Sosyal medya
Türk Telekom reklamı
Türk Telekom reklamı

ASUS

Asus Zenfone 6, Android 10 güncellemesine kavuştu!

Asus
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Asus Zenfone 6, 2019 yılının en erişilebilir uygun fiyatlı cihazlarından biri olarak lanse edildi. Güçlü donanımı ve arka kameranın aynı zamanda ters çevrilip ön kamera olarakta kullanabildiğiniz özel yapısıyla kullanıcılara günlük hayatta üst seviye kullanım sunuyor.


İlginizi çekebilir: Asus GeForce GTX 1660 ve 1650 Super serisi ekran kartlarını duyurdu

reklam
MSI reklamı

Şanslısınız ki, Asus güncelleme desteğini müşterilerini yalnız bırakmıyor. XDA Geliştiriciler Forumu’nda edindiğimiz bilgiler ışığında Amerika ve Hindistan’da firma Android 10 güncellemesini sunmaya başladı. Güncellemenin toplam boyutu ise yaklaşık olarak 800MB olarak bildirildi.

Asus

Değişiklik notlarında, Google Play sistem güncellemesi, jestlerle yeni navigasyon kullanım stilleri ve son olarakta Android 10 ile ilgili iyileştirmelerden bahsediliyor. Ayrıca, Google’ın Pixel cihazlarda kullanıma sunduğu ama tüm Android 10 kullanan cihazlar için sözünü verdiği Smart Reply fonksiyonları, systemsel karanlık modda bulunuyor.

Güncelleme notlarının tamamına erişmek için yukarıdaki görsele bakabilirsiniz. Maalesef ki cihazın Türkiye’de resmi bir satışı olmadığını da eklememiz gerekiyor. Yurt dışından veya paralel ithalat yoluyla cihazı edindiyseniz gelen güncellemeyi kurabilirsiniz.

Teknolojiyle içli dışlı olmayı seven, yapay zeka teknolojilerine hayran, kendi halinde bir yazar.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASUS

Asus, AMD Radeon RX 6800 Serisi ekran kartlarını duyurdu

Asus ROG Strix LC Radeon RX 6800 XT_1
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Asus, ROG Strix ve TUF Gaming, AMD Radeon RX 6800 Serisi ekran kartlarını duyurdu. ROG Strix LC Radeon RX 6800 XT, düşük sıcaklıklar sağlamak için entegre AIO sıvı soğutma çözümüne sahipken; ROG Strix Radeon RX 6800, düşük çalışma sıcaklığı sağlamak ve gürültüye çözüm sağlamak için büyük bir soğutma bloğu ve üç adet fana sahip.


İlginizi çekebilir: ASUS Zenfone 7 Pro için Android 11 beta güncellemesi yayınlandı

reklam
MSI reklamı

Asus ROG Strix Radeon RX 6800_2

Asus ROG Strix ve TUF Gaming, AMD Radeon RX 6800 Serisi kartlarıyla karşımızda

Yeni AMD Radeon RX 6000 serisi ve ona güç veren RDNA 2 GPU oyun mimarisi, Radeon için yeni bir dönemin başlangıcı gibi gözüküyor. Asus mühendisleri, bu yeni GPU’lardan en iyi şekilde yararlanmak için; yüksek performans, düşük sıcaklıklar ve sessiz çalışma olanağı sağlayan ROG Strix ve TUF Gaming ekran kartlarını geliştirdiler. Radeon RX 6800 XT, AMD’nin şimdiye kadar ürettiği en güçlü GPU’lardan biri konumunda. Bu yüzden Asus mühendisleri, AMD’nin yeni ekran kartlarında sınırları zorlamaya karar verdiler. Görünen o ki Asus ekibi, bu amacını gerçekleştirebilmek adına, sıvı soğutmaya yönelmiş durumda.
ROG Strix LC Radeon RX 6800 XT, hava ve sıvı soğutmadan oluşan hibrid bir soğutma sistemine sahip. Bir ekran kartının soğutma gereksinimlerine göre tasarlanan soğutma plakası, hem GPU’yu hem de onu çevreleyen GDDR6 bellek modüllerini soğutabilecek şekilde konumlandırılmış. Bu bileşenlerden gelen ısı, kasanın içi yerine doğrudan sıvı soğutma döngüsüne aktarılıyor. Döngünün diğer ucundaki 240 mm’lik radyatör; yüksek soğutma potansiyeli ve geniş uyumluluk arasındaki dengeyi kurmaya çalışıyor. Grafik kartının muhafazası içindeki fan ise, bileşenlerin soğuk kalmasına yardımcı oluyor.
ROG Strix LC Radeon RX 6800 XT, büyük EATX kasalarda bile kolaylıkla montaj yapılabilmesi için, aşınmaya karşı korumalı ve dokuma kılıfa sahip 600 mm’lik uzun soğutucu hortumlara sahip. Hem yüksek CFM değeri hem de statik basınç için optimize edilmiş bir çift 120 mm radyatör fanı, ısıyı döngüden çıkarmak için havanın termal bloğun sıkışık kanatları boyunca hareket etmesini sağlıyor.
Asus TUF Gaming Radeon RX 6800 Series_1

TUF Gaming,  RX 6800 XT ve RX 6800 modellerini şekillendirirken, geçmişten gelen bilgi birikimini ve tecrübesini de kullanmış

ASUS, sağlam ekran kartları isteyen oyuncular için Radeon RX 6800 XT ve RX 6800’ün TUF Gaming tasarımlarını da piyasaya sürdü. Dayanıklılığıyla öne çıkan TUF Gaming modelleri de; birçok kullanıcı tarafından sıklıkla tercih edilecek gibi görünüyor. Her iki kartın da soğutma tasarımı 2,9 inç slot kaplayan kalın bir soğutucu bloğa sahip. Hava, yüksek yüzey alanlı soğutma bloğuna üç adet fan kullanılarak iletiliyor. Merkezi fan, saat yönünde dönerken, yandaki iki fan türbülansı azaltmak için tıpkı ROG Strix soğutucudaki gibi saat yönünün tersine dönüyor. Kullanıcılar ayrıca, yerleşik Aura RGB LED’leri kullanarak kartı sistemin geri kalanına uyacak şekilde kişiselleştirebiliyor. Ve son bir hatırlatma; sosyal mesafenizi korumayı, maskenizi düzgün bir biçimde takmayı, ve ellerinizi bol bol yıkamayı unutmayın! 
TUF Gaming Radeon RX 6800 Series_2
Devamını oku

ASUS

Asus ExpertBook B9 | 24 saat pil ömrü mümkün mü?

Asus ExpertBook B9
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Asus tarafından iş dünyası hedef alınarak üretilen ExpertBook B9 ile beraberiz. ExpertBook’un detaylarına geçmeden önce size cihazı 3 kelime ile özetleyeceğim; bunlar, hafif, güçlü ve dayanıklı!


İlginizi çekebilir: 450 m2 ALANA İNTERNET! | ASUS ZenWifi AX Mini (XD4) incelemesi

reklam
MSI reklamı

Asus ExpertBook B9, ufacık ölçülerine rağmen 24 saat pil ömrü vadediyor

Asus ExpertBook B9, biraz daha iş dünyası odaklı çözümler sunan bir laptop. Bu yüzden hafifliği ve kullanışlılığı ile öne çıkıyor. Hatta Asus’un iddiasına göre ExpertBook, kendi klasmanında dünyanın en hafif laptopu konumunda. 870 Gram! Gerçekten çok hafif. 14 inçlik bir laptop için harika bir ağırlık değeri. Asus burada, bu ağırlığı yakalayabilmek adına Magnezyum bir kasa yapısı kullanmış. Magnezyumun buradaki ağırlık katkısını size şöyle anlatayım; hafif olarak değerlendirdiğimiz Titanyum’un özkütlesi, 4.5 gr/cm3. Magnezyum’un ise, 1.7 gr/cm3 yani magnezyum neredeyse 2.7 kat daha hafif.  Ayrıca Alüminyum’un öz kütlesi ise 2.7 g/cm3; yani Magnezyum, Alüminyum’dan bile hala %40 daha hafif. Bunlar çok ciddi farklar. Ek olarak Magnezyum’un çok sağlam bir malzeme olduğunu da belirtmeden geçmeyeyim.

Bu sağlamlığı ve 870 gramlık ağırlığı sayesinde ExpertBook’u bir kullanıcı olarak yanınızda taşıdığınızda, sanki bir laptop değil de defter taşıyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz.

Şimdi; biliyoruz ki bu cihaz yanınızda taşırken size minimum problem yaratmak üzere tasarlanmış. Bu da bu cihazı kullanırken demek oluyor ki sürekli ev veya ofis dışı bir kullanım söz konusu. Yani sürekli olarak şarja takma imkanımız olmayacak. Güçlü bir bataryaya ihtiyacımız var. Ben bu kadar minimalist bir laptopa ne kadarlık bir batarya sığdırabilirsiniz diye düşünürken; Asus, bu laptop ile tam şarjda 24 saatlik kullanım ömrü vadediyor. Bahsedilen bu 24 saatlik batarya ömrü değeri benim için gerçekten sürpriz oldu.

Bir de şunu söylemem lazım ki ekranın maksimum parlaklığı beni çok da tatmin etmedi. Yine de ekran kalite olarak gerçekten çok güzel. Özellikle burada çerçevelerin inceliği çok hoş. Çerçeveler sadece 4 mm kalınlığa sahip. Neredeyse hiç gözünüze çarpmıyor.

Şimdi biraz da cihazın teknik özelliklerine değinelim. Burada işlemci olarak 10. Nesil bir i7 işlemcimiz var (Intel Core i7-10510U). Ayrıca toplam 512 GB SSD diskimiz mevcut. ExpertBook B9 ayrıca, İntel’in Project Athena adını verdiği programa dahil bir cihaz. Bu sayede ExpertBook B9, üst düzey bir performans, verimlilik optimizasyonu vadediyor.

Cihazın sol tarafına baktığımızda, micro HDMI ve HDMI girişimiz ve 2 adet TYPE-C girişimiz var; sağ tarafta ise 3.5 mm ses girişimiz ve 1 adet 2. Jenerasyon USB 3.1 girişimiz var; ayrıca birtane de Kensington kilit yuvası sunulmuş.

Asus ExpertBook B9

Asus yine inovasyon peşinde!

Bağlantı tarafında Bluetooth 5.0 ve Wi-Fi 6 desteği var. Bunlar güncel teknolojiler bunların sunulması hoş. Ses tarafında da burada Sound By Harman / Kardon etiketini görüyoruz. Asus ve Harman Kardon arasında bir iş birliği gerçekleştirilmiş. Ben bu kadar ufak bir laptopta bu kadar güzel ses verebilmelerini başarılı buldum. Sesi en yükseğe getirdiğimde bile seste herhangi bir bozulma da yok. Burada Harman Kardon’un dokunuşu fark yaratmış denilebilir.

Bildiğiniz gibi Asus bu touchpadlere inovasyon katmayı seviyor. Buraya da hesap makinesi fonksiyonu koymuşlar. Gördüğünüz gibi touchpadin sağ tarafına bastığınızda rakamlar beliriyor. Sol tarafına basıp rakamlara doğru parmağınızı çektiğinizde ise hesap makinemiz otomatik olarak açılıyor. Bu havalı bir özellik gibi gözüküyor; fakat kullanımda bazı sıkıntılara sebep olduğunu da itiraf etmem lazım. Bu touchpad çok büyük. Bu yüzden bazen farkında olmadan hesap makinesini devreye sokabiliyorsunuz. Bi bakıyorsunuz hesap makinesi devreye girmiş veya ekranda bir şeye tıklayacağım derken sayılar yazmaya başlıyorsunuz falan. Yani bu beni biraz düşündürdü. Ama en azından bir inovasyon denediği için de burda Asus’un hakkını yemeyelim. Hardware Plus olarak biz cihazlarda inovasyon ve yenilik görmeyi seviyoruz.

Daha fazla bilgiye, sizler için hazırladığımız video aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Ve son bir hatırlatma; sosyal mesafenizi korumayı ve ellerinizi bol bol yıkamayı unutmayın!

İyi seyirler!

 

Devamını oku

ASUS

ASUS, uygun fiyatlı 4 yeni akıllı telefon üzerinde çalışıyor olabilir

Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

ASUS, bugün ortaya çıkan iddialara göre uygun fiyatlı dört yeni akıllı telefon modeli üzerinde çalışıyor. Söylentiler doğru çıkarsa şirket, yakın zaman sonra nispeten daha erişilebilir telefonlarla karşımıza çıkacak.


İlginizi çekebilir: ASUS’tan “Dünyanın En Hızlı Oyuncu Monitörü”: ROG Swift 360 Hz

reklam
MSI reklamı

ASUS, uzun süredir sadece üst düzey özelliklerle donattığı amiral gemisi modelleri ve ROG serisi oyuncu telefonlar üretiyor. Bu telefonlar şüphesiz son derece güçlü ve alınabilir nitelikte, ancak her kullanıcının bu kadar güçlü telefona ihtiyacı olmadığı da unutulmamalı. Şirket epeydir uygun fiyatlı telefonlar piyasaya sürmüyor, bununla bağlantılı olarak da akıllı telefon sektöründe rekabeti son zamanlarda elinde tutamıyor.

ASUS, yeni uygun fiyatlı telefonlar geliştiriyor

Ancak ASUS anlaşılan uygun fiyatlı telefon piyasasındaki eksikliğini fark etmiş. Zira bugün ortaya çıkan söylentiler, şirketin yeni uygun fiyatlı akıllı telefonlar üzerinde çalıştığını gözler önüne serdi. GSMArena’nın aktardığına göre ASUS, şimdilik sadece Lito, Lagoon, Bengal ve Scuba kod adlı işlemcilerle bilinen dört yeni akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Bu telefonlar, gücünü aldığı işlemcilerin giriş ve orta seviye olması hasebiyle şirketin diğer telefonlarına nazaran daha uygun fiyatlı olacak.

ASUS

Peki ASUS’un yeni uygun fiyatlı telefonlarında hangi işlemciler yer alıyor? Yine söylentilere göre; Lito” kod adlı işlemci Qualcomm’un Snapdragon 765 / 765G işlemcisi, “Lagoon” kod adlı işlemci ise Snapdragon 690 işlemcisi olacak. Ayrıca bu işlemcilerin her ikisinin de dahili 5G modeme sahip olduğunu da ekleyelim. Bunun yanı sıra “Bengal” kodlu işlemcinin Snapdragon 662 veya Snapdragon 460 olacağı, “Scuba”nın ise Snapdragon 200 serisi bir işlemci olacağı söyleniyor.

Telefonların model isimlerinin ise ASUS Max Pro M3, ASUS Max M3 ve ASUS Max M3 Lite olacağı ifade ediliyor. Elbette ki bu bilgilerin yalnızca bir spekülasyon olduğunu hatırlatmamızda fayda var. Şu an itibariyle bu dört gizemli telefon hakkında başka hiçbir bilgi yok. Farklı bilgiler ortaya çıktıkça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Devamını oku
MSI reklamı

HWP COIN’den Haberler