Sosyal medya

Haber

Game of Thrones, 3. sezona rekor ile başladı

1769829

Ülkemizde cnbc-e’de yayınlanan, son zamanların en popüler yabancı dizisi Game of Thrones’un 3. sezonu, geçtiğimiz Pazartesi sabaha karşı yayınlandı. Serinin takipçileri de Pazartesi sabahı ilk iş ev, ofis, okullardan yeni sezonun ilk bölümünü internetten indirmeye başladılar. Yabancı diziler için favori kaynak olan torrent servisleri üzerinde de ekstra bir hareketlilik oldu Game of Thrones sayesinde.

TorrentFreak’in yaptığı açıklamaya göre daha ilk gününde, hata ilk saatlerde 1 milyondan fazla kişi yeni Game of Thrones bölümünü torrent üzerinden indirdi. Aynı anda 163 bin kişi tarafından paylaşılan ya da torrent jargonuyla seedlenen Game of Thrones S03E01 torrenti bu anlamda yeni bir rekorun da sahibi oldu. Önceki rekor, aynı anda 145 bin kişi tarafından paylaşılan Heroes’un 3. sezonunun ilk bölümündeydi.

Genel olarak Hollywood torrent konusunda sürekli ağlasa da, Game of Thrones yayıncısı HBO’nun yöneticilerinden Michael Lombardo, dizilerinin torrentlenmesinin kötü bir şey olmadığını, aksine işlerinin değer gördüğünü gösterdiğini söylüyordu. Hatta öyle ki Lombardo DVD satışlarının da çok iyi olduğunu, diziyi torrentleyen hayranların ekstra içerik için DVD’leri de satın aldığını belirtiyordu.

 

 

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Gökhan Menge

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval