Sosyal medya

Donanım

Dünyanın ilk NFC destekli masaüstü bilgisayarı: ASUS M70

NFC yani yakın alan iletişimi teknolojisi, özellikle telefonlarda ve tabletlerde sık sık karşımıza çıkmaya başladı. NFC destekli cihazlar, sadece birbirlerine yaklaştırılarak etkileşime sokulabiliyor, çeşitli fonksiyonlarını birbirleriyle paylaşabiliyor. Bu teknolojiyi kullanarak bir ilke imza atan ASUS, dünyanın ilk NFC destekli masaüstü bilgisayarı ASUS M70’i tanıttı. ASUS M70, üzerinde bulunan NFC bölgesi sayesinde, telefonunuzdan fotoğraflarınızı ve videolarınızı kolayca almanızı, ayrıca telefonunuzu hiçbir kablo kullanmadan yedeklemeninizi mümkün kılıyor.

ASUS M70’in NFC dışındaki özelliklerine değinecek olursak, bu bilgisayarda Technical GRAMMY ödüllü SonicMaster ses teknolojisi MaxxAudio teknolojisiyle birlikte kullanılmış. Bu iki teknoloji, özellikle güçlü sesler almak isteyen müzik tutkunlarına hitap ediyor. M70 ayrıca Qi güç standartı desteğine sahip mobil cihazları kablosuz şarj edebiliyor ve içerisinde bulunan UPS sayesinde güç kesintilerinde bile şarj işlemine bir süre devam ediyor.

asus_m70-470-75

ASUS M70’te Intel’in 4. Nesil Core işlemcileri yer alacak. 4. Nesil Intel CoreTM i3/i5/i7 çift çekirdekli işlemcilerle efektif çoklu işlem sunacak olan bilgisayarda NVIDIA’nın GTX 650’ye kadar bağımısz ekran kartı seçenekleri bulunacak.

NFC desteğine sahip ilk masaüstü bilgisayar olan ASUS M70’in piyasaya hangi tarihte ve hangi fiyatla çıkacağı henüz duyurulmadı.

iPhone 5C ile dalga geçmeye doyamadılar

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval