Sosyal medya

Kripto Para

El Salvador Bitcoin madenciliği için volkan enerjisi kullanabilir!

Kripto para piyasası adına oldukça önemli bir adım atan El Salvador, Bitcoin’i ülkede yasal para birimi olarak kabul etti. Başkan Nayip Bukele, Bitcoin 2021 konferansında verdiği yasa tasarısı haberinin bugün kongre tarafından ezici bir üstünlük ile kabul edildiğini duyurdu. Nayip Bukele şimdi ise Bitcoin madenciliğine yönelik bir çalışma planı yürütüyor. El Salvador Bitcoin madenciliği için volkan enerjisi kullanabilir.

El Salvador Bitcoin madenciliği

Bitcoin’i yasal para birimi olarak resmen kabul etmeye başlayan El Salvador, Bitcoin madenciliği için gerekli olan enerjiyi de bir volkan enerjisi ile sağlayabilir. Başkan Nayip Bukele, devlete ait olan jeotermal elektrik şirketi LaGeo’ya volkan enerjisi ile Bitcoin madenciliği yapılması planının hazırlanması talimatının verildiğini açıkladı.

El Salvador’da yaklaşık olarak 20 adet aktif volkan bulunuyor. Chaparrastique yanardağı son 500 yıl içerisinde 20’nin üzerinde patlama yaşadı. Ülkenin jeotermal enerjisi ise tamamen temiz ve yenilenebilir.

Lider kripto para birimi Bitcoin’i ülkede ABD doları ile birlikte resmen yasal para birimi haline getiren El Salvador, bir ilki gerçekleştirdi. Artık ülke içerisindeki her ekonomik birim, sağladığı ürün ya da hizmet için BTC ödemesi alabilecek. Ayrıca El Salvador, ülke içerisinde 3 BTC harcayan herkese daimi ikamet imkanı da sunacak.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir