Sosyal medya

Mobil

Gönderdiğiniz mesaj karşı taraftan otomatik olarak silinebilir!

Tigertext-1
TigerText

TigerText hayatınızı kurtarabilecek bir uygulama.

Eskiden Görevimiz Tehlike dizisinde hepimizi hayretler içerisinde bırakan bir teknoloji vardı. Kendi kendini imha eden mesajlar! Yıllarca hep bunun hayalini kurduk. Zira aramızdan bazıları sevgilisine yolladığını zannettiği mesajları anasına babasına yolladı. Tam o sıralarda ah şu teknoloji olacaktı diye içimizden geçirdik! Sıkı durun! O teknoloji artık Tigertext ile mümkün.

Tigertext ile yolladığınız mesajı karşı tarafın telefonundan istediğin zaman silebiliyorsunuz. Şöyle ki; karşı tarafa önemli bir mesaj attınız ve bunun otomatik olarak silinmesini istiyorsunuz. Tigertext uygulamasını telefonunuza indiriyorsunuz. Mesajınızı yazıyorsunuz. Daha sonra yollarken ne zaman silineceğine karar veriyorsunuz. Ve mesajınızı gönderiyorsunuz. Mesaj karşı tarafa bir link şeklinde gidiyor. Karşı taraf linki tıklayıp mesajı görüntüleyebiliyor. Sizin belirlediğiniz süre geldiği zamanda mesajınız otomatik olarak siliniyor. Dilerseniz mesaj okunduğu gibi sil ayarını da yapabiliyorsunuz.

Farklı bir özelliği daha var. Tam mesajı yolladınız ve o anda yanlışlıkla yolladığınızı fark ettiniz. Eğer karşı taraf mesajı okumamışsa geri alabiliyorsunuz.

Sistemin mantığı aslında oldukça basit. Siz uygulamadan mesajı gönderiyorsunuz. Mesaj geçici bir ağ üzerine yazılıyor. Tigertext, karşı tarafa bilgilendirme mesajı yolluyor. Karşı taraf bilgilendirme mesajı içerisinde bulunan linki tıklıyor ve gönderdiğiniz mesajı okuyabiliyor.

Sistem ücretsiz. Sadece internete sahip olmanız gerekiyor. Yani bir nevi Whats App gibi.

Bu arada ek bir bilgi. Sistem adını ünlü golf oyuncusu Tiger Woods’tan alıyor. Fakat bu iyi anlamda değil kötü anlamda. Zira zamanında Tiger Woods’un ihanetini ortaya çıkaran seks mesajlarından sonra ortaya çıktı ve ismini buradan aldı.

Tigertext’i indirmek isteyenler buradan uygulamaya erişebilirler.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Apple Çin’i kızdıran mobil uygulamayı kaldırdı!

Apple, Hong Kong’da protestocuların polislerin konumlarını güncel olarak takip edebilmelerini sağladığı için Çin’in tepki gösterdiği mobil uygulamayı sisteminden kaldırdı.

Amerikalı şirket, Hong Kong’da polislerin konumlarını güncel olarak görüntüleyen uygulama “HKmap.live”ı mobil satış mağazası “Apple Store”dan kaldırdığını duyurdu. Yapılan açıklamada, “HKmap.live”‘ın, “polisleri hedef almayı ve onlara pusu kurmayı kolaylaştırdığı”. Ayrıca “kamu güvenliğini tehdit ettiği” için mobil satış mağazasından çıkarıldığı belirtildi.

İlginizi çekebilir: Chrome Beta sürümünden, telefonunuza numara gönderebiliyorsunuz!

Apple

Çin’in resmi yayın organı People’s Daily gazetesi, Hong Kong’da polislerin konumlarını güncel olarak gösteren mobil uygulaması “HKmap.live” sebebiyle Apple’ı eleştirerek, şirketin Çinli müşterileri nezdinde itibar kaybına uğrayabileceği uyarısı yapmıştı.Protestolar, zaman zaman göstericilerle polis ya da karşıt görüşlü göstericiler arasında çatışmalara sahne oluyor. Protestocular, uygulama sayesinde polislerin konumlarına ve biber gazı kullanılan yerlere güncel olarak ulaşabiliyordu.

Apple

İlginizi çekebilir: Philips PH805: Gürültü önleyicili kulaklık yakında Türkiye’de

Apple, Çin’de bir numara olmayı hedefliyor

Apple CEO’su Tim Cook daha önce Çin hakkında açıklamada bulunmuştu. Tim Cook, Apple’ın ABD’den sonraki en büyük ikinci pazarı Çin’in eninde sonunda bir numara olacağını belirtmişti.

Çin de son olarak, devlet televizyonu CCTV, Amerikan Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Houston Rockets Genel Menajeri Daryl Morey’in, Hong Kong Özel İdare Bölgesi’ndeki hükumet karşıtı protestolara destek veren paylaşımının ardından, NBA takımlarının Çin’de oynayacağı hazırlık maçlarını yayınlamama kararı almıştı.

Devamını oku

Mobil

Mobilefest Mobile Uygulama Fuarı için geri sayım başladı!

Mobilefest

Mobilefest, uygulama ekosistemi tabanlı ilk fuarının kapılarını açmaya hazırlanıyor. Fuar kapsamında birçok yerli ve yabancı uygulama standlarda yerini alacak.


İlginizi çekebilir: iPhone 11 fiyatlarını nasıl bulduk? Değerlendiriyoruz!


Dijital pazarlama profesyonelleri, mobil uygulama dünyası ve teknoloji meraklılarını bir araya getiren dünyanın en büyük mobil uygulama fuarı Mobilefest, 21-24 Kasım 2019 tarihleri arasında Avrasya Gösteri Merkezinde düzenlenecek.

Mobilfest kapsamında gerçekleştirilecek MMA İnovasyon Zirvesi ile birlikte fuar ve festival konseptleri bir araya getirilecek. Birçok ünlünün bir araya getirileceği etkinlikte, Startup Ödül Töreni, 5G paneli de düzenlenecek.

Mobil uygulamaları bir araya getiren, dev etkinlik!

Facebook ve Google gibi inovatif teknoloji şirketlerinin de sponsorlar arasında yer aldığı Mobilefest, kamu, özel sektör ve girişimlerin dahil olduğu Türkiye’deki mobil uygulama ekosistemlerinin tüm bileşenlerini bir arada toplayacak.

Türkiye’deki mobil uygulama fırsatları konuşulacak!

MMA İnovasyon Zirvesi kapsamında, mobil pazarların gelişmesi ve yayılması amacıyla, dünya çapında 50’den fazla ülkede 800’den fazla üyesiyle faaliyet gösteren endüstri girişimi olan MMA tarafından hazırlanıyor. Türkiye’deki mobil uygulama fırsatlarının görüşüleceği, MMA Innovate Summit, dört gün süren ve her günü ayrı bir konsepte odaklanan oturumlardan oluşacak.

Türkiye’de milli gelişim sağlayacak bu yeni fuar ve organizasyon ağına başarılarını diliyoruz. Umarım, yapılmaya devam eder ve dünyada bizi temsil eden daha çok yerli uygulamamız olmasına olanak sağlar.

Devamını oku

İnceleme

Call of Duty Mobile oynadık! | Akıllı telefonda COD deneyimi!

Call of Duty Mobile oynadık! | Akıllı telefonda COD deneyimi!

Call of Duty Mobile çıktı! Akıllı telefonlara Call of Duty deneyimini getiren CoD Mobile ile kapışıyoruz!


İlginizi çekebilir; ASUS ROG Phone 2: 12 GB RAM ve 1 TB depolama!


Bizim de yeni indirdiğimiz Call of Duty Mobile’ın ilk bakışını bu videoda gerçekleştiriyoruz.

Call of Duty Mobile Android indir; https://hwp.to/CODAndroid

Devamını oku