Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Analizcilerin gözünden iPhone 6 satışları

Kısa zaman içinde Apple’ın yeni telefonu iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın bir haftalık satış rakamlarını öğreneceğiz. 5s ve 5c’nin toplamda 9 milyona ulaştığı bu rakam analizciler için çok da önemli değilmiş.

Analizcilere göre çıkış haftalarında beklenenden çok satış yapan Apple için rakamlarda derin bir anlam aramak gereksizmiş. Barclay’in analizcisi Ben Reitzes bu rakamın Apple’ın pazara ne kadar telefon sürdüğü ile yakından etkisi mevcut. Talebin şiddetli bir şekilde devam edeceğini çıkış haftasının sonunda 10 milyon ve üzeri rakamın pozitif bir sürpriz olacağını belirtti.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus

Bir diğer analizci Gene Munster ise her iki telefonun satışlarının da iyi bir başlangıç yaptığını açıkladı. Beşinci Bulvar’daki Apple Store’un önündeki kuyruğun geçen seneye göre %33 arttığını belirten Munster farklı bölgelerde bu sıranın %39’a kadar artış gösterdiğini belirtti. Buna rağmen Munster hafta sonu satışlarının 6.55 milyon adete ulaşacağını belirtiyor.

Wells Fargo firmasından Maynard Um ise daha ilginç rakamlarla karşımıza çıkıyor. Um’a göre alıcıların %67’si 6 Plus’ı tercih ederken %33’ü 6’yı seçiyor. Alıcılardan %33’ü hangi iPhone’u aldığı önemsiz olarak 128GB’lık versiyonu tercih ediyor. Son iki yıla göre en üst modeli alma tercihindeki artık %22 ve %17. Kontratlı satışlarda ise Amerika’da oranlar AT&T %39, Verizone %16, T-Mobile %10 ve Sprint %4. Geri kalan %31’lik kısım ise telefonu ya açık bir şekilde ya da uluslararası bir GSM ile almayı tercih ediyor.

LG’den yepyeni bir kapaklı telefon: Wine Smart

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Murat Halilbeyoğlu

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval