Sosyal medya
Huawei P40 reklamı

Giyilebilir Teknoloji

BlackBerryMessenger Android’li akıllı saatlere mi geliyor?

Ülkemizde hala sadece şirket telefonu olmaktan öteye gidemeyen BlackBerry ve kendine has uygulaması BlackBerryMessenger yakında Android’li akıllı saatlerde kullanabilecekmiş. Gelen mesajların okunabileceği ve cevaplanabileceği bir yapının oluşturulduğu iletiliyor. BlackBerry bu uygulama ile bal yapmaya başlayabilir gibi.

BBM-is-coming-to-Android-Wear-powered-smartwatches-early-this-year

Çok güzel oldu, çok güzel de, iyi de oldu. Tamam mı?

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giyilebilir Teknoloji

Xiaomi Mi Band 5 ve yeni şarj aletinin görüntüleri sızdırıldı!

Xiaomi Mi Band 5

Geçtiğimiz günlerde selefine göre büyük olan 1.2″ boyutlu bir ekran ile geleceği sızdırılan Xiaomi Mi Band 5 ve yeni şarj aletinin görüntüleri sızdırıldı.

Daha önce yapılan sızıntılarda Xiaomi Mi Band 5 modelinin NFC özelliğine sahip olacağı iddia edilmişti. Ayrıca eski modellerde bulunan Xiao AI’ın yerine AI destekli Alexa’nın da bu modelde yer alacağı söylentileri ortaya çıkmıştı. 8 dil desteği bulunan Alexa’nın Mi Band 5’de bulunması global cihazlarda asistan kullanımını arttıracak bir özellik. Yeni modelde kalp atış hızını ve kandaki oksijen oranını ölçen sensörlerin olması da bekleniyor.


İlginizi çekebilir: Xiaomi Mi 10 inceleme – Karmaşık duygular içindeyiz! (Video)


Sızdırılan Xiaomi Mi Band 5 modelinin geçmişteki modellere göre büyük olduğu oldukça bariz görülüyor. Yeni şarj aletinin ise mıknatıslı tasarımdan uzaklaştığı ve cihaz ile fiziksel bağlantı kurularak şarj edildiği bir forma girdiği görünüyor. Saatin kasasında, boyutun büyümesi ve biraz daha düz görünen ekranı dışında bir değişiklik yok gibi görünüyor. Tabii ki bu etki fotoğrafların çekilme açısından dolayı bir yanılsama olabilir.

Weibo üzerinden yapılan bir diğer sızıntı ise cihazın ~28 $ fiyat etiketine sahip olacağını gösteriyor. Mi Band 5’in geçtiğimiz yılın modellerine göre gelişmiş özellikleri aynı fiyat bandında sunabilmesi oldukça sevindirici. Tabii ki haberimize konu olan özellik ile fiyat bilgilerinin sızıntılara dayandığını ve cihazın daha farklı özellikler ve fiyat ile tanıtılabileceğini belirtmiş olalım.

Devamını oku

Giyilebilir Teknoloji

Realme Watch, 9 gün pil süresi ile duyuruldu!

Realme Watch

Realme’nin bugün itibarıyla Hindistan’da gerçekleştirdiği etkinlikte tanıtılan Realme Watch modelinin özelliklerine gelin yakından bakalım.

Realme Watch özellikleri neler?

Mart ayında tanıtılan Realme Band’ın ardından markanın ikinci giyilebilir cihazı olan Realme Watch, 2.5D kavisli Corning Gorilla Glass 3 cam ile korunan, 320 x 320 piksel çözünürlüklü ekrana sahip. 1.4 inç boyutunda ki ekran, 323 ppi piksel yoğunluğuna sahip ve 380 nit maksimum parlaklığa ulaşabiliyor.

Realme Watch, ön yüklü olarak 12 farklı kadran ile geliyor. Kadranlar üzerinden saat, tarih hava durumu, adım sayısı, kalp atış hızı, ve yakılan kalori miktarını görmek mümkün. Realme Link uygulaması üzerinden değiştirilebilen arayüzlere yakında yapılacak bir güncelleme ile 100 adet yeni saat arayüzünün ekleneceği de firma tarafından bildirildi.

Realme Band’da olduğu gibi Watch modeli de 7 gün 24 saat kalp atış hızı ölçme yeteneğine sahip bir model. Fakat Goodix tarafından üretilen PPG sensörü bu modelde kandaki oksijen oranını ölçmeye de imkan sağlıyor. 14 adet spor modu ile gelen akıllı saat, aerobik, badminton, koşu bandı, eliptik ve masa tenisi gibi etkinlikleri algılayabilecek.

Realme Watch

Yeni akıllı saat modelinin sahip olduğu diğer dikkat çekici özellikler arasında telefonunuzun kamera ve müzik kontrolü bulunuyor. Kamera tarafında deklansör tuşu olarak kullanabildiğimiz akıllı saat, telefonunuz üzerinde ki müzikleri çalmanıza, duraklatmanıza, değiştirmenize ve ses seviyesini ayarlamanıza olanak sağlayacak. Bir AIoT (Yapay zekaya sahip akıllı eşyalar) stratejisi bulunan Realme, akıllı saat modelini bu stratejinin merkezinde tutuyor. Böylece Realme Watch modeli bir telefona ihtiyaç duymadan AIoT cihazlarına bağlantı ve kontrol sağlayabilecek.

Realme Watch

IP68 sertifikası ile suya ve toza karşı dayanıklılığı bulunan Watch modelinde, yerleşik olarak bir etkinlik hatırlatıcısı, içecek hatırlatıcısı, uyku monitörü ve meditasyon rahatlatıcısı bulunuyor.

Realme, Watch modelinin 160 mAh kapasiteli bataryası ile 7 x 24 kalp atış hızı takibi açık durumda 7 güne kadar kullanım süresi sunabileceğini söylüyor. Özelliğin kapalı olduğu durumda ise 9 günlük bir kullanım süresi sunabileceği iddia ediliyor. Firmanın “Klasik” ve “Moda” adını verdiği iki farklı kayış türü bulunacak olan model, Klasik siyah kayış ile kutusundan çıkacak. Moda kayışlar kırmızı, mavi ve yeşil renk seçenekleri ile 6€ fiyat etiketine sahip olacak.

Realme Watch

Akıllı saat modelinin satış fiyatı ise Hindistan için 3.999 INR (53$/48 €) olarak belirlenmiş. Hindistan’da 5 Haziran itibarıyla satışta olacak olan modelin ülkemize ne zaman geleceği henüz bilinmiyor.

Devamını oku

Giyilebilir Teknoloji

Huawei Mate Watch akıllı saat geliyor!

Huawei’nin amiral gemisi akıllı telefonları için kullandığı Mate serisi, artık telefonlar dışında pek çok üründe kullanılıyor. Geniş bir mobil ürün grubu olan serinin son halkası ise Huawei Mate Watch akıllı saat olacak gibi görünüyor!


İlginizi çekebilir: Huawei arama motorunu duyurdu: Petal Search!


Huawei Mate Watch serisi, Watch GT akıllı saatlerin yerini alabilir!

Mate model adı; Huawei Mate 30 akıllı telefon serisinin yanı sıra MateBook laptop ve MatePad tablet modellerinde de yer alıyor. Şu anda bilinirliği telefon modellerinin ötesine geçen serinin daha fazla üründe kullanılması planlanıyor. Birkaç gün önce ortaya çıkan bir marka başvurusu da bunu net şekilde ortaya koyuyor. Huawei Mate Watch adlı başvuru, doğrudan giyilebilir ürünleri kapsıyor ve uluslararası kullanım için sınıflandırılıyor.

Mate Watch modeli için oluşan tahminler, cihazın gelişmiş özelliklere sahip bir premium saat olabileceğini gösteriyor. Bununla birlikte markanın halihazırda bu özellikleri sunan Watch GT adlı bir akıllı saat serisi daha bulunuyor. Huawei’nin gelecek Watch GT modelini Mate serisi altında toplayabileceği ve böylece model adı karmaşasının önüne geçmeyi planladığı belirtiliyor.

Akıllı saat modeli hakkında bütün bilinenler, şu anlık sadece markanın yaptığı patent başvurusundan ibaret. Dolayısıyla cihazın teknik özellikleri ve hatta satışa sunulup sunulmayacağı bile belli değil. Ancak şimdiye kadar bu isim altında pek çok ürün görmüş olmamız, markanın Mate adını daha sık kullanacağını işaret ediyor.

Devamını oku