Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Facebook, iOS 8 için güncellendi

Apple kullanıcıları artık  iOS 8 güncellemelerini yaptı ve yeni işletim sistemini kullanmaya başladı. Fakat Facebook tarafı için konum hakkında bilmeleri gereken önemli birkaç bilgi mevcut. Uygulamamıza verdiğiniz izinler eskisiyle aynı. Ancak Apple ayarlarını güncelledi ve biz de bunların tamamını size kısaca açıklamak istiyoruz. Bilmeniz gerekenler şunlar:

-Apple, iOS 8 ile birlikte Konum Servisleri ayarını değiştirdi. Önceden, bir uygulamaya verebileceğiniz izin türleri için yalnızca iki seçeneğiniz vardı: Açık veya Kapalı. Artık üç seçenek var: Her Zaman, Uygulamayı Kullanırken veya Asla.
-iOS 8’e güncelleme yaparsanız ve eski Konum Servisleri ayarınız Açık ise, yeni ayarınız Her Zaman olacaktır.
-Uygulamamıza verdiğiniz izinlerin değişmediğini ve cihazınızdan hangi konum bilgilerini alacağımıza ilişkin seçimlerinize daima saygı duyduğumuzu önemle vurgulamak istiyoruz. Uygulamamızın tüm sürümlerinde:
.Facebook, Konum Servislerini etkinleştirmeyi seçmediğiniz sürece cihazınızdan konum bilgilerini almaz.

iOS 8, işletim sistemi

Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 8

.Facebook, Yakındaki Arkadaşlar gibi bu izne ihtiyacı olan bir özelliği açarak bize izin vermeniz halinde, cihazınızdaki konum bilgilerini yalnızca arka plandayken (yani siz uygulamayı kullanmıyorken) alır. Üstelik böyle bir özelliği açsanız bile, Facebook’un verilerinizi arka planda alıp alamayacağını istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz.

-Facebook’un sunduğu ve arka planda konum bilgisi almaya dayalı özellikleri bulunmayan uygulamaların iOS 8 sürümlerindeki Konum Servisleri ayarı, Uygulamayı Kullanırken olarak gelecektir. Messenger ve Instagram bu kapsamdadır.

iOS 8’de en iyi deneyimi elde etmek için mutlaka Facebook uygulamasının iOS 8 sürümüne güncelleme yapın. Facebook uygulamasının en son sürümünü App Store’dan bulabilirsiniz.

NVIDIA’nın hazırladığı GAME24 başladı!

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Murat Halilbeyoğlu

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval