Sosyal medya

Haber

Civilization VI, Epic Store üzerinde tamamen ücretsiz oldu!

Civilization VI epic bedava

Her hafta belirli oyunları ücretsiz olarak oyunculara sağlayan Epic Store üzerinde, bugün itibariyle 28 Mayıs tarihine kadar Civilization VI yapımı ücretsiz oldu. Geçtiğimiz hafta GTA 5 hediyesiyle global anlamda dünyayı şaşkına uğratan Epic Games’in, bu hafta da “Gizemli Oyun” olarak duyurduğu oyun belli oldu. Yıllardır Strateji yapımları arasında serisiyle ses getiren yapım 168 TL’lik fiyat etiketine rağmen ücretsiz oldu.

Steam ile girdiği rekabette, Fortnite kozu ile birlikte her hafta çeşitli hediyeler sunan Epic Games’in ileride ciddi anlamda Steam ile daha sıkı bir rekabet sağlayıp sağlayamayacağı merak konusu. Ancak gördüğümüz kadarıyla, Epic bu şekilde yüksek fiyatlı ve sevilen oyunları hediye etmeye devam ederse, oyun dünyası adına büyük bir katkıda bulunabilir.

reklam
MSI reklamı

İlginizi çekebilir: Serious Sam 4: Planet Badass için yeni bir video yayınlandı!

Civilization VI

Civilization VI, dünyanızla etkileşim kurmanın, imparatorluğunuzu daha fazla genişletmenin, kültürünüzü geliştirmenin ve zamana meydan okuyan bir uygarlık inşa etmek üzere tarihin en büyük liderleriyle mücadele etmenin yeni yollarını sunuyor. Yapım, deneyimli oyunculara en büyük başarı şansını elde etmek üzere uygarlıklarını inşa edecekleri ve düzenleyecekleri yeni yollar sunar. Yeni eğitim sistemleri, yeni oyunculara kolayca işe koyulabilmeleri için temel konseptleri tanıtır.

Civilization VI’ya ücretsiz olarak sahip olmak için bir Epic Games hesabı edinmeniz ardından buradan Civilization VI için ayrılan bağlantıya giderek kütüphanenize eklemeniz gerekiyor.

Not: Oyun kütüphanenize eklediğiniz andan itibaren sonsuza dek sizin olacak!

Epic Games hesabı oluşturmak için tıklayın

Epic Games Launcher’ı indirmek için tıklayın

Oyunu kalıcı bir şekilde ücretsiz olarak hesabınıza eklemeniz için son gün 28 Mayıs 18:00.

Sistem gereksinimleri

Minimum:

 • İşletim Sistemi: Windows 8.1 64bit / 10 64bit
 • İşlemci: Intel Core i3 2,5 GHz, AMD Phenom II 2,6 GHz
 • RAM: 4 GB RAM
 • Boş Disk Alanı: 12 GB
 • Ekran Kartı: 1 GB DirectX 11 (AMD 5570 , NVIDIA 450)

Önerilen:

 • İşletim Sistemi: Windows 8.1 64bit / 10 64 bit
 • İşlemci: Intel Core i5 2,5 GHz, AMD FX8350 4,0 GHz
 • RAM: 8 GB RAM
 • Boş Disk Alanı: 12 GB
 • Ekran Kartı: 2 GB DirectX 11 (AMD 7970, NVIDIA 770 )

Oyun ve teknoloji tutkunu, sıkı bir stream sever

1 yorum

1 yorum

 1. Pingback: Haftanın Steam ücretsiz oyun ve indirimleri-3 - Hardware Plus - limkhub

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil

Premiere Rush artık telifsiz sesler ve yepyeni efektler sunuyor

Yazan:

Adobe Premiere Rush

Adobe, Premiere Rush uygulamasına en son yayınladığı 1.5.34 güncellemesiyle yepyeni video efektleri, telifsiz onlarca ses ve ufacık tasarımsal değişiklikler getirdi. Yeni güncelleme, Premiere Rush’ın mobil uygulamasında kullanılabiliyor.


İlginizi çekebilir: Adobe Illustrator, iPad için kullanıma sunuldu

reklam
MSI reklamı

Android için en iyi video düzenleme yazılımlarından biri olan Adobe Premiere Rush, Adobe MAX 2020 etkinliği sırasında duyurulan 1.5.34 sürümüyle, ilk çıkışından bu yana en büyük revizyonlarından birine kavuşuyor. Adobe Creative Cloud’a hâlihazırda aboneyseniz, mobilde düzenleme yapmak için adeta biçilmiş kaftan olan Rush, bu sürümle beraber cazibesini önemli ölçüde artırdı.

Adobe Premiere Rush son güncellemeyle ‘bulunmaz nimet’e dönüşüyor

Adobe Premiere Rush

İsterseniz yeniliklerle başlayalım. Adobe, Premiere Rush’ın 1.5.34 sürümüyle, uygulamadaki Effects paneline yeni hareket efektleri getirdi. Pan & Zoom ve Auto Reframe olmak üzere yeni efektler, artık tüm platformlardan erişilebiliyor. Pan & Zoom seçeneğiyle, normalde kameranızla yapmanız gereken yakınlaştırma-uzaklaştırma ve sağa-sola kaydırma hareketlerini yapabilir; Auto Reframe ile de videolarınızın ekran formatına göre hiç bozmayacak şekilde otomatik kırpılmasını sağlayabilirsiniz.

Ek olarak Push, Slide ve Wipe olmak üzere üç yeni geçiş efekti de Premiere Rush kullanıcılarının hizmetine sunuldu. Bunları videolarınızda kullanabilir, isterseniz geçişin hızını da kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Ayrıca Adobe, bu sürümde Premiere Rush kullanıcılarına onlarca telifsiz ses ve ses efektlerinin olduğu bir kitaplık da sunmaya başladı. Burada videolarınızda şipşak kullanmak üzere hemencecik küçük ses efektleri ya da örneğin vlog yapıyorsanız, yine aynı şekilde telifsiz arka plan sesleri bulabilirsiniz. Bu noktada Adobe, yüzlerce telifsiz sesi ve ses efektini, video düzenleme uygulamasına getirmek için Splice ile ortaklık kurduğunun da altını çizdi.

Bu yeniliklere hemen şimdi erişmek için Adobe Premiere Rush’ı Google Play Store’dan güncelleyebilirsiniz.

Devamını oku

Diğer

Apple, bir kez daha en değerli marka seçildi!

Dünyanın saygın pazar araştırma şirketlerinden Interbrand, 2020 yılının en değerli markalarından oluşan “küresel marka değeri” sıralamasını yayınladı. Her yıl düzenli olarak güncellenen sıralamada Apple liderliği bir kez daha kaptırmazken, listeye yeni dahil olan markalar dikkat çekiyor.


İlginizi çekebilir: OnePlus Nord N10 tasarımı sızdırıldı

reklam
MSI reklamı

Dünyanın en değerli markaları açıklandı: Apple 8. kez lider!

Şu sıralar iPhone 12 serisi ile gündemde olan Apple, bu yıl %38’lik artışla marka değerini 323 milyon dolara yükseltti. 2013 yılından bu yana liderliği kimseye kaptırmayan marka, bu yıl da açık ara farkla en değerli marka olarak belirlendi. 200.6 milyon dolar marka değeriyle Amazon ikinciliği alırken, e-ticaret devi 2019’a göre %60 değerlenerek en çok büyüyen marka oldu. Yılın en değerli üçüncü markası ise %53 oranındaki artışla ve 166 milyon dolar marka değeriyle Microsoft seçildi.

Geçtiğimiz yılki listede ikinci sırada yer alan Google ise dramatik bir düşüş yaşayarak dördüncü sıraya geriledi. %1’lik değer kaybı yaşayan Google’ın marka değeri 165.4 milyon dolar seviyesine düştü. Marka değeri %2 artışla 62.2 milyon dolar seviyesinde olduğu belirtilen Samsung da bir basamak yükselişle kendisine beşinci sırada yer buldu. Listenin ilk 5 basamağının tamamını teknoloji devlerinin doldurması ise dikkat çekiyor.

Apple ve Samsung gibi markalar dışında teknoloji sektöründen listeye bu yıl dahil olan markalar da öne çıkıyor. İlk 100 listesine Instagram 19. sıradan giriş yaparken, YouTube ise 30. sırada yer aldı. COVID-19 salgınından dolayı büyük bir kullanıcı kitlesi kazanan Zoom da en değerli markalar listesine 100. sıradan dahil olmayı başardı. Listenin tamamını aşağıdaki görsel üzerinden inceleyebilirsiniz.

interbrand 2020 apple

Devamını oku

Apple

iPhone 12, 5G pil performansıyla hayal kırıklığı yarattı

Yazan:

iphone 12 5g

iPhone 12 üzerinde gerçekleştirilen pil testi, 5G mobil veri kullanımının pil ömrüne büyük bir etki ettiğini gözler önüne seriyor. Söz konusu cihazla yapılan 4G ve 5G’deki pil performansı kıyaslamasında, 5G’nin 2 saat gibi büyük bir pil ömrü kaybına yol açtığı görüldü. iPhone 12 Pro’da ise fark daha da açılıyor.


İlginizi çekebilir: iPhone 12 Pro Max modelinin batarya kapasitesi ortaya çıktı

reklam
MSI reklamı

5G’nin pile olumsuz bir etkisi olduğu görülüyor

Tom’s Guide, iki yeni iPhone modelini standart olarak uyguladığı bir pil testinden geçirdi. 150 nit parlaklığa ayarlanan ekranda, pil tamamen bitene kadar internet tarayıcısı üzerinden 30 saniye aralıklarla farklı web siteleri ziyaret ediliyor. Bu standart teste yeni bir unsur daha eklendi: 4G5G kıyaslaması. iPhone 12 ve iPhone 12 Pro için söz konusu test 4G ve 5G için ayrı ayrı yapıldı ve arada ciddi bir fark oluştuğu görüldü.

iphone 12 pro max
iPhone 12 modeli 4G’de 10 saat 23 dakikalık bir pil ömrü sunabildi fakat 5G’deki sonuç 8 saat 25 dakikaya kadar geriledi. Aradaki fark 1 saat 58 dakika gibi dikkate değer bir zaman dilimine tekabül ediyor. iPhone 12 Pro’da ise fark daha da açılıyor. 4G’de 11 saat 24 dakika pil ömrü sunan cihaz; 5G’de 9 saat 6 dakikalık bir pil ömrü sunabilmiş görünüyor. İki mod arasındaki fark tam olarak 2 saat 18 dakika.

Aynı test Android cihazlara da uygulandı

Tom’s Guide aynı testi 5G destekli bazı Android telefonlara da uyguladı. Benzer bir performans kaybı Android tarafında da meydana geliyor.

samsung galaxy s20
Samsung modellerinin 5G’deki pil performansı Apple modellerine göre daha iyi olsa da; 120Hz ekran tazeleme hızı aktif edildiğinde kötü bir performans sergiliyorlar. Samsung Galaxy S20 modelinde 5G aktifken 9 saat 31 dakikalık bir pil ömrüne ulaşılırken; 120Hz’de 8 saat 4 dakikalık bir pil ömrü sunabiliyor.

samsung galaxy s20+
Samsung Galaxy S20+
 modeli 10 saat 31 dakika ile iPhone 12 Pro’dan 1 saat 30 dakika daha uzun bir pil ömrü sunuyor. Cihazın ekran tazeleme hızı 120Hz’e ayarlandığında ise 8 saat 55 dakikaya kadar düşüyor ve söz konusu değer iPhone 12 Pro’nun 5G ile pil kullanım süresinden daha kötü.

oneplus 8t
OnePlus 8T de yeni iPhone modellerini geride bırakan başka bir Android telefon. 60Hz’de 10 saat 49 dakika pil ömrü sunan cihaz; 120Hz’de 9 saat 58 dakikalık bir performans sergiliyor.

google pixel 5
Google Pixel 5 ise iPhone 12’ye göre neredeyse 1 saati bulan daha iyi bir performans sergileyerek 9 saat 56 dakikalık bir pil ömrü sunuyor. Ekran tazeleme hızı 90Hz’e alındığında ise 9 saat 29 dakika gibi kabul edilebilir bir düşüş yaşanıyor. Her iki değer de iPhone 12’nin 8 saat 25 dakikalık performansının oldukça ilerisinde görünüyor.

Apple’ın çözümü: ‘Smart Data’

Sorunun oldukça farkında olan Apple, iOS’a yeni bir özellik ekledi. ‘Smart Data’ adı verilen özellik ile ihtiyaç olmadığı durumlarda 5G’den 4G’ye otomatik geçiş sağlanıyor. ‘Smart Data’ modu, Tom’s Guide’a göre pek de kullanışlı değil. Bu sebeple de genel kullanımda direkt olarak 4G’nin tercih edilmesini öneriyor.

iphone 12 5g hız testi
Söz konusu pil testinin epey zorlayıcı olduğunu ve günlük kullanımda daha uzun sürelere ulaşılacağını belirtelim. iPhone 12 serisinin, aynı testin uygulandığı Android rakiplerine göre geride olduğu ise aşikar.

Devamını oku

HWP COIN’den Haberler