Sosyal medya

Aksesuar

Gigabyte’ın “ilk taktik oyuncu monitörü”: AORUS AD27QD

GIGABYTE AORUS AD27QD

Gigabyte, geçtiğimiz günlerde düzenlenen CES 2019 fuarında “ilk taktik oyuncu monitörü” vurgusuyla dikkat çeken AORUS AD27QD modelini tanıttı. Monitör hem tasarımsal hem de donanımsal özellikleriyle bir oyuncunun isteyebileceği birçok özelliği bünyesinde barındırıyor.

GIGABYTE AORUS AD27QD özellikleri

Tasarımsal açıdan ilk göze çarpan detay, son dönemdeki tüm oyuncu ürünlerinde olduğu gibi RGB aydınlatmalar. Monitörün arka bölümünde yer alan AORUS logosuyla beraber her iki tarafta yer verilen şeritler, RGB aydınlatmalarla donatılmış durumda. Şirketin RGB Fusion App yazılımı üzerinden bu RGB aydınlatmaları kontrol edebiliyor ve zevkinize göre kişiselleştirebiliyorsunuz. Yazılım içinde birbirinden farklı birçok renk modu yer alıyor. Tasarım noktasında monitör ergonomi anlamında oldukça esnek. Pivot pozisyonunda kullanılabiliyor, öne arkaya esneyebiliyor ve ayrıca yüsekliği ayarlanabiliyor.

Donanım özelliklerine baktığımızda 27 inç ekran boyutuna sahip ürün, 1 ms tepki süresi ve 144 Hz tazeleme oranıyla geliyor. Ekran çözünürlüğünün ise 2560×1440  olduğunu belirtelim.

Panel kalitesi anlamında DCI-P3 renk yelpazesinin yüzde %95’i karşılanıyor ve DisplayHDR 400 sertifikası ile oldukça parlak renkler vadediliyor. Ürünün içerisinde 10bit Color IPS panel kullanılmış ve bu sayede 178  dereceye varan bir geniş görüş açısı bulunuyor.

Modelin belki de en dikkat çekici yanı oyuncular için düşünülmüş ilginç özellikler. Bunların arasında FPS oyuncuları için silahın tepme efektinin bulanıklığını engelelyen Aim Stabilizer, ayar desteği sunan GameAssist, karanlık noktaları aydınlatan Black Equalizer, donanım verilerini ekrana taşıyan panel ve özel nişan ekleme gibi özellikler bulunuyor.

Uzun süredir teknoloji basınında yer alan Kerem, başta mobil teknolojiler olmak üzere donanım ve kripto paralar ile de ilgileniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aksesuar

Casio G-Shock Gsquad sporcu saatleri duyuruldu

Casio G-Shock Gsquad modeli firma tarafından resmi olarak duyuruldu. Cihaz GPS, optik nabız ölçer, altimetre, barometre gibi birçok özelliğe sahip olacak.


İlginizi çekebilir: Casio’nun 1 ay batarya süresi sunan akıllı saati: Pro Trek Smart


CASIO G-SHOCK GBD-H1000 modeli spor hayatınız için ihtiyaç duyduğunuz bütün verileri toplayacak

Casio G-Shock Gsquad GBD-H1000 modelinin birçok özelliği yayınlanan basın bülteniyle tanıtıldı. Bunlardan bazıları; optik nabız ölçer, GPS, altimetre, barometre, pusula, termometre ve ivme sensörü. Cihaz sanki bir İsviçre çakısı gibi her özelliğe sahip fakat henüz açıklanmayan ve kafalarda soru işaretleri bırakan özellikler de var. Örneğin cihazın nasıl bir çözünürlüğe sahip olacağını bilmiyoruz ve su geçirmezlik konusunda hangi sertifikalara sahip olduğunu bilmiyoruz. Cihazın uygulama desteği ile beraber bütün spor verilerinizi kayıt altına alabileceksiniz. Deniz seviyesinden kaç metre yükseklikte antrenman yaptığınızı, yaptığınız koşudaki maksimum hızınızı, bu sırada nabzınızın kaça çıktığını, kaç kalori yaktığınızı, tur zamanınızı vs. bu verilerden sadece birkaçı. Cihazın içinde bütün dallardaki sporcuların işine yarayabilecek donanım mevcut. Bu verilerin düzenli kayıt altında olması; rakamlara takıntılı sporcular ve profesyonel sporcular için bulunmaz nimet olacaktır.

Casio G-Shock Gsquad GBD-H1000

Batarya ömrü ne kadar?

Casio’nun belirttiğine göre CASIO G-SHOCK GBD-H1000 modelini bütün donanım, sensörler ve GPS aktif olmak üzere; tam şarjda 14 saat aralıksız kullanabileceksiniz. Diğer yandan bütün donanımı ve sensörleri devre dışı bırakarak sadece saat modunda kullanırsanız Casio tam şarjda 12 aya varan pil ömrü vadediyor. Firmanın verdiği bilgilere göre cihaz bu kadar uzun pil ömrünü ise güneş enerjisi panelli şarj desteği ile sağlayacak. Cihazın ağırlığı ise 110 gram olup biraz ağır tarafta kaldığını söyleyebiliriz ama öte yandan bu kadar donanım barındıran bir saat için görece başarılı bir ağırlık değeri olmuş. Casio G-Shock Gsquad GBD-H1000 modelinin nisan ayı gibi satışa sunulması bekleniyor.

Devamını oku

Aksesuar

Apple, uygun fiyatlı bir AirPods Pro sürümü satışa çıkarabilir!

airpods pro lite

Kablosuz kulaklık dünyasına AirPods ile merhaba diyen Apple, serinin devamı olan geliştirilmiş versiyonu AirPods Pro ile satışlarını devam ettiriyor. Kablosuz kulaklık satışlarından memnun olduğu bilinen şirket, uygun fiyatlı bir sürüm ile pazardaki alternatiflerini artırmayı planlıyor olabilir. Digitimes kaynaklı bir rapora göre Apple, AirPods Pro‘nun uygun fiyatlı bir Lite sürümünü üretmeye hazırlanıyor.


İlginizi çekebilir: Apple Airpods kulaklıkları Android ile kullanma rehberi


Şirketin kablosuz kulaklıklar ile ilgili başarısı pek yakından biliniyor. Hatta yakın zamanda Apple‘ın kullanıcılar tarafından verilen siparişlere yetişmekte zorlandığı ve bu nedenle AirPods üretimini artırmayı hedeflediği de söyleniyordu. Ortaya atılan bir iddiaya göre şirket, kablosuz kulaklık pazarındaki alternatifleri artırmak adına AirPods Pro‘un uygun fiyatlı bir Lite sürümünü satışa çıkarabilir.

airpods pro

Yeni Lite sürümün, standart AirPods (2. nesil) ile AirPods Pro arasında bir fiyatta konumlandırılması bekleniyor. AirPods‘un standart sürümü 159 dolardan, Pro sürümü ise 249 dolardan halihazırda satılıyor. Ortaya atılan iddialar doğrultusunda yeni Lite sürümün bu iki değer arasında 200 dolar seviyelerinde olacağı öngörülebilir.

Diğer bir rapora göre ise Tayvan merkezli Universal Scientific Industrial adlı şirketin AirPods Pro Lite‘in ana tedarikçisi olacağı ve ürünün yıl ortalarında kullanıcı ile buluşacağı söyleniyor. Fakat şu anda devam eden Coronavirus salgını nedeniyle planlarda değişiklik olabilir.

Apple, Pro sürümün satışlarının yıl sonuna kadar toplam AirPods satışlarının %50‘sini oluşturmasını hedefliyor.

AirPods ve AirPods Pro kablosuz kulaklıklarına ait ülkemizdeki satış fiyatları ise an itibariyle şu şekilde

  • AirPods (2. nesil – standart şarj kutusu ile birlikte) : 1.099 Türk Lirası
  • AirPods (2. nesil – kablosuz şarj kutusu ile birlikte) : 1.399 Türk Lirası
  • AirPods Pro (kablosuz şarj kutusu ile birlikte) : 1.899 Türk Lirası

Kablosuz kulaklıklara ait ülkemizdeki fiyatlar düşünüldüğünde, olası bir Lite sürümün 1.099-1.899 Türk Lirası arasında konumlanacağını söyleyebiliriz.

Not: Apple‘ın resmi web sitesi aracılığı ile satışa sunduğu fiyatlar baz alınmıştır. Farklı satış kanallarından daha uygun fiyatlar bulunabilir.

Devamını oku

Aksesuar

Sony WH1000XM4 bluetooth kulaklık sızıntıları ortaya çıktı

Sony WH1000XM4 bluetooth kulaklık sızıntıları ortaya çıktı. Sony’nin 2019 yılında WH1000XM3 modelini incelediğimiz ve bu yıl dördüncüsü çıkacak olan amiral gemisi bluetooth kulaklık modeliyle ilgili bakalım neler biliyoruz.


İlginizi çekebilir: Gürültü engelleme kralları! | Sony WH-1000XM3 ve WF-1000XM3


Noise Cancelling teknolojileriyle kulaklık piyasası bir zamanlar Bose tarafından domine edilmişti. Geçtiğimiz yıllarda ise Sony, WH1000XM serileri ile gürültü engelleme teknolojilerini bir üst boyuta taşıdı ve Bose’un tahtını elinden aldı.

Sony 1000XM4

Sony WH1000XM4 ne zaman piyasaya çıkacak?

Sızıntılara göre kulaklığın Eylül ayında IFA’da tanıtılması ve akabinde satışına başlanılması bekleniyor; tıpkı geçen sene serinin 3. modelinde olduğu gibi. Yine sızıntılara göre kulaklığın yurt dışı satış fiyatıyla ilgili tahminler ürünün 350 Dolar civarlarında bir fiyat etiketiyle satılacağı yönünde.

Kulaklık bu sene hangi yeniliklerle gelecek?

Serinin son iki modelinde radikal bir değişiklikle karşılaşmadık; büyük ihtimalle yeni modelde de aynı durumu gözlemleyeceğiz. Son 2 modelde Sony, tasarımdan çok teknik geliştirmelere öncelik vermişti ve üçüncü modelde piyasadaki en iyi gürültü önleme mekanizmasını kullanıcılara sunmuşlardı. Öyle ki kulaklığı takıp; gürültü engelleme sistemini aktif hale getirdiğinizde sizi dış ortamdan tamamen soyutlayan bir deneyimle karşı karşıya kalıyordunuz. Ayrıca gürültü engelleme teknolojisinin, tercihlerinize göre Sony’nin kulaklık için yayınladığı aplikasyondan anlık olarak modifiye edilebilmesi de Sony’i bir adım daha öne taşıyordu. Eğer bu sene Bluetooth 5.0 desteğini de sağlayabilirse üst segment bluetooth kulaklık kategorisinde pazarı tıpkı geçen sene olduğu gibi domine edebilir diye tahmin ediyoruz. Tasarım olarak ise hala güncelliğini koruyan şık bir tasarıma sahip olduğunu düşünüyoruz. Bizce Sony tasarımda değişiklik yapmayacaktır; hatta sızıntılar da bu tahminimizi neredeyse doğruluyor.

Sony WH1000XM3 bluetooth kulaklık modeliyle ilgili incelememizi izlemek için: Gürültü engelleme kralları! | Sony WH-1000XM3 ve WF-1000XM3

Devamını oku