Sosyal medya

Oyun

Bu multi-player oyun, gerçek dünyada insanların paralarını harcamanızı sağlıyor!

Daha önce gerçek dünyada bir multiplayer oyun görmüş müydünüz? Cevabınız hayır ise sizi Card V.Card ile tanıştıralım. Oyun, herhangi bir para yatırmadan harcayabileceğiniz bir banka hesabından oluşuyor.

Yine de bir sorun var: Hesaba erişimi olan ve sizden önce onu dibe vurmaya çalışan 499 kişi daha var.

reklam

Şirket manifestosunda “Kredi kartları doğası gereği yıkıcıdır” diyor. “American Express, kendi kredi kartları görünmez olana kadar oyunlaştırmaya can atıyor: para iadesi, puanlar, sık uçuş milleri, dinlenme salonu erişimi, sektöre özel ödüller.

Card V.Card neler sunuyor?

– Banka kartı bekleme listesine alınmak için Card V. Card’ın web sitesine kaydolmanız gerekiyor.
-Katılımcılar daha sonra hizmete kaydolmaları için diğer bireyleri yönlendirmek zorunda kalıyor.
-Her tavsiye bir katılımcının çetelesine eklenip tüm yönlendirmeler bir liderlik tablosuna kaydediliyor.
17 Eylül’de, liderlik tablosundaki ilk 500 katılımcı, bir Card V. Card banka kartı talep etmesini sağlayan bir kod içeren bir e-posta alacak.
-Gerçek harcama oyunu 21 Eylül’de başlayacak, bu yüzden kartlar bundan önce talep edilmeli.

reklam
Aorus reklamı

İşin zor yanı, kart ile fazladan mevduat yapılamayıp, toplam hesap dengesinden biraz daha az miktarda harcanabiliyor. Hesaba erişimi olan tek kişi siz olsaydınız bu sorun olmazken, parayı harcamak için teknik olarak 499 kişi daha yarışacaksınız.

Bu tuhaf girişimin arkasındaki şirket, daha önce sebepsiz yere para veren bir Slack kelime oyunu ve parmağını ekranına en uzun süre tutabilen kişiye 25.000 $ ödül vaat eden bir parmak tutma uygulaması yaratan yaratıcı ajans MSCHF.

Card V. Card’ın zaman içinde hesaba tam olarak ne kadar nakit yatıracağı net değil, ancak MSCHF’den Daniel Greenberg bunun “5 rakam aralığında” olduğunu söylüyor. Şirket, oyunun önümüzdeki birkaç ay içinde çalışacağını da sözlerine ekledi. Bununla birlikte, hizmet şartları, herhangi bir zamanda sona erebileceğini açıkça belirtiyor. Card V. Card’ın şartları, kartın yasa dışı alışverişlerde kullanılmasını kesinlikle yasaklamakta. Bununla birlikte Greenberg, “MSCHF ispiyoncu değildir diyerek ekliyor.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Edebiyat, anime, ve spor seven sosyal medya meraklısı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun

TÜRKİYE’DEKİ OYUNCUNUN YÜZÜ GÜLER Mİ? | Ne olacak böyle?

TÜRKİYE'DEKİ OYUNCUNUN YÜZÜ GÜLER Mİ? | Ne olacak böyle?

Kripto para madenciliği, ekran kartı fiyatları, GeForce Now hizmeti, internet fiyatları, konsollar ve oyunlar derken oldukça zorlu bir dönemdeyiz. Türkiye’de oyuncu olmak bir yana, oyun oynamak isteyenleri bile çok zor aşamalar bekliyor.


İlginizi çekebilir; TÜRKİYE’DE ÜRETİLEN İLK SAMSUNG TELEFONLAR ELİMİZDE!

reklam

TÜRKİYE’DEKİ OYUNCUNUN YÜZÜ GÜLER Mİ? | Ne olacak böyle?

Peki ne olacak böyle? Bu sefer bir incelemeden ziyade, oyuncunun halini ve yaşadıklarını paylaşmak istedik. Lütfen sizler de düşüncelerinizi yorumlar bölümünde aktarmayı unutmayın.

reklam
Aorus reklamı
Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Genel

Electronic Arts, yarış oyunlarıyla tanınan Codemasters şirketini satın alıyor!

Yazan:

Ea games

Electronic Arts(EA), yarış oyunlarıyla tanınan Codemasters’ı satın alacağını açıkladı. F1, Grid ve Project Cars gibi ünlü oyunların arkasında imzası olan Codemasters şirketi 1,2 milyar dolar karşılığında EA tarafından satın alınıyor.


İlginizi çekebilir; Epic Games bedava oyun indirme rehberi

reklam

Electronic Arts, Codemasters sayesinde gücüne güç katacak

Need for Speed gibi bir zamanlar hit yapmış bir serinin yaratıcısı olan EA, yarış oyunları kategorisinde daha etkin bir rol oynamak istiyor. Microsoft firmasının Forza serisi ve Sony firmasının Gran Turismo serileriyle rekabet edebilecek yapımları yakında görebilmemiz mümkün.

Şirketin satın alma planında olduğu Codemasters şirketine yakından bakacak olursak:

reklam
Aorus reklamı

ea games, electronic arts

Codemasters, 80’lerde kurulan ve Commodore 64 gibi İngiltere’de popüler olan sistemler için Dizzy gibi hit yapımlar üretmiş bir şirket. Son yıllarda en çok yarış oyunları yaratmasıyla tanınıyordu. Dirt, Grid ve Formula 1 serisi gibi oyunları servis etmesiyle ve geçen yıl Project Cars’ın arkasındaki geliştiriciyi satın almasıyla kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardı.

Daha önce Take-Two Interactive tarafından satın alınacağı haberleri çıkmıştı. 970 milyon dolarlık bir anlaşmadan bahsediliyordu ancak EA, Codemasters ile anlaşmasını pazartesi sabahı erken saatlerde doğruladı.

EA CEO’su Andrew Wilson, yaptığı açıklamada, “Codemasters ve Electronic Arts’ı hayranlar için şaşırtıcı ve yenilikçi yeni yarış oyunları yaratmak için bir araya getirdik. Bunun son derece cazip bir fırsat olduğuna inanıyoruz. Sektörümüz büyüyor ve yarış kategorisi gelişiyor. Birlikte yeni bir yarış eğlencesi çağına liderlik etmek için çalışmalara başlayacağız.” dedi. Codemasters yöneticisi Gerhard Florin ise konuyla ilgili, “EA ve Codemasters, video oyunu yarış kategorisine liderlik etmek noktasında ortak tutkuya sahipler. EA şirketinin bilgi birikiminden, kaynaklarından ve kapsamlı küresel ölçeğinden faydalanacağız ve yarış sektörüne önemli yenilikler getireceğiz. Bu birlik Codemasters için heyecan verici. Ekiplerimiz son derece tutkulu bir izleyici kitlesine daha iyi oyunlar yapmak için beraber çalışacaklar.” açıklamasında bulundu.

Son zamanlarda şirketler satın almalarla oyun sektöründe ellerini güçlendiriyor. Daha önce Microsoft şirketinin Bethesda’yı satın aldığı haberini sizlerle paylaşmıştık. EA şirketi de bugün benzer bir satın alma haberini bizlere duyurdu. Dileriz çok yakın zamanda, uygun fiyata sunacakları güzel içeriklerle oynarken keyif alacağımız yarış oyunları tasarlamayı başarırlar.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Genel

Google Stadia, Cyberpunk ve 7 yeni oyunu içeren güncellemesini duyurdu!

Yazan:

google stadia

Google Stadia, şimdiye kadarki en büyük güncellemerinden birini aldı. Cyberpunk 2077 oyununun yeni sürümü ve eklenmekte geç kalınan Ubisoft oyunlarını içeren güncelleme kullanıcılara duyuruldu.


İlginizi çekebilir; YouTube canlı yayını Google Stadia’ya eklendi!

reklam

Stadia güncellemesi neler sunuyor?

Google Stadia, Kasım 2019 yılında hayatımıza girmiş ve bir bulut oyun hizmeti olarak tanıtılmıştı. Stadia, yeteterli internet hızına sahip olduğunuz takdirde bilgisayar özellikleriniz el vermese bile yüksek kare hızlarıyla oyun oynamanızı mümkün hale getirmeyi amaçlıyordu. Geçtiğimiz günlerde ilk yılını kutlayan servis bugün yayınladığı güncellemeyle birlikte şimdiye kadar en büyük güncellemesini yayınladı demek yanlış olmaz.

google stadia

reklam
Aorus reklamı

Google, önümüzdeki birkaç yıl içinde Stadia platformunda 400’den fazla oyunla hizmet vermeyi planlıyor. Üstelik daha fazla ülkede Stadia’yı kullanıma sunmak da planları arasında. Şimdiye kadarki en büyük güncellemesini alan platforma bu hafta yeni oyunlar eklendi.

Bu hafta eklenen oyunları listesiyse şöyle :

  • Cyberpunk 2077
  • Watch Dogs
  • Watch Dogs 2
  • Valkyria Chronicles 4: Complete Edition
  • Destroy All Human!
  • SpongeBob SquarePants
  • Unto The End
  • Figment

Şimdiye kadar getirdiği en heyecan verici oyunsa Cyberpunk 2077‘nin yeni sürümü. Oyuna kullanıcılar tarafından çok fazla talep gösteriliyor. Stadia sunucuları, aldığı paranın karşılığını veriyor ve sorun yaşatmadan oyunu çalıştırmayı başarıyor. Bu oyunlardan bazıları Ubisoft platformunun oyunlarıyken bazıları ilk kez sahneye çıkan oyunlar.

Ülkemizde henüz hizmet vermese de destekleyen ülkelerden birindeyseniz ve yeterli internet hızına sahipseniz bu oyunları Google Stadia üzerinden oynamanız mümkün.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval

HWP COIN’den Haberler