Sosyal medya

İnceleme

HIgh Power Astro GD 750 Watt

Verimlilik canavarı güç kaynağı

High Power Astro GD, bir güç kaynağından maksimum verimi almak isteyen kullanıcılar için tasarlanmış.

Masaüstü bilgisayara güç kaynağı alırken pek çoğumuz gidip de ucuzunu tercih ediyoruz. Halbuki güç kaynağında dikkat edilmesi gereken çok önemli bir nokta var: Verimlilik. Düşük verimlilikteki bir güç kaynağı daha fazla güç tüketirken, verimliliği yüksek olan modeller daha tasarruflu iş çıkarmaktalar. Verimlilik konusu da High Power Astro GD’nin ön plana çıktığı özelliklerden yalnızca biri.

Altın rengi tasarım

Ürünün siyah renkteki kasasının üzerine altın rengi yazılar ve fan çerçevesi yerleştirilerek hoş bir hava yakalanmış. Açıkçası renkleri gördüğümde aklıma ilk olarak Asus ile anlaşmış olabilecekleri geldi. Zira X87 Sabertooth ile son derece benzer renklere sahipler. Bu durumda kasa içi kozmetiğe önem veren meraklılara bu ikiliyi bir arada tavsiye edebilirim.

Ürünün arka panelinde güç girişi ve anahtarının yanı sıra, çok ilginç bir detaya yer verilmiş. LED ışıklı bir gösterge üzerinde güç kaynağına ne kadar yük bindirildiği gösteriliyor. %10’luk dilimler halinde gösterilen güç tüketimi, bilgisayarın ne kadar güç tükettiği hakkında da bilgi sahibi olmamızı sağlıyor. Normal bir kullanıcı için ne kadar işe yarar bilemem ama benim gibi ürün testleri yapan bir donanım editörü için mükemmel bir ayrıntı olduğunu söyleyebilirim.

Güç kaynağının üzerindeki fan, -bu yaz sıcağında bile- %20’leri %30’ları devirmeden çalışma ihtiyacı duymuyor. Test sisteminde işlemciye ekstra yük binecek bir şey yapmadığım veya oyun oynamadığım süreç boyunca fanın çalışmadığını belirtmem gerek. Zaten internette gezinip yazı yazarken güç kaynağına binen yük asla %10’u geçmedi. Sessizlik konusunda High Power Astro GD 750 Watt son derece başarılı.

Modüler yapıdaki kablolar

Ürünün üzerinde anakarta giden 24 pinli ve 2 tane 8 pinli kablonun yanı sıra, 8 pinli ekran kartı bağlantısı da bağlı olarak geliyor. Diğer tüm kablolar ise modüler yapıda. İstediğimiz gibi çıkartıp takabiliyoruz. Bu noktada yapabileceğim tek eleştiri, ikinci 8 pinli anakart bağlantısının da çıkartılabilir olması gerektiği. Kabloları kurcalarken dikkatimi çeken bir nokta, High Power’ın tek kablo üzerine 2 tane 8 pinli ekran kartı bağlantısı ekelmiş olduğu. Yani tek çıkıştan 300 watt güç sorunsuz bir şekilde sağlanabiliyor. Bunu her güç kaynağında göremeyiz.

80 Plus Gold sertifikasına sahip olan güç kaynağı, %91 verimlilikle zirveye oynuyor. Kullanılan kaliteli malzemeler, hem ürünün serin kalmasını sağlıyor hem de verimliliğin %91’e ulaşmasını.

Sonuç olarak: High Power Astro GD, tek veya çift GPU’lu sistemler için oldukça ideal bir güç kaynağı.

Neden alınır?

• Yüksek verimliliği

• Sessizliği

• Güç tüketim göstergesi

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Volkan Akduman

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir