Sosyal medya

Uygulama

AppGallery ile Hep Kazan kampanyası devam ediyor

Huawei AppGallery

Huawei’nin uygulama mağazası AppGallery üzerinden, Android İşletim Sistemi’ne sahip cihazlarınıza birçok uygulamayı indirebilmeniz mümkün. AppGallery uygulaması üzerinden indirdiğiniz her uygulama ile, tüm operatörlerde geçerli Günlük 500 MB internet paketi, Günlük 1 GB internet paketi, Haftalık 1 GB internet paketi, Haftalık 2 GB internet paketi, 50 TL değerinde Huawei Online Mağaza hediye çeki ve Kahve Dünyası’ndan bir adet ücretsiz içecek kazanabilmeniz mümkün. Ayrıca, AppGallery üzerinde boş yok!


İlginizi çekebilir: EMUI 11, Huawei AppGallery üzerinde göründü!

reklam
MSI reklamı

AppGallery üzerinden uygulama indirerek, birçok farklı hediye kazanabilirsiniz

Söz konusu indirim ve fırsatlardan yararlanabilmek için, Huawei kimliğiniz ile “AppGallery ile Hep Kazan” için hazırlanan uygulama listesinden uygulama indirdiğinizde; Şanslı Çark’ı çevirmek için hak kazanabileceksiniz. Kahve Dünyası’nın da artık dahil olduğu kampanya kapsamında, Şanslı Çark’ı çeviren kullanıcılar, anında 6 hediyeden birini kazanıyorlar. Kazandığı hediyeler sonrasında kullanıcılar, kişisel bilgilerini doldurarak o hafta yapılan özel çekilişe katılma hakkı da kazanıyorlar. Özel çekilişte hediye edilen ürünler ise, 5 adet Huawei MateBook D15, 25 adet Huawei Watch GT 2 ve büyük ödül olarak 1 adet Huawei Mate Xs şeklinde.

Milli Piyango tarafından yapılacak haftalık çekilişin kazananları, “Ad, Soyad ve Şehir” bilgileriyle birlikte, 28.09.2020 ile 4.10.2020 tarihleri arasındaki dönemi kapsayan ilk hafta çekiliş sonuçlarını içerecek şekilde 14.10.2020 tarihinde, 5.10.2020 ile 11.10.2020 tarihleri arasındaki dönemi kapsayan ikinci hafta çekiliş sonuçlarını içerecek şekilde 21.10.2020 tarihinde, 12.10.2020 ile 18.10.2020 tarihleri arasındaki dönemi kapsayan üçüncü hafta çekiliş sonuçlarını içerecek şekilde 29.10.2020 tarihinde Birgün Gazetesi’nde yayınlanacak.

Her bir kullanıcı, anlık ödül kazanma hakkını haftada 1 kere kullanabilecek. Kullanıcılar, haftalık ürün çekilişinde ise her hafta 10 katılım hakkına sahip olacak. Tüm Android işletim sistemli cihazlara açık olan AppGallery uygulama mağazası, 18 kategoride uygulama bölümüne sahip. Dileyen kullanıcılar, Huawei’nin Petal Search uygulamasını indirerek; tüm kaynaklardan aynı anda uygulama araması da yapabiliyorlar.

AppGallery ile HepKazan uygulamasından yararlanmak istiyorsanız; buraya tıklayarak Huawei AppGallery’i indirebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google

Play Store, benzer uygulamaları karşılaştırmayı test ediyor

Yazan:

3 milyon uygulamaya ev sahipliği yaparak dünyadaki en büyük uygulama mağazası olan Google Play Store, aynı kategori altında birçok benzer uygulamaya sahip. Bu doğrultuda bir uygulamayı indirmeye karar verdiğinizde benzer bir uygulamanın daha iyi olması gayet olası. Bu durumu fark eden Google da benzer uygulamaları ‘karşılaştırma’ özelliğini test etmeye başladı.


İlginizi çekebilir: OnePlus, kulaklıkları için yeni bir uygulama yayınladı: HeyMelody

reklam
MSI reklamı

Play Store gelişmeye devam ediyor

Apple’ın App Store’u ve Huawei’nin gün geçtikçe gelişen App Gallery’sine karşı liderliği koruyan Google Play Store, yeni özellikleri test ederek gelişmeye devam ediyor. İndirmek istediğiniz uygulamada alt kısımlara doğru kaydırdığınızda karşınıza çıkan ‘Uygulamaları karşılaştır’ sekmesiyle benzer uygulamaları göstermeye başlayan mağaza, burada gösterdiği indirme ve puanlama gibi parametrelerle daha doğru tercihleri de hedefliyor.

play store karşılaştırma

Örneğin VLC Player gibi bir video oynatma uygulamasına baktığınızda kaydırıldığı zaman MX Player, GOM Player gibi farklı seçenekler önünüze sunuluyor. Google, burada hem uygulama kategorilerini hem de kullanıcıların bıraktığı değerlendirmeleri göz önünde bulunduruyor. Özellik, şimdilik sadece video oynatma uygulamalarında ve çok az kullanıcıda görünürken ne zaman tüm kullanıcılara dağıtımının başlanacağı bilinmiyor. Hatta Google, Play Store gibi birçok uygulamasında sık sık benzer özellikler test ediyor ve bazıları genel kullanıma dahi sunulmuyor.

Artan rekabet ortamında Google, Play Store’u geliştirmeye daha çok vakit ayıracak gibi görünüyor. Tabii ki bu durumdan da en kârlı olarak çıkacak kesim ise kullanıcılar olacak.

Devamını oku

Haber

Huawei’den Google Haritalar’a rakip: Petal Maps!

Huawei’nin yeni ürün lansmanı, markanın önem verdiği ürün ve hizmetler konusunda da tanıtımlara sahne oldu. Kullanamadığı Google servislerini HMS bünyesinde hızlı bir şekilde oluşturmaya başlayan Huawei, Petal Maps adlı harita servisini duyurdu.


İlginizi çekebilir: Xiaomi, yeni bir katlanabilir telefon patenti aldı!

reklam
MSI reklamı

Petal Maps ve Huawei Docs, HMS platformuna dahil oluyor!

Geçtiğimiz yıl Huawei Mobil Servisleri (HMS) adlı platformunu duyuran marka, eksik parçaları tamamlamaya hızlı bir biçimde devam ediyor. Dün gerçekleştirilen Mate 40 serisi lansmanında HMS platformuna dahil edilecek iki yeni uygulama duyuruldu. Bu uygulamalardan ilki olan Petal Maps, Google Haritalar’ın yerini almak için farklı özelliklerle donatılmış.

140’tan fazla ülke ve bölgeyi desteklediği belirtilen Petal Maps uygulamasında 3 boyutlu harita gösterimi yapılabiliyor. Bazı şehirler için gerçek zamanlı toplu taşıma verilerine yer verilirken, popüler işletme ve konumlara ait detaylı bilgiler de bulunuyor. Ayrıca hareket kontrolü desteği sayesinde yakınlaştırma ve uzaklaştırma gibi bazı hareketlerin ekrana dokunmadan yapılabildiği belirtiliyor. Beta sürümü önümüzdeki günlerde AppGallery’de yayınlanacak uygulamanın ülkemizde de kullanılabilir olacağı belirtiliyor.

Etkinlikte duyurulan bir diğer servis ise Huawei Docs uygulaması oldu. Belge yönetimi uygulaması olan Huawei Docs ile DOC, XLS, PPT ve PDF başta olmak üzere 50’den fazla dosya formatı desteği bulunuyor. Gerçek zamanlı bulut senkronizasyonu, çoklu kullanıcı desteği, metin editörü ve elektronik tablo istemcisi ise uygulamanın bazı özellikleri arasında yer alıyor. Microsoft Office Mobile’a alternatif olan uygulama, yakın zamanda 100’den fazla ülke için kullanıma sunulacak.

Petal Maps ve Huawei Docs dışında Petal Search uygulamasına da bir takım yenilikler getiriliyor. Arama motoru uygulamasına yazılı ve sesli arama dışında görsel arama seçeneği de ekleneceği belirtiliyor. Google Lens alternatifi özellik sayesinde kameranızı bir nesneye tuttuğunuz zaman ona en uygun arama sonuçlarını önünüze getiriyor. Ayrıca uygulamada aratılan önemli kişi, konum, hayvan ve yiyecekler için oluşturulan bilgi kartları da artık sonuçlarda doğrudan gösterilecek.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

App Store gelirleri, Google Play Store’u ikiye katladı

Yazan:

App Store, Temmuz 2020Ekim 2020 döneminde, Google Play Store’dan neredeyse iki kat daha fazla gelir elde etti. Sensor Tower’ın paylaştığı son üç aylık verilere göre; Google Play Store 10.3 milyar dolar gelir elde ederken, App Store 19 milyar dolar gelir elde etti. Benzer bir durum 2019 yılının üçüncü çeyreğinde de meydana gelmişti. Söz konusu dönemde Google Play Store 7.7 milyar dolar gelir elde ederken, App Store 14.5 milyar dolar gelir elde etmişti.


İlginizi çekebilir: Apple, Türkiye için App Store fiyatlarını artırma kararı aldı

reklam
MSI reklamı

Google Play Store daha fazla büyüme sağladı

App Store ile uygulama içi satın alımlar, abonelikler ve tek seferlik uygulama satın alımları yapan Apple müşterileri, şirkete 19 milyar dolar kazandırdılar. Bu, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %31’lik bir artışa tekabül ediyor. Yine geçen yılın aynı dönemine göz attığımızda, Google Play Store’un %33.8’lik bir büyüme sağladığı görünüyor. App Store %2.5 artışla 8.2 milyar adet yükleme elde ederken, Google Play Store %31 artışla 28.3 milyar adet yükleme elde etti. Google Play Store’un yükleme adetlerindeki bu devasa farka rağmen; gelir elde etme noktasında çok geride kaldığı görünüyor.

App Store Google Play Store

Oyun harcamaları toplamda %26.7 artış gösterdi

Oyun uygulamaları da bu artıştan nasibini aldı. Her iki platformdaki oyun harcamaları %26.7 artarken, toplamda 20.9 milyar dolar gelir sağlamış oldu. App Store, oyun içi harcamalarda yıllık %24 artış sağladı ve 12.4 milyar dolar gelir elde etti. Google Play Store’daki yıllık büyüme %30.8 olmasına karşın; elde ettiği gelir 8.5 milyar dolar olarak hesaplandı.

App Store ve Google Play’de oyun dışı en çok kazandıran uygulama: TikTok

Her iki platformda da oyun harici en çok kazandıran uygulamalar ise şu şekilde sıralanıyor;

1. TikTok
2. YouTube
3. Tinder
4. Tencent Video
5. Disney+

Sensor Tower, söz konusu büyümede en büyük pay sahibi olarak COVID-19 salgının sebep olduğu sonuçları gösteriyor.

Devamını oku

HWP COIN’den Haberler