Sosyal medya

Oyun

Far Cry 5 Haftasonu Ücretsiz Olarak Oynanabilecek!

far cry 5

Ubisoft, yıllardır popülerliğini kaybetmeyen oyunu Far Cry 5‘i ücretsiz sunacak. Far Cry 5 bu haftasonu tüm platformlarda ücretsiz oynanabilecek.

Ubisoft tarafından geliştirilen Far Cry serisi yıllardır poplülerliğini kaybetmedi. İlk günden bu yana oyuncuların ilgisini kazanan Far Cry serisi, beş numaralı versiyonunu 2018 yılında karşımıza çıkardı. Dört yıllık bekleyişin ardından 2018 yılında Far Cry 5‘i piyasaya süren Ubisoft beğenileri de toplamıştı. Şimdi ise oyuna herkesin erişebilmesi için yeni bir kampanya başlatıldı.

Ubisoft resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile Far Cry 5‘in bu haftasonu tüm platformlarda ücretsiz hale geleceğini açıkladı. Oyunu kısa bir süre ücretsiz hale getiren Ubisoft, oyuncuların tamamının oyunu deneyimlemesine olanak sağlayacak. Ancak daha sonra oyun tekrardan kütüphanenizden silinecek ve satın alınabilir hale gelecek. Tabi oyunu beğenenler için sadece bu haftasonuna özel indirimler de olacak. Gelin haberin detaylarına bakalım.

far cry 5 ücretsiz


İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy Buds 2 tüm özellikleri ile ortaya çıktı!


Far Cry 5 Tüm Platformlarda Ücretsiz!

Ubisoft başlattığı kampanya ile 5 Ağustos 2021 (17:00 UTC) ve 9 Ağustos 2021 (20:00 UTC) tarihleri arasında Far Cry 5‘i ücretsiz olarak oynanabilir hale getirecek. Bu süre zarfında Far Cry 5 PC, PS4, PS5, Stadia, Xbox One ve Xbox Series X|S platformlarında ücretsiz olarak sunulacak. Konsol platformlarında oyunu oynamak isteyen kullanıcılar gerekli mağazalardan oyunu ücretsiz olarak edinebilecekler. PC platformundan oyuna erişmek isteyenler ise ya Epic Games‘i ya da Ubisoft Store‘u kullanacak. Tabi oyunu indirmeden sisteminizin oyuna yeterli olup olmadığını da kontrol etmeniz gerek. Biz sizler için aşağıya oyunun minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini bıraktık.

far cry 5

Far Cry 5 Minimum Sistem Gereksinimleri!

İşletim Sistemi : Windows 7

İşlemci : Intel Core i5 2400, AMD FX6300 ya da daha üstü

Ekran Kartı : NVIDIA GeForce GTX670, AMD Radeon R9 270 (2GB VRAM) ya da daha üstü

RAM : 8GB

Depolama : 30GB

Far Cry 5 Önerilen Sistem Gereksinimleri!

İşletim Sistemi : Windows 10

İşlemci : Intel Core i7 3770, AMD FX-8350 ya da daha üstü

Ekran Kartı : NVIDIA GeForce GTX970, AMD Radeon R9 290X (4GB VRAM) ya da daha üstü

RAM : 8GB

Depolama : 30GB

far cry 5

Ubisoft’tan haftasonuna özel Far Cry 5 indirimi!

Başta da söylediğimiz gibi Ubisoft bu deneme ile oyunu beğenenlere özel bir indirim de yapacak. Far Cry 5‘i ücretsiz deneyimleyip beğenenler için gerçekten ciddi indirimler mevcut. Ubisoft PlayStation Store‘da Far Cry 5‘in standart sürümünü 19 Ağustos 2021 tarihine kadar %82 indirim ile 102TL‘ye satacak. Oyunun Gold Edition sürümünü ise %75 indirim ile 240TL‘ye satacak. Ubisoft‘un kendi mağazasında ise oyunun standart sürümü %80 indirim ile 53.80TL‘ye satılacak. Gold Edition ise 81TL fiyat etiketine sahip olacak.

Ubisoft tarafından gerçekleştirilen bu kampanya birçok oyuncuyu Far Cry 5 oynatacak gibi duruyor. Haftasonuna özel yaklaşık dört gün sürecek olan bu kampanya Far Cry 5’i ücretsiz deneyimlemeniz için gerçekten yeterli bir fırsat. Özellikle oyunu satın almayı düşünenler hem deneyimleyip hem de çok özel fiyatlara oyunu edinebilecekler. Eğer oyunu almayı düşünüyorsanız bu fırsatı kaçırmayın deriz.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Halis Kökverdi

Teknoloji meraklısı, otomobil tutkunu.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basın Bülteni

Heyecanla beklenen Deathloop, Türk Telekom’la geliyor

Yazan:

Deathloop

Oyuncuların heyecanına dijital oyun platformu Playstore ile ortak olan Türk Telekom, Arkane Studios’un merakla beklenen oyunu Deathloop cazip olanaklarla oyun severlerle buluşturuyor.


Bakmakta fayda var: OPPO Satın Alma Rehberi | Hangi OPPO Telefonu Almalıyım?


Türk Telekom, dijital oyun platformu Playstore ile Dishonored serisinin arkasındaki ödüllü stüdyo Arkane Lyon imzalı Deathloop’u, dünya ile aynı anda oyuncularla buluşturuyor. Deathloop, aynı günü tekrar tekrar yaşadığı Blackreef adasında gizemli bir zaman döngüsünde tutsak kalmış Colt’un bunu kırma çabasını konu ediniyor.  İlginç atmosferiyle dikkat çeken Deathloop, oyunculara her aşamada yeni stratejiler oluşturacakları, yeni yetenekler kullanabilecekleri bir deneyim sunarak nefes kesen bir maceraya davet ediyor.

Türk

Oyunseverler Deathloop’u fiyat avantajı ile 289 TL’den satın alabiliyorken, Türk Telekom evde internet müşterileri faturaya ek 12 aya varan taksit imkânıyla, Türk Telekom müşterisi olmayan oyuncular ise mobil ödeme ve kredi kartı seçeneğiyle oyuna sahip olabiliyorlar.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Haber

Twitch, Nefret Saldırılarını Düzenleyenleri Dava Ediyor

Yazan:

Yayıncıların protesto ettiği ve aylardır süren durum ile ilgili Twitch, sonunda somut bir adım attı. Yine de saldırılara maruz kalan yayıncıların bu adımı yeterli bulup bulmayacağı henüz bilinmiyor. Ancak sorunun tamamiyle çözümünde önemli bir adım olarak görülüyor.

Twitch, son aylarda fazlalaşan ve özellikle marjinal yayıncılara karşı organize olarak gerçekleştirilen nefret saldırılarına karşı önemli bir duruş sergilemeye başlıyor. Twitch tarafından saldırıları organize ettiğinden şüphelenilen iki kişi hakkında dava açıldı.

Dev yayıncılık platformu Twitch, 9 Eylül tarihinde dava dilekçesini ileterek platformunda bir süredir devam eden nefret saldırılarının liderleri olduğundan şüphelenilen iki kimliği belirsiz şahısa karşı yasal eylem başlattı. Platformdaki bir yayıncının izleyicilerini başka bir kanala yönlendirebildiği “baskın” özelliği, nefret mesajlarını yaymak amacıyla kullanılarak süistimal ediliyordu. Özellikle marjinal karaktere sahip yayıncılara karşı düzenlenen nefret baskınlarında bot hesaplar, yayıncının mesaj kutusunu nefret söylemleri, cinsiyet ayrımcılığı, ırkçılık içeren mesajlarla dolduruyordu. Nefret saldırıları Twitch üzerinde aylardır süren büyük bir problem halini aldı. Ve bu yaz itibariyle de bazı olaylar patlak vermeye başladı.

Twitch Yayıncılarının Protesto Eylemleri Büyüyor!

Ağustos ayının başlarında bazı marjinal yayıncılar, sosyal medyada #TwitchDoBetter hashtagini başlatarak soruna dikkat çekmeyi başardılar. Ancak Twitch’ten olaya karşı önemli bir adım gelmedi. Ve yayıncılar yeniden birleşerek 1 Eylül tarihinde organize yayın bırakma kararı aldılar. Bir çok yayıncı 1 Eylül tarihinde platformu protesto ederek yayın açmadılar. Bu protesto da önemli bir etki yaratmayı başardı. #ADayOffTwitch gününde Twitch platformunun aldığı izleyici ve yayıncı trafiğinde bir düşüş yaşandı. Yayıncıların yaşadığı sorunlar artık medyada da büyük yankı bulmaya başladı.

Yayıncıların Protestosu Twitch İzlenmelerini Düşürdü

Yayıncılar tarafından gerçekleştirilen boykota Twitch platformundan da destek geldi. Yayıncılarını destekleyen Twitch problem ile ilgili somut adımlar atacağına söz verdi. İlk aşamada, nefret saldırılarını düzenleyen hesapları yasaklama ve bu yasakları delen hesapları tespit etme amacıyla bazı algoritmalar kullanıma sokuldu. Şirket ayrıca saldırganları bir bir yasaklamaya da başladı. Ancak yasaklama işlemi tahmin edilebileceği üzere sonu asla gelmeyecek olan bir eylem. Şimdi de artık Twitch daha somut adımlar atarak önemli bir unsuru kullanmaya başlıyor: Mahkemeler.

Dava, Twitch üzerinde CruzzControl ve CreatineOverdose kullanıcı adlarını kullanan iki kullanıcıya açıldı. Davanın iddiasına göre bu iki şahıs, nefret saldırılarının yapılmasında, organize edilmesinde ve yaygınlaştırılmasında büyük ölçüde katkı payına sahip. Washington Post tarafından paylaşılan detaylı rapora göre saldırıların aslında Twitch’in de ötesine geçtiği anlaşılıyor. Saldırıları organize edenlerin çalışmalarını nasıl gerçekleştirdiği detaylı olarak raporda anlatılmış. Saldırganların Twitch denetiminden kaçabilmek için gizli Discord sunucularında organize olduğu anlaşıldı.

Twitch’e göre CruzzControl Hollanda’da bulunuyor iken CreatineOverdose ise Avusturya’da bulunuyormuş gibi gözüküyor. Twitch iki kullanıcının da yasal isimlerini henüz bilmiyor. İki kullanıcı da iddiaya göre kullanıcı adlarının CreatineReturns, CreatineBanEvades, CreatineReported gibi çeşitli varyasyonlarıyla etkinlik göstermiş. Twitch üzerinde yeni hesap oluşturabilmek oldukça kolay olduğu için yasaklanan kullanıcı hesaplarının yeine yenisini oluşturarak saldırgan davranışlara devam edebilmek de oldukça basit. Yayıncıların belirttiğine göre yeni hesap oluştururken telefon numarası istenmesi nefret saldırılarının önüne geçilmesi için önemli bir etken olabilir. Twitch sözcüsü de konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Geçtiğimiz haftalarda binlerce hesabı belirleyip yasaklasak da bu aktörler, geliştirmelerimizi bozmak için yaratıcı yollar yaratmak için sıkı çalışmaya devam ediyorlar ve asla durmak bilmiyorlar,”

“Nefret ve saldırganlığın Twitch’te yeri yoktur. Ve biliyoruz ki hala yapacak çok işimiz var. Ancak umuyoruz ki attığımız adımların, topluluğumuzu hedefleyerek gerçekleştirilen saldırıların ani ve kabul edilemez zararlarının azaltılmasına yardımcı olacaktır.”

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku