Sosyal medya

Sosyal Medya

Ghosty ile gizli Instagram hesapları tarih oluyor!

Ghosty

Ghosty uygulaması ile Instagram stalkerlarını mutlu edecek gizli Instagram hesaplarına erişim sağlanabiliyor. Instagram’ın API’indeki nimetlerinden faydalanan yazılımla ayrıca fotoğrafları direkt uygulama üzerinden indirebiliyorsunuz.


İlginizi çekebilir: Instagram beğeni sayısını kaldırıyor!

reklam
MSI reklamı

Uzun süredir, kullanıcıların uğrak noktası olan “Gizli hesabı nasıl görebilirim?” sorusu artık tarih oluyor. Instagram API’inde yer alan açıklardan yararlanan yazılım, stalkerların rüyasını süslemek için yaratılmış.

Facebook, bildiğiniz üzere son yaşanan Cambridge Analitica olayından sonra en çok itibarını kaybeden şirketlerden biri olmuştu. Güvenlik ve gizlilik konusunda Facebook’un hiçbir uygulamasına güven olmayacağını biliyoruz. Şimdi ise, senelerdir aradığımız ama bulamadığımız gizli hesaba nasıl girerim sorunsalı Ghosty ile tarihe karışıyor.

Uyarı: Ghosty verilerinizi çalabilir!

Ghosty’e kendi hesabınızla giriş yaptığınız anda tüm kullanıcı verileriniz uygulamanın eline geçiyor. Instagram üzerinden izin verdiğiniz için herhangi bir hak talep edemiyorsunuz. O yüzden reklam tabelalarında kendinizi görürseniz şaşırmayın.

Instagram’ın son günlerdeki düzenlemelerinden sonra, her gizli hesaba erişim sağlanmasa da yaptığımız testlerden yola çıkarak çoğu hesaba erişim sağlandığına tanık oldum.

Ghosty Ghosty

 

Play Store’da hali hazırda mevcut olan uygulama daha çok önceden takip ettiğiniz ama sonradan bıraktığınız gizli hesapları gözlemleyebiliyorsunuz. Testlerimizden anlıyoruz ki bir hesabı gözlemlediğiniz vakit reklam vasıtasıyla kullanıcı profilini görebiliyorsunuz. Fakat ikinci bir hesabı görüntülemek için hesap sizden Premium hesaba geçiş yapmanızı öneriyor.

Daha önce birileri uygulamayı kullanmaya başladıysa, uygulamayla verilerinizi paylaştığınız için hiç utanmadan bu verileri depoluyor. Sizin hesabınız gizliyse ve birisi sizin hesabınıza erişmek istiyorsa kullanıcıya reklam izletme veya ek paketler yoluyla gösterebiliyor.

Instagram, uygulamayla ilgili açıklama gecikmedi!

Beklenen açıklama Instagram tarafından geldi. Instagram Ghost’in kullanıcı servis antlaşmalarını kötüye kullanımını onaylamadıklarını belirtti. Facebook yetkililerinden gelen beyan şu şekilde:

Evet, bu uygulama sözleşmemizi ihlal ediyor. Bizim API’miz üzerinde herhangi bir fonksiyonelliği mevcut değil. Yazılımın yapımcılarına bu uygulamayı Instagram üzerinde herhangi bir işlemde kullanmamaları için ihtar mektubu gönderiyoruz. Faaliyetlerine de asla izin vermeyeceğiz. Bu geliştiriciler ile ilgili de daha fazla yaptırım yapılması için uğraşılarımızı sürdüreceğiz.

Ghosty, yeni çıkmış bir uygulama değil. Mayıs ayından beri Google Play Store’dan indirilebiliyor.  Eğer siz de her riske girerim, kaybedecek herhangi bir şeyim yok diyorsanız buradan uygulamayı indirebilirsiniz.

 

 

 

Teknolojiyle içli dışlı olmayı seven, yapay zeka teknolojilerine hayran, kendi halinde bir yazar.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil

Instagram, uygulama kısayollarını kullanıma açmaya başladı

Yazan:

Instagram uygulama kısayolları

Sosyal medya platformu Instagram, insanların mesaj gönderme, kamerayı başlatma gibi işlevleri hızlı bir şekilde yapabilmeleri için uygulama kısayollarını yayınladı. Instagram’ın kısayolları aslına bakarsanız yeni değil, ilk olarak 2019’da test sürecinde olduğunu görmüştük ancak telefonlarımıza ulaşması bugüne kadar uzadı.


İlginizi çekebilir: Snapchat ve Tiktok, Instagram’ı geride bıraktı

reklam
MSI reklamı

Android işletim sistemli telefonlar, 2016’dan beri uygulama kısayollarını destekliyor. Bir Android kullanıcısının hayatını küçümsenemeyecek kadar kolaylaştıran bu kısayollar bizzat Google tarafından desteklenmesine rağmen hala bazı popüler uygulamalar kendi kısayollarını yayınlamadı. Instagram tarafında ise Ekim 2019’da nihayet uygulama kısayollarının sunulacağı ortaya çıkmış, ancak hayata bir türlü geçmemişti.

Geç de olsa artık Instagram’ın kamerasına hızlıca erişebilir, yeni gönderi oluşturabilir, hareketlerinizi görüntüleyebilir ve direkt mesajları tek tuşla açabilirsiniz. Bunu yapmak için ekrandaki Instagram uygulamasına dokunup basılı tutmanız gerekiyor, akabinde karşınıza gelen listeden o an yapmak istediğiniz eylemi seçebilirsiniz.

Kısayollar sayesinde sürekli Instagram uygulamasını açmanıza gerek kalmayacak

Hatta isterseniz her seferinde Instagram ikonuna dokunmak yerine, sık kullandığınız bir kısayola basılı tutarak onu doğrudan ana ekrana da ekleyebilirsiniz. Böylelikle örneğin Direct kısayolunu ana ekrana yerleştirip, sadece DM ile işiniz olduğu durumlarda Direct’e tıklayarak hemen mesajlara atlayabilirsiniz.

Esasında Instagram, uygulama kısayollarını aylardır test ettiği için sizde bu özellik uzun süredir var olabilir. Sosyal medya devi bu haftadan itibaren kısayolları test sürecinden çıkarıp çok daha fazla kullanıcının hizmetine sundu, bu bağlamda artık herkes kısayollara erişebiliyor.

Instagram’ın karmaşık UX tasarımından dolayı, aradığınız bir özelliği bulana kadar bazen akla karayı seçiyorsanız işte bu kısayollar hayatınızı önemli ölçüde kolaylaştıracak.

Devamını oku

Sosyal Medya

Twitter, reklam yöneticisinde tweet oluşturmayı güncelliyor

Twitter Reklam Yöneticisinde Tweet Oluşturma Süreci'ni güncelliyor

Twitter, Reklam Yöneticisinin Tweet Oluşturucu öğesi için, kampanyanızı başlatmadan önce istenen Tweetinizin nasıl görüneceğini görmenizi kolaylaştıran yeni bir güncelleme başlattı. Küçük ama yararlı olacak bir güncelleme.


İlginizi çekebilir: Twitter Android’de ‘Önerilen Takip’ listesini güncelliyor

reklam
MSI reklamı

Twitter, platformunu güncellemeye devam ediyor

Artık Reklam Yöneticisi’nde reklamınız için yeni bir Tweet oluşturmaya gittiğinizde, sizi değişiklikler konusunda uyaran yeni bir açılır pencere gösterilecek.Güncellenen düzen, tweet oluşturmanız için ekranda daha fazla alan sağlıyor ve tweet’inizin hem masaüstü hem de mobil cihazlarda nasıl görüneceğini gösteriyor.

Twitter Reklam Yöneticisinde Tweet Oluşturma Süreci'ni güncelliyor
Önizlemeler siz her bir öğeyi değiştirdikçe güncelleniyor, ayrıca artık ekranın üst kısmındaki ‘Başka bir tane oluştur’ kutusunu işaretleyerek belirli öğelere ince ayar yapmak için tweetinizi daha kolay çoğaltabilirsiniz. Güncelleme, değişiklikle ilgili bilgileri Twitter’da paylaşan sosyal medya uzmanı Matt Navarra tarafından açıklandı. Çığır açan olmasa ve benzer işlevleri kopyalayan başka araçlar olsa da, Reklam Yöneticisi‘nde kampanya oluşturmayı kolaylaştırır.

Devamını oku

Sosyal Medya

Twitter, konu listeleri Tweet ve DM’lerde paylaşılabilecek

Twitter Artık Kullanıcıların Konu Listelerini Tweetlerde ve DM'lerde Paylaşmasını Sağlayacak

Twitter, kullanıcılara konu listelerini tweet’lerde, DM’lerde ve hatta uygulama dışında paylaşma seçeneği sunarak tweet keşfini artırmanın başka bir yolunu ekliyor.


İlginizi çekebilir: Twitter, direkt mesaj özelliğini susturuyor

reklam
MSI reklamı

Twitter kullanımını arttırmak için özellikler ekliyor

Platform, kullanıcıların – özellikle yenilerinin – kendileriyle en alakalı içeriği bulmasına yardımcı olmak için geçen yıl Kasım ayında belirli konuları takip etme seçeneğini ekledi. Konular ile, kimi takip edeceğinizi bilmeseniz bile, ilginizi çeken temel konuları bulabilir, bu da tweet etkileşimini artırmaya yardımcı olabilir ve sizi daha özel ilgi alanlarına yönlendirebilir.

Twitter Artık Kullanıcıların Konu Listelerini Tweetlerde ve DM'lerde Paylaşmasını Sağlayacak

Yukarıdaki örnekte görebileceğiniz gibi, şu anda bir Konu listesini paylaştığınızda, genel bir küçük resimle birlikte geliyor. Ancak uygulama, Listelerde olduğu gibi gelecekte bunu güncelleyebilir. Platform, kullanıcılara Mayıs ayında özel liste başlıkları ekleme seçeneği sunarak başka bir kişiselleştirme seçeneği ekledi. Daha sonra Haziran ayında liste aramasını sunarak insanlara alakalı içeriği bulmanın başka bir yolunu sundu. Keşif, platformun anlaşılmasını kolaylaştırmanın bir yolu olarak platform için önemli bir odak noktası olmuştur. Özellikle yeni kullanıcılarının yaygın bir eleştirisi, Twitter’ın son birkaç yıldır çözmeye çalıştığı platformda gezinmenin kolay olmaması ve çeşitli süreçleri basitleştirmesi üzerineydi. Paylaşılabilir Konular, bu cepheye başka bir unsur ekliyor. Konuların farkındalığını artırmaya yardımcı olacak ve kullanımın artması açsından daha ilgi çekici olacak

Devamını oku

HWP COIN’den Haberler