMUI 12 arayüzüyle çalışıyor.

Huawei

Huawei P50 Pocket içerisinde 4000 mAh büyüklüğünde bir batarya ile geliyor. Huawei’nin SuperCharge adını verdiği teknoloji ile bu batarya 40W hızlı şarjı destekliyor.Beyaz ve siyah renklerin yanı sıra özel bir premium sürüm (P50 Pocket Premium Edition) altın kaplamayla geliyor. Standart P50 Pocket,  1.410 dolara (8.988 CNY) satılırken, 12/512 GB kapasiteli özel altın kaplamalı modelin fiyatı ise 1.725 dolar (10.988 CNY) olacak. Çin’de ilk satışlar bugün başlıyor. Ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağı henüz belirsizken,  Huawei yetkililerinden birisi Huawei P50 Pocket modelinin global olarak satışa çıkacağının bilgisini verdi.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İmdat

Teknolojiyle içli dışlı, özellikle mobil teknolojiler üzerine hevesli bir o kadar da öğrenmeye açık Hardware Plus editörü ve yazarı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval