Sosyal medya

Oyun

Efsane geri dönüyor! Grand Theft Auto 6 yolda!

GTA 6

Rockstar Games, ilk çıktığı günden beri büyük başarı yakalayan ve kitleleri bilgisayar başına kitleyen Grand Theft Auto serisinin yeni oyunu GTA 6 için açıklamalarda bulundu. Geliştirme sürecinde olan oyun, Rockstar Games’in yeni bombası olacak!


İlginizi çekebilir: GTA IV Complete Edition’a Türkçe yama müjdesi!


Grand Theft Auto 6 ne zaman karşımıza çıkacak

Hangimiz GTA Vice City oynayıp Malibu Club’a baskın yapmadık; hangimiz helikopter bölümünü geçmeye çalışmadık ki. Şimdi ise serinin en yeni oyunu olacak olan GTA 6 için heyecanlı bir bekleyiş içindeyiz. GTA 6’ya ne zaman kavuşacağımızı ise, net olarak söylemek zor fakat bildiğimiz bir şey var ki; Rockstar Games, GTA 6 için kolları sıvayıp; çalışmalara başlamış durumda. Bazı problemlerden dolayı, oyunun çıkışının çok uzun sürebileceği ile ilgili türlü dedikodular olsa da; bizce Rockstar Games bu işin altından kalkacaktır.

reklam
Huawei P40 reklamı

Rockstar Games tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, geliştirme sürecinde olan GTA 6, şimdiden dünya çapındaki milyonlarca oyuncuyu heyecanlandırmış durumda. Anlayacağınız; Grand Theft Auto adını duymak bile birçok oyuncu için akan suların durmasına sebep oluyor. Ayrıca Rockstar Games’in belirttiği üzere, oyun çok mütevazı bir boyuta sahip olacak. Tabi Rockstar’ın mütevazilik anlayışı diğer firmalardan biraz daha farklı olabiliyor; bunu da belirtmeden geçmeyelim. Bize kalırsa, yine büyük boyutlara sahip bir oyun ile karşılaşacağız.

Grand Theft Auto 6

Biraz geçmişe gidersek, bundan 7 yıl önce, yani 2013 yılında GTA 5 oyunu yayınlanmış ve hayatımıza girmişti. O günden bugüne GTA 6 ile ilgili birçok beklenti ve spekülasyon oluşsa da net bir şeyler söylemek pek mümkün olmamıştı. Hatta Rockstar Games’e yakın bazı kaynaklarca oyun zaten 2015 yılında geliştirilmeye başlanmıştı bile. Ama şimdi resmi ağızlardan bir şeyler duyuyor olmak bizleri umutlandırdı.

Bizce heyecanlanmak için henüz erken olsa da; efsanenin adını duymak bile bizleri umutlandırıyor. Dünyanın da an itibariyle içinde bulunduğu salgın durumunu göze alırsak; her an her şey olabilir. Yine de umuyoruz ki GTA 6 en kısa zamanda oyuncuların beğenisine sunulacaktır.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Ve son bir hatırlatma; sosyal mesafenizi korumayı ve ellerinizi bol bol yıkamayı unutmayın!

Motosikletler ve teknoloji ile ilgili yenilikleri yakından takip etmeyi seven; aynı zamanda metal müzik tutkunu Hardware Plus yazarı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASUS

Asus ve Unity oyun deneyimi konusunda iş birliğine gidiyor!

Yazan:

Asus Rog Phone 2

Asus, Unity ile mobil oyun konusunda ortak çalışma kararı aldı. Bu sayede oyun geliştiricileri ve oyuncular için artan oyun deneyimi hedefleniyor.


İlginizi çekebilir; MIUI 12 Beta versiyonu, bazı Xiaomi cihazlar için yayınlandı


Unity ile birlikte daha gelişmiş oyun deneyimi hedefleniyor!

Oyuncu telefonları gündemde olmaya devam ediyor. Pek çok firmanın geliştirmeler yaptığı ve rekabet içerisinde olduğu telefonlar her geçen gün önemli özelliklere sahip oluyorlar. İşte Asus firması da ROG Phone cihazları için oldukça önemli bir geliştirme planlıyor. Firma Unity ile anlaşarak, kullanıcılarına daha iyi mobil oyun deneyimi sunmayı amaçlıyor. Anlaşma sayesinde ROG Phone kullanıcıları, Unity ile yapılmış oyunlar için daha gelişmiş ayarlara sahip olacaklar. Öte yandan anlaşmadan asıl yararlanacak olan kesim ise mobil oyun geliştiricileri olacak. Unity 3D kullanarak mobil oyun geliştiren yapımcılar için ROG Phone cihazlarında gelişmiş ayarlar yer alacak. Bu sayede geliştiricilerin oyunları yaparken test konusunda sağlıklı sonuçlara ulaşması amaçlanıyor.

reklam
Huawei P40 reklamı

Unity

Oyun kontrolcüsü ayarlama, ekran yenileme hızı değiştirme ve performans arttırma gibi önemli ayarlara sahip olacak geliştiriciler, detaylı test imkanına sahip olacaklar. Bu sayede de oyuncular için en iyi mobil oyunları geliştirme imkanları olacak. Anlaşmadan haliyle memnun olan Asus firması da, mobil oyun geliştiricilerini rahat ettirmek ve kullanıcılara en iyi deneyimi sunabilmek açısından bu gelişmenin oldukça önemli olduğunu yineledi. Bakalım Asus ve Unity, anlaşma sayesinde istediklerine ulaşabilecek mi bekleyip göreceğiz.

Devamını oku

Oyun

XBOX Series X’ten önceki nesil oyunlara 120 FPS ve HDR dopingi!

XBOX Series X‘ten önceki nesil oyunlara 120 FPS ve HDR dopingi! Microsoft, yeni konsolunun tanıtımında eski neslin oyunlarının çalışacağına dair söylemlerde bulunmuştu, bu hamleyle bu söylemi bir adım ileri taşıdı.

İlginizi çekebilir: Google, ırkçılığa karşı mücadele edenleri destekliyor!

reklam
Huawei P40 reklamı

Microsoft, yeni nesil konsolu Xbox Series X‘in önceki neslin oyunlarını HDR ve 120 FPS gibi geliştirmelerle çalıştırabilmesi için çalışıyor. XBOX Series X, yeni donanımların gücüyle önceki nesil oyunlarını daha iyi ve akıcı bir şekilde oynatacak, ancak 120 FPS ve HDR desteği çok iddialı gözüküyor. Yeni nesil konsolda normalde 30 FPS‘te çalışan önceki nesil oyunların 60 FPS, 60 FPS‘te çalışanların da 120 FPS‘te çalışabilmesi için Microsoft, “Xbox Advanced Technology Group” ile ortak bir çalışmaya başladı. Ayrıca eski oyunlara HDR efekti de eklenmek isteniyor. Yapılan açıklamalara göre bu geliştirmeler XBOX 360 hatta ilk XBOX oyunlarına dahi performans kaybı olmadan uygulanabilecek. Microsoft ve ekibinin bunları nasıl başardığına dair bir detay paylaşılmasa da, Series X‘in güçlü işlemci ve grafik kartının bu konuda büyük avantaj sağladığını düşünmek zor değil.

Devamını oku

Oyun

Nvidia’dan GeForce Now’a katılacak oyunlar için yeni karar!

Nvidia‘dan GeForce Now‘a katılacak oyunlar için yeni karar! Nvidia, yayınladığı yeni politika güncellemesi ile sistemde oyunu bulunan geliştiricilerin 31 Mayıs‘a kadar oyunlarının sistemde kalması için ek bir onay vermeleri gerektiğini açıkladı.

İlginizi çekebilir: Zynga, Türk oyun şirketi Peak Games’i satın alıyor!

reklam
Huawei P40 reklamı

Nvidia‘nın yeni politika güncellemesine göre geliştiriciler, oyunlarının GeForce Now‘da kalmaya devam etmesi için 31 Mayıs‘ın sonuna kadar bildirim yapmak durumundalar. GeForce Now başkan yardımcısı Phil Eisler, 31 Mayıs itibariyle karar bildirmeyen oyunların sistemden kaldırılacağını açıkladı.

GeForce Now‘un yeni güncellemesinin en büyük nedeni ise daha önceden yaşadığı lisans sorunlarını yaşamama isteği olarak gösteriliyor. Bilindiği üzere yakın dönemde bazı oyun şirketleri, oyunlarının sistemde bulunmasını istemedikleri deklare edip oyunlarını sistemden çekmişlerdi. Nvidia‘nın bulut oyun sisteminin bu sorunları yaşamasının en büyük nedeni Google Stadia gibi oyunu yeniden alma zorunluluğu bulundurmaması. Oyunu önceden Steam, Epic Store gibi oyun marketlerinden satın almış olanlar, GeForce Now‘a bu oyunlar için ekstra bir ücret ödemiyor. Bu durum da bazı şirketler tarafından doğru bulunmayınca GeForce Now birçok lisans problemi yaşadı. Bu yeni güncelleme sayesinde bu sorunlar sona erecek gibi duruyor….

Devamını oku